Přidej se

BlackBerry OS

Apple iOS, Windows, BlackBerry, Sailfish, Tizen atd.
Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

BlackBerry OS

Příspěvek od Androidě »

Mohli by sem hodit zkušenosti uživatelé aktuálních i předešlých, telefonů BlackBerry s BB OS.
Já měl krátce bazarový bb bold asi před dvěma lety a ten OS je fajn...takový android s trošku odlišným gui, rychlý stabilní a ani na slabším hw absolutně nelaguje...tuším že ten můj měl dual core a snad 512MB RAMky a naprosto v pohodě i po třech nedělích...low droidy mají při podobné konfiguraci celkem problém, pokud není jádro patřičně odladěno dané hw.

Problém u nich je však ve velmi vysoké ceně a spjatostí s bb službami nicméně nic tak zásadního a dají se používat i bez nich...pokud by jste jej ale přesto chtěli tak operátor je vám i v čr zprostředkuje, nicméně je to placené a to v dnešní konkurenci nemá šanci obstát...ostatní výrobci považují za samozřejmost mít podpůrné služby zdarma...BB byl vždy založen na firmy kde pořizovací cena a provoz cenově nevadí ale dnes už se od něj firmy spíše odvrací.
Možná právě tohle také stojí za nízkou prodejností a výrobce si tím tak trochu několkik let v kuse kopal pečlivě hrob...stále nad ním balancuje....věřím že se z finančních problémů nakonec dostane, finanční rezervy co se píše má dostatečné aby ztráty po dobu než se to zlepší a on změní strategii a marketing zlepší...spíš ale věřím tomu že bb někdo spolkne...google apple či ms.
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 28. 1. 2014 16:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučení dvou příspěvků do jednoho :)
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nová sekce - ostatní systémy

Příspěvek od Exp »

Mitsuu ti to sloučil dohromady. :) Úpravy vlastních příspěvků byly v části "Novinky a oznámení" vypnuté ještě kvůli vánoční tipovací soutěži. Zapomněl jsem to vrátit zpátky. Je to opravené, díky za upozornění.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sekce - ostatní systémy

Příspěvek od Androidě »

Tak pokud jde o ostatní systémy, nějak se zapomíná na BlackBerry OS

Abych pravdu řekl, chystám se na zkoušku koupit tohle:
http://www.shopblackberry.cz/blackberry ... p-806.html
http://mobil.idnes.cz/blackberry-curve- ... lefony_vok

Na té klávesnici ...to se to bude psát na chat a tapatalk, či jinam snad samo...
Možná si řeknete, proč něco málo nepřiplatím a nevezmu Z10 u TM za solidní cenu: http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/te ... se#reviews mno...mě už dotykáče po těch ltech šmatlání po displeji, nějak přestávají bavit, k tomu ted více píši než dřív a ta key je suprová...zkoušel jsem jeden bazarovej kousek v MP a nádhera...možná telefon jako zánovní, http://www.mp.cz/produkt-6300677-mt-bla ... k-zanovni/ nebo použitý, pokud bude v solidním stavu: http://www.mp.cz/produkt-6201113-mt-bla ... 0-pouzity/ koupím tam
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová sekce - ostatní systémy

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak ono BB je populární hlavně ve firemním sektoru ,dík šifrování,synchronizaci s fiemním servrem atd atd
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Exp »

Příspěvky přesunuty do samostatného tématu a do správné sekce.

Jinak mně se teď strašně líbí BlackBerry Q10 (podle mě lepší volba než ta zmíněná Z10). Zkoušel jsem ji nedávno v obchodě a ta klávesnice je pohádka. :) Jen cena je pořád dost vysoko.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Androidě »

Do té kurvičky :mrgreen: asi na zkoušku půjdu, v mp mám známého z vojny, když koupím použitý, je možnostz do 7mi dnů jej vyměnit za jiný, běžně prachy nevrací, ale my se známe moc dobře jsme kámoši tak mi to nějak zařídí...a to jsem byl prosím na vojně "jeho starej" 8-) ;) ;)

EDIT:
Co jsem koukal na aplikace zde:
http://appworld.blackberry.com/webstore ... SE&lang=en
našel jsem tam prakticky všechno ale nevím proč není sakra TapaTalk...to mi hlava skutečně nebere ani alternativa...nebo jsem to nenašel.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Exp »

Jinak dej pozor na ty starší kousky od BB. Starší verze systému potřebuje pro plnohodnotný používání internetu podporu BISu u operátora. Bez toho údajně nefunguje internetový připojení (a tím pádem i e-mail, mms atd.). A ta služba je u operátorů placená (např u Vodafonu to stojí víc než 300 kč a limit je 600 MB). V nový verzi systému BB10 už BIS není potřeba vůbec (BB10 mají např. Z10, Q10 a další nový modely).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Androidě »

Sry nemáš pravdu tehdy jsem používal nějakej bold a internet v pohodě, ta služba je možná při počátečním nastavení ti ji to nutí, ale není podmínkou, plnohodnotného používání, aspon já tehdy problém neměl a šlo o starší model než ten na který si brousím zuby. ;)
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Exp »

Pokud to funguje i bez BISu, tak je to jedině dobře. :) Já jsem právě před časem přemýšlel nad jedním levným modelem od BB, myslím že to byl BB Curve 9320 nebo nějaký nižší model. Byl v prodeji u Vodafonu za necelé 4000 kč. A právě ten BIS byla jedna z věcí, která mě od toho odradila. Četl jsem o tom tenkrát dost článků a údajně nejde bez BISu používat defaultní internetový prohlížeč, výchozí aplikace na Facebook a Twitter od RIMu a spoustu dalších věcí. Jedině to nahradit za nějaké jiné aplikace z marketu apod. Ale přímou zkušenost s tím nemám, takže nevím jak to obejít nebo jestli to vůbec jde. Tak jsem ti o tom radši napsal. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry OS

Příspěvek od Androidě »

Až bude doma dam vědet a budu ti dělat připadne chutě asi si pro nej sjedu hned a až se vrátím pisnul a dam fotky.
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Odpovědět