Přidej se

Telefon pro děti

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Odpovědět
Minka
Příspěvky: 3
Registrován: 10. 11. 2014 10:59
Zařízení: nokia lumia 520
Operátor: vodafone

Telefon pro děti

Příspěvek od Minka »

Zdravím,
pro děti (8 a10 let) vybírám smartphone. Bude to jejich první dotykový telefon. Ráda bych se vešla do 2800,-/kus. Speciál požadavky nemám, děti budou chtít, aby jim v tom šly nějaké hry, hudba... já chci telefon s OS Android min. 4.2, displej 4", foťák asp. 3 Mpix. Ve výběru mám Huawei ascend y 330, Alcatel onetouch pop 4033 (ten by se asi líbil hlavně dceři) a goclever quantum 400.
Nerada bych šlápla vedle, takže hledám informace kde se dá.
Předem dík za odpovědi. Uvítám i případné další tipy.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Telefon pro děti

Příspěvek od Exp »

Ahoj Minko, vítej na fóru. :)

Huawei Y330 je vzhledem k ceně dobrý kousek, jen je tam slabší foťák. Nemá blesk a ani automatické ostření.

Stejná situace i u Alcatelu C3 (4033).

GoClever má jen 2 MPx a kvalita fotek nebude nijak oslnivá. :) Zkus se mrknout tady na fotky z předchůdce GoCleveru Quantum 4: https://smartforum.cz/viewtopic.php?f=34&t=1778. U nás už se dá ale koupit i GOCLEVER Quantum 400Plus, je to vylepšená verze s lepším foťákem, takže když už tak raději tento. GoCleveru bych se v tomto případě ale raději vyhnul.

Kdybych vybíral tady z těch třech, tak bych vzal Huawei Y330 a nebo ten Alcatel.

Jinak podívej se na Alze na novinku MyPhone FUNKY. Je jen o stovku dražší než Huawei Y330, má 4" displej IPS, foťák 5 MPx včetně blesku a autofocusu, taky přední kameru, je to dualsim a má novější Android 4.4.2 KitKat a design podle mě taky není špatný. :)

U té horní cenové hranice Gigabyte GSmart Roma R2 (2799 kč). Ten má už 1 GB ram a díky tomu je výkonnější než ty předchozí kousky, zvládně náročnější hry atd. Nějaké bližší informace o něm včetně ukázkových fotek máme tady na fóru: https://smartforum.cz/viewforum.php?f=59. V prodeji už je i vylepšená verze GIGABYTE GSmart Roma R2 plus, ten stojí 2990 kč a dělá se v černé, bílé, modré a červené barvě. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Minka
Příspěvky: 3
Registrován: 10. 11. 2014 10:59
Zařízení: nokia lumia 520
Operátor: vodafone

Re: Telefon pro děti

Příspěvek od Minka »

Děkuji za přivítání i za odpověď ;)

Ten MyPhone nevypadá špatně, akorát ta značka mi teda fakt nic neříká. Ten goclever teda ze seznamu škrtám. Ještě jsem objevila alcatel onetouch pop 4035 - a ten má taky už 5 Mpix foťák a nový android 4.4. Jde mi o to,že s touto značkou (alcatel) nemám zkušenost a recenzí taky moc není. Nerada bych koupila telefon a pak lítala po reklamacích.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Telefon pro děti

Příspěvek od Exp »

Já s MyPhonem taky zatím žádnou osobní zkušenost nemám, ale díval jsem se na recenze na heurece a jsou na něj docela pozitivní ohlasy. :) Navíc oproti těm Alcatelům má IPS displej, který má věrnější barvy a lepší pozorovací úhly.

Těch levných Alcatelů bych se nebál. Máme doma už přes rok jeden z nejlevnějších - Vodafone Smart mini, což je Alcatel One Touch T'Pop a funguje naprosto bez problémů. Ten má foťák taky jen 2 MPx a není to tak nejhorší. Fotky z něj kdyžtak tady kousek níž v tématu: https://smartforum.cz/viewtopic.php?f=97&t=968.

Alcatel OneTouch Pop 4035 je taky ok a nová verze Androidu je určitě plus.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Minka
Příspěvky: 3
Registrován: 10. 11. 2014 10:59
Zařízení: nokia lumia 520
Operátor: vodafone

Re: Telefon pro děti

Příspěvek od Minka »

Jé, ten vodafone smart 4 mini mi nabízeli přímo v prodejně vodafonu a dost ho vychvalovali. :) Tak to se toho alcatelu asi bát nebudu. Ještě půjdu omrknout na živo asi i ten MyPhone. Vánoce se blíží, tak abych v klidu něco vybrala.

Odpovědět