Přidej se

MTK Enginering Mode-Pro všechny telefony s chipsetem MTK

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

MTK Enginering Mode-Pro všechny telefony s chipsetem MTK

Příspěvek od Androidě »

Základní vstup do tohoto testovacího módu, kde lze spoustu věcí odzkoušet a podrobněji nastavit, se provádí zadáním tohoto kódu *#*#3646633#*#* který odešlete jako běžný hovor tlačítkem se symbolem sluchátka.

Lepší je ale stáhnout, nainstalovat a použít tuhle aplikaci MTK Enginering Mode (Aplikace nevyžaduje ROOT.)
Spustíte, zvolíte MTK Settings a pokračujete na nastavení jednotlivých voleb, které jsou v horních záložkách.

Hodnoty zadáváte ručně 0-160 nebo 0-255, aktuálně nastavená se v poli pro změnu ukáže hned po najetí do příslušné sekce, určitě ale nenastavujte tyto hodnoty především v sekci AUDIO na maximum...v souvislosti s jinými founy snad u SE kdysi, jsem četl na diskuzích že hrozí poškození hw komponenty tedy reproduktoru, sluchátka...oni ty součástky používají levné a moc dobře vědí proč to do nich nepouštějí "na plné pecky".

Screenshoty z MTK Enginering Mode
Spoiler: zobrazit obsah
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


screen shot capture
Existuje ještě jedna podobná aplikace Mobileuncle MTK Tools ale ta je daleko podrobnější a méně přehledná, že si na ni netroufnu ani já a to mám s androidy zkušenosti již od samých počátků, tedy od roku 2009, kdy byl můj první přístroj s ním HTC Dream (U nás T-Mobile G1)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:arrow: Buďte prosím maximálně obezřetní a opatrní, co kde a jak nastavujete/upravujete...hard reset by to jistě vyřešil ale přesto upozorňuji.

:idea: Pokud si nejste jistí co k čemu slouží, neměňte přednastavené hodnoty a raději se s někým na diskuzi poraďte, k čemu ta či ona volba slouží a jaké z nesprávného nastavení, mohou plynout pro vás a váš telefon důsledky.

:arrow: Veškerá odpovědnost plynoucí ze zadání kódu výše, nebo používání této aplikace je na vás :idea:
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Odpovědět