Přidej se

Alcatel One Touch Idol 6030D

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od Exp »

Aby toho dnešního přídělu tématu o Alcatelu nebylo málo, přidávám ještě jeden kousek ze střední třídy. :)

Alcatel One Touch Idol 6030D má 4,7" palcový IPS displej s rozlišením 960 x 540", dvoujádrový procesor (MT6577) s frekvencí 1 GHz, 1 GB ram, notifikační diodu. Vnitřní paměť je 16 GB, ale bohužel nemá slot na paměťové karty. Fotoaparát 8 MPx s automatickým ostřením a LED bleskem. Baterie má kapacitu 1800 mAh. Výchozí Android je ve verzi 4.1. Rozměry 133 x 67,5 x 7,9 mm, hmotnost 110 g.

Je v designu ostaních nových Alcatelů, takže v tomhle směru podle mě ok. :)

Tento model ale zatím kazí trochu vyšší cena, která se ve velkých e-shopech pohybuje okolo 5500 - 6000 kč. Ale určitě bude klesat.
aoti.jpg
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od davehanz »

Ale je pekny teda :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od Exp »

Je že? :) Mě se ty nové Alcately taky líbí.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od davehanz »

Ano je,byt cena nekde kolem 3 az 3,5tis,tak o nem silne uvazuju :-).vazne ma design moc pekny.parametry super,displej taky.to bych ozelel i slot na sd kartu.mam kartu 8gb a nikdy sem ji nemel plnou.za tri bych ho bral a s chuti
Naše forum, vaše forum :-)

spa
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 4. 2015 19:11

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od spa »

Zdravím, spadol mi môj Alcatel One Touch Idol 6030D :( . Je na ňom prasknutý displey ..to by ma moc netrápilo lenže telefón nereaguje na dotyk. Po stlačení power buttonu je krásny obraz ešte mi aj blikajú notifikácie. Je jedno či displey mačkám hore či dolu vôbec nereaguje, čo mi príde divné lebo je prasknutý len v hornej časti a to tiež nie moc vážne. Nový telefón nechcem. Do servisu s nim ani nejdem pretože som tu už čítal že sa alcately moc často neopravujú lebo ich nikto nepozná a podobne... Myslím si že som dosť zručný a vedel by som displey vymeniť aj sám keby vidím nejaké to video na ytb. Neviem ale či potrebujem cely lcd, digitizér alebo niečo iné. Poprosil by som o radu ktorý diel objednať. Vopred ďakujem.

Našiel som niečo takéto: http://www.ebay.com/itm/LCD-Display-Tou ... 3f34f16060

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Pokud je prasklá jen ta vrchní dotyková vrstva a displej je jinak v pořádku, tak by měla stačit výměna digitizéru. Ten koupíš samostatně za nějakých 250 kč. Problém je ale v tom, že digitizér a displej se k sobě většinou lepí do jednoho bloku a výměna pak není tak jednoduchá. Záleží jak moc si na to troufáš. :)

Určitě doporučuju raději koupit celý ten modul i s displejem (třeba z toho tvého odkazu). A původní displej pak kdyžtak zkusit prodat samostatně a snížit si tak cenu.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

spa
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 4. 2015 19:11

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od spa »

Dík za radu. Skúsim to odlepiť.. nejaké videá som na to našiel. A keď bude nepoškodený displej tak to skúsim vymeniť. Vedel by si mi poprípade hodiť link na ten digitizér? Ale len cz sk eshop. Našiel som to len na ebay len tam dosť dlho trvá pokiaľ to príde.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od Exp »

U nás třeba tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Alcatel+6030+sklo
Za těch 250 kč jsem to našel na Ebay.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

spa
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 4. 2015 19:11

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od spa »

No tak displej som vymenil funguje ako má dotyk tiež funguje... až na to že sa mi mobil začal prehrievať a vybije sa zo 100% asi za hodinu(možno aj skôr). Musím ho nabíjať vypnutý lebo keď do neho strčím nabíjačku počas toho keď je zapnutý hneď začne vypisovať že je prehriaty a musí sa schladiť .. následne sa snaží reštartovať ale nedarí sa mu to a vidieť iba logo one touch stále dokola. Stalo sa aj to že mal 14% vypol som ho dal som ho nabiť asi na 30 sekúnd a po zapnutí mal 70%... V pokoji keď mám mobil vedľa seba a nič s ním nerobím ide asi 1% z baterky dole každú minútu. Napriek tomu si myslím že baterka je v pohode ... momentálne mam dole zadný kryt a mobil sa nabíja ... baterka je dosť chladná no horúca je základná doska presnejšie ten veľký pliešok rovno nad baterkou v pravo viď na fotke z netu http://i.ytimg.com/vi/6eML7OgB3_0/maxresdefault.jpg Fakt už neviem čo to je. Nemyslím si že by som ho nejako poškodil ja pritom ako som nahadzoval displej. Bude chyba predsa len v baterke ? Prosím pomoc :(

Jankol
Neregistrovaný uživatel

Re: Alcatel One Touch Idol 6030D

Příspěvek od Jankol »

je to už neaktuální téma, ale napíšu sem pro případného návštěvníka který googlí radu na svů problém a náhodou ho to sem hodilo.

pokud se ti to takto rychle vybíjí poté co si se v něm kvůli výměně LCD nebo skla vrtal a předtím byla baterka ok, tak jsi zaručeně při skládání telefonu společně s nějakým flex kabelem do konektoru nanesl nějakej bordel. takže znovu rozebrat, očistit flex kabel kontaktním sprejem a konektory vyfoukat stlačeným vzduchem. zaměřit se na flex kabel na jehož modulu bývá zpravidla napájecí mUSB konektor společně s mikrofonem například. záleží jak to je zrovna u toho alcatelu. např. HTX one m7 to má přesně takto. na jednom modulu je jak napájení, tak mikrofon a dokonce je tam připojený i spodní reprák. při rozborce a zborce se pak kolikrát nedaří dát flex kabel správně do konektoru, popř. si tam technik natáhne bordel a pak se různě střídají stavy, že to buď nenabíjí, nebo nejde spodní repro, nebo se baterka vybíjí, nebo mě není slyšet při volání protože blbne mikrofon. a pak se po každém rozebrání a očištění různě střídají kombinace těchto problémů. po pár hodinách práce a nadávání se pak podaří najít tu správnou polohu flex kabelu bez bordelů v konektoru. pak nesmíš dýchat, rychle to složit a rychle pryč s telefonem.

Odpovědět