Přidej se

Výběr telefonu okolo 7000 kč

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od davehanz »

Jaký je rozdíl mezi Z1 a Z1 compact je tady:
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 99%2c52405

Já měl P6, vyměnil jsem ji za P7, určitě je to skvělý telefon, precizně a kvalitně zpracovaný, luxusní foťák má, je ze skla a kovu jako Z1, ale mě láká změna právě na Sony Z1, páč mám už pátý Huawei mobil v řadě a potřebuju změnu ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od Exp »

Velká Z1 a Z1 Compact mají úplně stejný foťáky. Může tam být nějaký mírný rozdíl v kvalitě fotek kvůli firmwaru, ale to už je softwarová záležitost, která jde upravit aktualizacemi. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od davehanz »

Hlavně největší rozdíl je v displeji a parametrech mobilu ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

craner
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 4. 2015 9:42

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od craner »

jo to vim, Z1 je vetsi a ma vetsi rozliseni..toto by mi az tak nevadilo, pro me jakozto klasickeho uzivatele si myslim ze postaci 1280x720.. ani ten rozdil nepoznam :D takze to me netrapi..spis jako jestli je vykonejsi, kvalitnejsi apod (ted myslim i to P7)..nerada bych litala po opravach nebo aby se mi telefon casto sekal a blbnul apod..ted mam telefon dotykovy bez operacniho systemu a uz je teda starej ale cekani nez se mi nactou zpravy me totalne vytaci..

a ten fotak no..nekde jsem cetla ze ta Z1 je snad lepsi, tak nevim, myslela jsem ze to je uplne stejny..

davehanz: to je moc hezke, ale ze ty potrebujes zmenu mi dvakrat nepomuze :D toto bude muj prvni smartphone, takze si asi zvyknu na jakykoli rozhrani casem :D spis mi jde o to, co si myslis ze je lepsi..

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od Exp »

Rozdíl je jen v displeji a v baterce. Ostatní parametry mají úplně stejné, stejný hardware, včetně foťáku. :)

Z1C má sice menší displej s menším rozlišením (a s tím spojené menší rozměry a hmotnost), ale ten je údajně kvalitnější než u Z1 a navíc má zvýšenou citlivost (Glove Mode4) pro ovládání v rukavicích. Baterka je u Z1C 2300 mAh, Z1 má silnější 3000 mAh.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

craner
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 4. 2015 9:42

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od craner »

ma silnejsi ale taky vic zere ne? :D nebo to spolu nesouvisi?
takze vlastne vychazi lip compact, navic je vodotesna

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od Exp »

Jo víc žere kvůli většímu displeji s vyšším rozlišením. :) Takže ve výdrži nemusí být až tak zásadní rozdíl. Navíc tam jsou přímo od Sony funkce na šetření energie, tím se tomu dá taky trochu pomoct. Odolné jsou obě.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od davehanz »

Já si myslím pokud chceš vybírat mezi Z1 compact a P7,tak je dle mého názoru výkonnější a lepší snad ve všech směrech právě P7 ;-)
Můžou ti tady říct i ostatní svůj názor, tohle je čistě můj :-)
Každopádně nezklame tě ani jeden. Co se týče lítání na opravy atd... Já měním telefony hodně často, a můžu říct, že dlouho jsem neměl problém a důvod reklamovat, nicméně od toho je záruka, že jo ;-)
Z toho bych strach vůbec neměl.
Bude to tvůj první smartphone a zrovna z té vyšší třídy, za mě ti můžu říct, že v této kategorii lagy a sekání nečekej, systémy jsou natolik dobře odladěné, hardware je natolik slušný a celková výbava, že tady to snad ani nehrozí.
Já mám P7 cca od začátku února, jedu na něm víc než dost a nikdy nebyl ani náznak seknutí :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od ShockeyCzT »

mam dojem ze vykon p7 sme resili uz kdyz sis ty vybiral telefon a rikali sme ti ze vykonejsi p7 rozhodne neni a jestli sme ti to nerikali tak to rikam ted ja :D oba telefony maji svoje plus i minus kazdopadne famy o fotaku z1 nevim kde se vzali foti slusne na telefon za tuhle cenu jinak jako uzivatel ktery se v telefonu asi nebude vrtat je celkem jedno jestli vezmes p7 nebo z1c protoze oba poslouzi svemu ucelu perfektne
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Výběr telefonu okolo 7000 kč

Příspěvek od davehanz »

Těžko se hodnotí výkon u podobných telefonů :-)
A psal sem, že neudělá chybu ani s jedním z nich. Z1 compact nemám, tak nemůžu přímo srovnávat. Pokud ty jsi na to takhle troufnes , pak smekám a říkám, klobouk dolů ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět