Přidej se

Aliexpress KUPA poradte

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Melouch
Příspěvky: 19
Registrován: 9. 1. 2015 0:25
Zařízení: htc wildfire s
Firmware: bieda :D
Operátor: Pomaranč

Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Melouch »

Caute banda, rozmyslam nad kupou htc one m7 z aliexpressu ale nemam ziadne skusenosti a mam tak trochu obavy. Ako je to s tym clom a danami? Pocul som ze clo sa neplati u mobilov a dan je 2% a ze colnici vacsinou mobili nekontroluju, aka je vobec sanca ze mobil zadrzia a kolko by ma vysla celkova suma ked je cena 166 eur?

P.S: Myslite si ze sa tomuto predajcovi da verit? http://www.aliexpress.com/item/Original ... l#feedback 98,6 % feedback PREDAJCU a 96,3 feedback daneho mobilu

Da s apotom reklamovat takyto mobil na slovensku vcez htc servis alebo treba ho poslat do ciny?
diky brothres

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od davehanz »

Já mám velice dobré zkušenosti s tímto prodejcem, už 3x jsme objednali telefon a vždy vše ok. Daň a clo jsme platili, a můžu říct, že kopie S5 stala 1600 Kč a se vším mě vyšla na 2200 Kč. Celníci v Praze mají ale čas, z Číny do Prahy mobil došel za 3 dny, ke mě se dostal po třech týdnech.
Jak je to s reklamací.... Jedině poslat zpět do Číny, reklamace může trvat 60 dnů ;-)

Melouch
Příspěvky: 19
Registrován: 9. 1. 2015 0:25
Zařízení: htc wildfire s
Firmware: bieda :D
Operátor: Pomaranč

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Melouch »

Ako chces mi povedat ze on predava kopie? Ja by som chcel original, to sa mi moc nepaci

a to vazne ti prisiel do ciech za 3 dnI? som myslel ze aj za 3 tyzdne, inac aka je sanca ze to colnici nezadrzia?

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Mr.Oizo »

davehanz psal že telefon byl za 3 dny v republice a u něho až za 3 týdny. Nejdelší dobu se to vždy zasekne u nás na celnici. Jinak ještě máš možnost zaplatit si dopravu DHL a máš to doma do týdne a nevím jak na Slovensku ale u nás v Česku je vcelku velká šance že se to přes DHL vyhne poplatkům za CLO a DPH. Ještě je možnost domluvit se s prodejcem aby ti poslal telefon a uvedl nízkou cenu a napsal tam třeba že se jedná o opravené či repasované zboží tím se taky dá vyhnout poplatkům. :) Ohledně prodejce on nemusí prodávat jen kopie ale i originály. Musíš si nastudovat oficiální parametry telefonu a dle toho to pak kontrolovat u prodejců aby to sedělo.

Melouch
Příspěvky: 19
Registrován: 9. 1. 2015 0:25
Zařízení: htc wildfire s
Firmware: bieda :D
Operátor: Pomaranč

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Melouch »

nad dhl som uvazoval no ale ked to zastavia tak ma to vide drahsie tak nwm ci riskovat ze to dojde za 3 tyzdne za 200 eur alebo do tyzdna za 230 dhlkom ak to zastavia...no cital som aj to ze colnici nie su blbi a spoznaju ze to nema cenu 20 eur :D ale potrebujem zistit ci je to original ono si zoberme ze na slovnesku je cena htc one 300 eur a u neho 166 otazka je kde to zbozie zobral

ps: ako je to ked dhl za vas vybavuje dph? ona zaplati len tych 20% alebo si uctuje aj to ze vybavi toto clo....samozrejme viem ze tych 20% dph budem muset dhl zaplatit ale chcem vediet ci sa plati aj za vybavenie

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od davehanz »

To Melouch: podívej, já chtěl koupit kopii S5 schválně, na testování. Jestli prodává jenom kopie, to asi ne, jsou tam i držší stroje, které bych tipoval na originály.
Ještě k těm celníkům...mám info z celnice v Praze, že nejsou jen hloupý celníci, ale oni mají takový rentgenový přístroj, tím projedou balíček a vidí naprosto přesně, co je v balíčku...navíc mají oprávnění balíček rozbalit ;-) Takže jsou jen bludy o tom, že prodejce může napsat na balíček slovo "Gift" dárek.....tyhle finty oni znají a nefungují, je to blbost. Oni si tím rentgenem dokážou podle vzhledu a nějakých tabulek přesně nacenit zboží v balíčku, takže není možné, aby jste vyclili náramky z gumy, když je tam drahý mobil....to jen k tomu :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Melouch
Příspěvky: 19
Registrován: 9. 1. 2015 0:25
Zařízení: htc wildfire s
Firmware: bieda :D
Operátor: Pomaranč

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Melouch »

A myslis si ze to htc one m7 za 166 je original nebo fake? a ked sa plati dhl + mobil tak dph sa plati aj za dhl?

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od Mr.Oizo »

To že to projíždějí rentgen je známé. Četl jsem že nové místo gif spíše projde to že si ten telefon koupíš po dohodě jako repasované či třeba reklamované. Jak na celníci poznají že nejde o reklamovaný telefon?

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od davehanz »

O repasu sem nic nepsal, tento trik já osobně neznám. Samozřejmě že to poznat nejde.
Jestli je to originál nedokážu říct

Uživatelský avatar
droid1221
Příspěvky: 12
Registrován: 16. 8. 2014 17:01
Zařízení: Mika M3
Firmware: 4.4.4
Operátor: Mobil CZ

Re: Aliexpress KUPA poradte

Příspěvek od droid1221 »

Jakým nástrojem si dostal do hlavy,že přemýšlíš nad koupí M7 z Aliexpressu? To je jako aukro. Navíc počítej 2k za dopravu dph a clo. A můžeš to rovnou koupit v česku.
Život je svině ale vepřový mám rád

Odpovědět