Přidej se

Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Odpovědět

Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Xiaomi Mi 9 Lite
3
75%
Huawei nova 5T
1
25%
 
Celkem hlasů: 4

Sinryx
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 1. 2020 9:37

Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Příspěvek od Sinryx »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zdali by mi mohl někdo poradit, který z těchto 2 founů koupit (Jelikož beru mobil z vodafonů a rozhoduji se čistě mezi těmito 2, tak pokud možno prosím vyjadřovat se k těmto modelům, aby tu zas místo rad nevznikl boj o motoroly, jak na jiném foru, kde jsem se už ptal :D).

Cena nehraje roli, jelikož budu mobil brát od zmiňovaného Vodafonu, kde je finanční rozdíl mezi mobily pouze 200,-. To je jeden z důvodů proč se nemůžu rozhodnout :D.

Na xiaomi se mi líbí především jack na sluchátka a asi ten Amoled display. Na Huawei, že by měl být lepší ve většině technických parametrů no (paměť, ramky, procesor apod.). Tudíž by mě zajímal názor někoho kdo se v tom vyzná (můj první dotykáč a zároveň stávající :D je Xiaomi redmi 4x).

Upřednostňoval bych především, ten který by měl mít vyšší kvalitu fotek asi. Baterku a nabíjení by měly mít obdobné, tudíž to by nemělo asi hrát moc roli v mém rozhodování.

Předem děkuji za jakékoliv rady a připomínky a přeji hezký zbytek dne,

Sinryx

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Příspěvek od Exp »

Ahoj, ty telefony mají hodně podobné paremetry i cenu, takže je to spíš o tom co je ti sympatičtější. :) Huawei je o něco málo menší a lehčí, Xiaomi má zase silnější baterku, 3,5 mm jack a slot na paměťovou kartu (Huawei ho nemá, ale má větší vnitřní úložiště). Mně osobně se víc líbí průstřel v displeji u Huawei než ta kapka co má Xiaomi (možná i proto, že ji mám teď na Samsungu A40), ale to je taky věc vkusu. Oba dva mají na svou třídu kvalitní foťáky (najdi na webu ukázkové fotky), takže je to taky plus mínus na stejno. Xiaomi bude mít lepší přední kameru, jestli je to pro tebe důležité. Osobně bych se tady přiklonil víc k Huawei (5T má služby od Googlu, bez toho bych Huawei nebral), protože mám raději menší telefony a líbí se mi víc design. Ani s jedním ale chybu neuděláš.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Sinryx
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 1. 2020 9:37

Re: Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Příspěvek od Sinryx »

Zdravím, děkuji za koment :). Stejně stále nevím :D, momentálně mám Xiaomi redmi 4x a přemýšlím a říkám si proč nezkusit jinej brand :D. Nejvíc mě asi mrzí, že ta nova nemá jack a ten krásnej amoled display :D.

Uživatelský avatar
PepaStepa
Příspěvky: 137
Registrován: 22. 3. 2013 1:25
Zařízení: Huawei G300

Re: Xiaomi Mi 9 Lite vs Huawei nova 5T

Příspěvek od PepaStepa »

Ahoj, tak do jakého telefonu jsi nakonec investoval? Jsem teď momentálně taky v rozhodování co pořídit. Taky se nemohu rozhodnout: Mi 9, Mi 9t a nebo možná zkusit iphone7? Ještě zvažuji.

Odpovědět