Přidej se

Honor 6 se vypíná

Fórum o telefonech Honor. Honor 9, 8, 7 Lite, 6X apod.
papi_CZ
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 3. 2016 19:18

Honor 6 se vypíná

Příspěvek od papi_CZ » 30. 3. 2016 19:53

Zdravím,
asi před 4 dny se mi s mým telefonem Honor 6 (H60-L04) začala dít velice nepříjemná věc, vypíná se. Takovéto vypnutí se nevypadá jako klasické, ale spíš jako kdyby jste měli z telefonu vyndanou baterii, napájeli ho pouze kabelem a najednou kabel vytrhli. Nejdříve jsem usoudil z logcatu, že náhlé vypnutí jsou naprosto náhodná, avšak postupem času a testování jsem zjistil, že tomu tak není...
  • Telefon se nikdy nevypne na nabíječce.
  • Mám malou 1700mAh powerbanku díky které můžu držet telefon v použitelném stavu a zabránit tak vypnutí, když nejsem doma. Zjistil jsem, že když se powerbanka blíží ke svému vybití (odhadem okolo 400 mAh), tak už telefon neudrží při životě a začne se zase vypínat.
  • Telefon se vypne, když požaduju vyšší výkon. To znamená, že telefon můžu nosit celý den zapnutý v kapse a zvládne i hovor. Pokud ale chci otevřít nějakou aplikaci jako například Chrome, YouTube, nedejbože nějakou méně náročnou hru, tak se vypne.
  • Když se telefon vypne, tak se dostane do situace velmi podobné bootloopu. Začne bootovat, zrestartuje se, a takto pořád dokola dokud nepřipojím nabíječku.
Tato nepříjemná věc se mi začala dít ze dne na den. Zprvu na CyanogenModu 11 od vývojáře vystupujícím na XDA jako codeworkx. Zde byla situace ještě snesitelná. Na telefonu se dali dělat nějaké základní věci. Poté jsem si myslel, že situaci trochu pomůžu tím, že zkusím nainstalovat oficiální ROM B370. Zde byla situace asi nejlepší, avšak nemohu to dále posoudit, protože jsem ji měl jen krátce. Tato verze ROM mi nabízela aktualizaci na B521, která vždy dopadla neúspěšně. Tudíž jsem se rozhodl ji stáhnout z internetu a nainstalovat ručně (přes oficiální aktualizační aplikaci). Zde je situace nejhorší. Bojím se telefon vůbec rozsvítit. I když jak jsem již uvedl, tak hovory zvládá.

Přemýšlel jsem, že bych zkusil nějakou kalibrační aplikaci na baterii (ačkoliv jsem jim nikdy nevěřil). To ale bohužel nemůžu, jelikož se mi po aktualizaci na B521 vymazal root, který tyto aplikace potřebují.
Také mě ještě napadlo nějak výrazně podtaktovat procesor, aby nepožadoval tolik výkonu a dal se alespoň trochu používat.

LogCat před vypnutím 1
LogCat před vypnutím 2

Telefon je rootnutý, několikrát přeflashovaný (nevím, jestli honor má nějaké počítadlo flashnutí) a má odemčený bootloader. Je ještě v záruce, ale vzhledem k tomu, že jsem porušil reklamační podmínky, tak bych byl rád, kdyby jste mi navrhovali servis až pokud vás nenapadne nic jiného.

Aktuálně mám v telefonu oficiální verzi B521.

Předem děkuji za sebemenší radu.

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Honor 6 se vypíná

Příspěvek od Návštěvník » 26. 9. 2016 18:18

Zdravím,mám naprosto stejný problém,máme už řešení??

papi_CZ
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 3. 2016 19:18

Re: Honor 6 se vypíná

Příspěvek od papi_CZ » 26. 9. 2016 21:51

Reklamace, je to vada baterie. Já měl to štěstí, že v servisu neměli náhradní díly a vrátili mi peníze, tak jsem si koupil Honor 7.

Mirek
Neregistrovaný uživatel

Re: Honor 6 se vypíná

Příspěvek od Mirek » 29. 9. 2017 18:54

Mám stejný problém ale bohužel už po záruce:-(
Telefon stále vypíná když není na nabíječce.

Susi206
Neregistrovaný uživatel

Re: Honor 6 se vypíná

Příspěvek od Susi206 » 14. 10. 2017 22:27

Tiez sa mi vypinal uz pri 50% baterke. Teraz funguje len na nabijacke. Objednala som novu baterku, snad to bude v tom. Tel mam 3 roky a nechvem iny ;-(

Odpovědět

Zpět na „Honor ostatní“