Přidej se

HiSuite - správa telefonu z počítače

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od skodna »

Spojení k k Hi suite přes wifi funguje dobře, jen je třeby zadat heslo to co ti napíše apka Hi suite po otevření v telefonu a kliknutí připojit přes wifi. Je to asi osmimístný náhodně generovaný číselno písmený kód.Heslo co používáš k připojení na wifinu s tím nemá co dělat.Teda pokud jsem to dobře od tebe pochopil, že tam dáváš heslo na wifi.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od Puget »

Tímto způsobem funguje většina programů, vygenerují ti heslo a to pak zadáš do PC. Např. Remote Mouse atd.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

splinter
Příspěvky: 45
Registrován: 19. 10. 2014 12:22
Zařízení: Huawei y300

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od splinter »

Zdravím.Mám menší problém.Mám instalovaný ten program MyPhoneExplorer a když chci propojit telefon s tímto programem tak mi to vyhodí hlášku,že není připojeno žádné usb zařízení.Ladění usb mám zatrhnuté.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od maxXx »

Máš nainstalovaný USB ovladač na své zařízení? (ze stránek výrobce) i když by nemělo být nutně třeba, mohlo by pomoci.
Mám vyzkoušeno že s HiSuite/MyPhoneExplorerem bezproblémově fungují zařízení G/Y300 a G510.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

splinter
Příspěvky: 45
Registrován: 19. 10. 2014 12:22
Zařízení: Huawei y300

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od splinter »

No já právě mám Y 300 a mám nainstalován MyPhoneExplorer a sním to nemaká.

fossil
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 1. 2015 23:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B895
Operátor: T-Mobile

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od fossil »

Zdravím, obracím se na vás s mega prosbou. Předem říkám, že jsem prolezl forum i různě internet, ale odpověď jsem žel nenašel...

O co jde.. G300 mám už dva roky a tak je jasný, že se docela sekal, i když aplikací mám pár.. spíš to celý dost padalo, včetně věcí jako zprávy apod. Tak jsem si včera udělal čas, provedl komplet zálohu přes HiSuite, provedl tovární nastavení, pak jsem s velkou slávou připojil telefon k počítači, že si obnovím věci ze zálohy, vybral v HiSuite soubor zálohy atd.. nicméně mi to u všeho hodí chybu a u obnovování aplikací se celej HiSuite kousne... Appky ať veme čert, ale potřeboval bych dostat zpět aspoň Kontakty a kdyžtak i zprávy.. zkoušel jsem odinstalovat HiSuite z počítače, udělat update, zkoušel jsem to na dvou různejch počítačích a všude to samý - prostě mi to ze zálohy ne a ne obnovit:/

Děkuju předem za pomoc!!

EDIT: Tak po opakovaným zkoušení hard resetu, reinstalace Hi Suite atd jsem o fousek pokročil.. Začátek pořád stejný - kontakty, zprávy atd to hodí chybu, pak to dojde na aplikace, tam se to nejdřív seklo, na telefonu mi to vyhodilo chybovou hlášku aplikace HiSuite, nicméně obnova aplikací se rozběhla..!! Přišlo mi, že pokaždý, když přibyla v telefonu další aplikace, že znovu vyskočila hláška o chybě app HiSuite.. nicméně appky mi to tam nasázelo a pak se to samo odpojilo...
Kdybyste někdo věděl, jak dostat zpět ty kontakty, budu nesmírně vděčnej, už jsem z toho dost zoufalej:///
Díky!!!

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Tady s tím jsem se ještě nesetkal, ale co mě napadlo, máš telefon v původním stavu, v jakém jsi dělal zálohu? Tzn., stejný firmware, paměťová karta, stejné nastavení výchozího úložiště atd.? Máš v nastavení zapnutý režim ladění USB? Kdyby nic z toho nepomohlo, zkus ještě naformátovat vnitřní úložiště a paměťovou kartu (před tím kdyžtak zkopírovat data do počítače).

Já jsem si zálohy vždycky dělal přes Huawei Backup (předinstalovaná aplikace přímo v telefonu) a tam s obnovením nebyl problém. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

fossil
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 1. 2015 23:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B895
Operátor: T-Mobile

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od fossil »

No, v telefonu jsem nic neměnil... Prostě jsem jen zazálohoval přes HiSuite a hodil to do továrního nastavení...

To s nastavením výchozího uložiště vyzkoušim... upřímně teď nevím jak jsem to měl nastavený, ale mám za to, že "aplikace vybere automaticky" nebo tak nějak...

Divný je, že z těch všech položek co jdou zálohovat (kontakty, zprávy, nastavení systému, záložky, poznámky, aplikace atd..) se mi na několikátej pokus nakonec zazálohovaly aplikace.. ale nic jinýho,..

USB ladění mám samože zapnutý - bez toho se to s HiSuite ani nespáruje...

hobr
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 9. 2015 21:23

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od hobr »

Zdravím, mám problém s kontakty. V hisuite se mi zobrazuje 558 kontaktů a v telefonu asi o 150 méně. Nejsem nijak schopen z hisuite ty kontakty do telefonu (Y625) dostat. Pomůžete? Díky!

hobr
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 9. 2015 21:23

Re: HiSuite - správa telefonu z počítače

Příspěvek od hobr »

Tak se mi to povedlo že jsem provedl přes hisuite zálohu a následné obnovení a do telefonu se to přesunulo :)

To je zajímavý, že správný řešení člověka napadne, až když se zeptá... Předtím nad tím sedí dvě hodiny a nic...

Odpovědět