Přidej se

7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od mitsuu84 »

Na mobilizujeme vyšly dva články ohledně (ne)koupě smartphonu z Číny.
První nese název 7 důvodů,proč se vyplatí koupit smartphone z Číny a druhej 7 a 1 věc,které vás mohou odradit od nákupu smartphonu z Číny.

Jakej názor máte Vy na nákup smartphonů,nebo tabletů z číny?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od davehanz »

Cetl sem oba dva clanky,nevim no,asi bych si tel primo z ciny neobjednal.Kdyz uz cinana,tak mile rad,ale primo od naseho operatora nebo z naseho nejakeho obchodu :-).Pak cinan ANO :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od mitsuu84 »

Jenže tu se jedná o telefony,který běžně u nás nekoupíš a už vůbec né u operátorů.Tady se dá sehnat Xiaomi a Zopo.A pak přes EU e.shop Oppo.Ostatní značky zatím né moc,takže leda přímo z číny a nebo zas přes někoho jako třeba levnesmartphony a podobně,kde už si zas připlatíš za to,že to je přes ně :D .Já osobně bych se asi nebál přes nějakej ověřenej čína shop nějakej smartphone koupit.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od davehanz »

Jasne,je to vec nazoru,ja bych se zas asi bal :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak já bych byl taky nervní dokud bych ten stroj neměl doma :lol: .Nikdy nevíš,ale myslím si,že u těch renomovaných e-shopů,který jsou ověřený nějaký podělávy nehrozej.To máš jak nákup v e.shopu tu v ČR,taky objednáš u proivěřenýho prodejce a né u někoho o kom nic nevíš atd.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

gambrinosaurus
Příspěvky: 47
Registrován: 21. 9. 2013 20:07
Zařízení: Xiaomi Mi2S

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od gambrinosaurus »

Já zas vím, že u nás už si telefon určitě nekoupím. Nakupuji z Číny sem tam nějaké ty drobnosti cca rok a půl a naprosto bez problémů, naposledy mi přišel tablet Ainol novo 7 fire německou poštou zdarma bez dalších poplatků. Ještě jsem tedy nemusel nic reklamovat ale věřím, že by problém nebyl a za tu dobu co tam nakupují jsem ušetřil dost peněz takže případně poštovné za reklamaci rád zaplatím ;-)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od davehanz »

Klobouk dolu :-),na to bych ja odvahu nemel,vazne.
Ted shanim a resim mobil,cinsky,ale pres nase operatory a obchody,takze se zarukou u nas,je to pro me jistota,ze zajdu primo k nim do obchodu,reknu to a to,a oni se o zbytek postaraji,je to svym zpusobem pohodlnost,na kterou vsazim.
Naše forum, vaše forum :-)

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od Jozef35 »

Ja by som sa tiez bal. Chcel som si kupit Oppo Find 5 a nejako som sa neodhodlal. Pritom je to bezpecny nakup. Ale v pripade reklamacie posielat to niekde do Nemecka ci Anglicka... no neviem. Stacilo mi ako pracne som reklamoval zlty displej na Xperii S a uznali mi to az na druhy pokus po doraznom upozorneni aky je rozdiel medzi zltou a bielou farbou. Neviem ako by som sa natahoval s Cinanmi. Ale verim ze to funguje a da sa usetrit. Dokonca som volakedy cital ze niektore cinske e-shopy posielaju automaticky pri reklamacii novy vyrobok.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak Oppo nemusíš kupovat z číny,Oppo má ofiko zastoupení i v Evropě,sice jen prostřednictvím e-shopu zatím,ale má http://europe.oppostyle.com/6-find-5 .Takže bys objednával v evropě a né přes čínu.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: 7 důvodů,proč (ne)koupit smartphone z Číny

Příspěvek od Jozef35 »

Viem, preto som napisal, ze je to bezpecny nakup. Ale v pripade reklamacie alebo pozarucneho servisu je to zlozitejsie. A cena 430€ (tolko stal ked som nad nim uvazoval) zase nie je tak nizka aby som isiel do toho rizika.

Odpovědět