Přidej se

Srovnání Xperia J a Huawei G300

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od scarabeus »

Tak jsem dostal nový firemní telefon a podělím se o malé srovnání obou ICS Androidů. Předem bych měl uvést, proč jsem si vybral tento telefon, když jsem s G300 spokojen. Je to proto, že jsou u T-mobile kreténi a značku Huawei v nabídce nemají. Musel jsem vzít za vděk tím, co v nabídce mají. Jelikož mě už neskutečně vadilo starý telefon nabíjet každý den, byla pro mě hlavním kritériem výběru, hned po ceně, baterie a ta je u Xperie parádní. 1700 mAh a typ Li-Pol. Poprvé jsem telefon nabil až po třech dnech, což považuji u smartphone obecně za úspěch.

HW výbavou jsou na tom oba telefony přibližně stejně, ale je poznat, že ICS v Xperii je mnohem odladěnější (volné RAM mi zbývá cca. 90 - 100 MB). Telefon je díky tomu poznatelně svižnější.

Na co jsem zvědav je ale Android Jelly Bean, který byl pro tento model přislíben (někdy po 03/13). Jsem zvědav, co s ním provede :-)
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od Exp »

Mně se ty nové xperie docela líbí. Navíc cenově tady to "J" je srovnatelné s G300. V recenzích od uživatelů se uvádí výdrž až 5 dní, což je výborná hodnota. Takže podle mě dobrý výběr. :) Klidně pak dej po delším otestování nějaké srovnání v používání, na kterém telefonu se ti pracuje líp, výhody, nevýhody apod. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od scarabeus »

No hlavní nevýhoda pro mě je v tom, že má otočená tlačítka a volby menu. Zatímco na Huawei jdou tlačítka na telefonu v pořadí Menu - Domů - Zpět, tak na Xperii je to Zpět - Domů - Menu. To mě ještě teď hodně mate. Druhá věc. Přijde mi, že zatímco v Huawei jsou potvrzovací volby ve formátu OK - Zrušit, tak Xperie mi přijde, že to má ve formátu Zrušit - OK. Taky bomba (hlavně, když jsem si nastavoval firemní email :-D )

Jinak ale zatím nemohu říct proti tomuto telefonu ani popel.
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od scarabeus »

Tak ještě jedna zajímavost. Xperia neumí restart nebo hromadné vymazání mezipaměti. Musel jsem si na to najít a stáhnout program z Play
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od scarabeus »

Dneska moje Xperia dostala aktualizaci na Jelly Bean. Mám dotaz na horní lištu v JB. Dá se nějak nastavit, nebo ty ikony jsou v ní nastálo?
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od Puget »

jaký myslíš? zeptám se kamaráda:)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od scarabeus »

Když sjedeš prstem zvrchu dolů objeví se nad posledními informacemi lišta, kde je zvuk, bluetooth, wifi, data a nastavení. Chtěl bych třeba zvuk vyměnit za GPS
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od Puget »

Napsal mi že to nejde.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od Exp »

Možná blbost, ale nešlo by ty tlačítka v defaultu vypnout a nainstalovat si místo toho Power Toggles?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Srovnání Xperia J a Huawei G300

Příspěvek od Puget »

taky jsem se kamaráda ptal jestli by nešla smazat nějakým Root explorerem nebo tak něčím a řekl mi že to nebude zkoušet. Není moc zběhlý v těhlech věcech :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět