Přidej se

LG Optimus L9 II (D605)

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

LG Optimus L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

Displej: HD (1280*720), 4,7 palců
Chipset: Qualcomm Snapdragon 400 s Adreno 305
Paměť: 1 GB RAM, 4 GB interní paměti dostupné pro uživatele (z celkových 8 GB - výrobce paměti je Toshiba)
OS: Android 4.1.2, v nejbližší době by měla vyjít pro tento telefon oficiální aktualizace na KitKat.

Kompletní specifikace: zde nebo zde
Příručka:zde
Recenze: zde
Cena: 5990 kč vč DPH, česká distribuce, únor 2014.
Naposledy upravil(a) JamesCZ dne 8. 2. 2014 8:48, celkem upraveno 1 x.

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

Telefon jsem si pořídil po dlouhém uvažování coby nástupce legendárního Huaweie G300, u kterého mi začala vadit malá velikost operační paměťi a s tím spojené lagování a pomalé načítání plochy po ukončení aplikace, a to nejen her, ale např. i Opery. Také mi už poměrně vadila malá úhlopříčka displeje. Nakonec jsem se rozhodl ve čtvrtek 6. února 2014, po dvou měsících uvažování, právě pro tento telefon.

Níže uvedené berte prosím jako velmi subjektivní informace, srovnávat můžu jen s právě G300 a doba používání telefonu není ani 48 hodin.

+

Ještě před prvním zapnutí mě zaujala poměrně malá hmotnost, mobil se mi subjektivně zdá lehčí jak G300 (a i papírově je), což jsem nečekal. Navíc se dobře drží a cokoli většího by bylo pro mne asi už zbytečně velké. Tloušťka je pro mne taky optimální, tenčí mobil by pro mne asi opět nebyl ideální.

Na první pohled, po prvním zapnutí, mě zaujal displej. Velmi pěkné rozlišení, hezké barvy i pozorovací úhly. Doposud jsem nebyl nucen cokoli dělat s jasem, je stále na 0%. Ještě jsem však neměl příležitost jej vyzkoušet na sluníčku a venku. Tam bude jistě potřeba jej zvětšit.

Už když jsem si telefon den koupí zkoušel v prodejně, zaujalo mne dokonalé odladění systému a grafická nástavba od LG. Za necelých 48 hodin používání se mi nestalo, že by telefon zalagoval. LG svůj model obohatil o několik aplikací, všechny lze odinstalovat, za což LG opravdu chválím. G300 totiž v sobě obsahovala taky bonusový software, který nešlo odinstalovat (bez rootu). Zaujala mne hlavně aplikace LG Backup, která umí zálohovat i nastavení nainstalovaných aplikací z GP, bohužel se zálohují i aplikace a nelze nastavit, že chci jen zálohovat jejich nastavení (zálohy jsou veliké, ale lze je ukládat na SD kartu)

Aplikace lze přesouvat na SD kartu, některé nainstalované aplikace mi přesunout nešlo, zatím se mi to stalo u maximálně dvou, jedna z nich byla aplikace 100+1 od magazínu "100+1 zahraniční zajímavost". Z her jsem zkoušel zatím jen Dead Trigger 2, Dune 2 a Prší ( :lol:), nejsem gamer, tak jsem zatím jen zkoušel ty, co jsem hrál na G300 (DT2 jsem vlastně hrál jen na tabletu).

Zvuk z telefonu hodnotím průměrně, ze sluchátek jsem ještě nestihl vyzkoušet. Fotoaparát má HW klávesu, stačí pomocí systémového nastavení překonfigurovat úlohu dedikované klávesy, která slouží ve výchozím nastavení pro psaní poznámek, což osobně nechápu. Kdyby LG reklamovalo HW klávesu pro fotoaparát přímo, byl by tento model asi ještě populárnější.

Zkoušel jsem iVysílání a vše v pořádku a video je v ideální kvalitě. Totéž YouTube. Wifi si poradí i s WPA2-PSK s filtrací MAC adres, což už řadím jen mezi konstatování, ne mezi klady (měl by si s tím poradit každý model, G300 nebyl výjimka)

-

Jako největší zápor modelu hodnotím jednoznačně absenci LED notifikační diody, opravdu nechápu, proč ji nemá, přitom to je součástka za pár korun. Naštěstí lze obejít aplikacemi, ty jsem ještě neměl čas vyzkoušet.

Další negativum je absence podsvětlení senzorových kláves, opět nechápu. Pokud se nepletu, tak je to unikát napříč výrobci (XIAOMi má myslím taky minimálně jeden model bez podsvětlení). Tohle mi už tolik nevadí, mobil stejně používám především přes den a zde je podsvětlení zbytečné a spotřebovává to nějakou energii.

Dalším negativem je absence čidla regulující nastavení jasu - tohle mi vůbec nevadí, tuto funkci jsem ani u G300 nepoužíval, chovala se zvláštně někdy. Věřím ale, že někomu to vadit bude.

Zatím jsem neměl příležitost vyzkoušet:

- zvuk ze sluchátek
- kvalita fotografií
- GPS
Naposledy upravil(a) JamesCZ dne 8. 2. 2014 9:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak gratuluju k nové hračce a hlavně at dlouho slouží ;) Ta LG nevypadá vůbec špatně a i hw na tom není špatně,LG má povedený telefony.Jen si dovolím nesouhlasit s větou "Jelikož Huawei doposud nepředstavil žádného adekvátního nástupce své legendy (buď všechno s 512 MB RAM nebo hodně drahé)"-Takovej Huawei Ascend G700 stojí česká distribuce od 6030Kč a nabízí 4jádro 1.2Ghz,2Gb ram atd,takže zas nějak předraženej za tu cenu není,oproti téhle LG s dvoujádrem 1.4Ghz a 1Gb ram.A já osobně bych do 6tis asi zvolil Xiaomi Red Rice ,protože se mi líbí MIUI rom a nebo něco jako Zopo ZP700 a pod.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

No ono u mně platí, že i LG L9 II je pro mě drahý, je to můj nejdražší telefon co jsem si kdy koupil. A pod pojmem "nástupce" si spíše představuji něco v ceně okolo původního G300 s mírným faceliftem - tedy dvojjádro, 1 GB RAM - snad nechci po dvou letech od Huaweie tolik ;) Ale on furt do této cenové kategorie rve 512 MB RAM. Ale OK, máš pravdu, že cenový rozdíl mezi G700 a LG L9 II není tak velký. Citovanou větu upravím ;)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od mitsuu84 »

V tom máš pravdu,stačí se podívat na ty jejich nový Ascendy Yxxx :roll: .Jediný co u Huawei v té nižší cenové kategorii je dobrý,tak Honor 3C,u kterýho se ale zas neví zda bude někdy u nás k dostání ofiko.Jinak katastrofa více méně v tom segmentu.A k té LG,docela čučím,že podle recenze nemá čidlo regulující jas displeje a uváděj horší dílenské zpracování a nekvalitní fotoaparát.Zkoušels už něco fotit?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

Dílenské zpracování hodnotím naopak dobře, ale to je subjektivní. Foťák jsem ještě nestihl vyzkoušet, jak už píšu v druhém postu. A tu absenci čidla jasu jsem zapomněl zmínit, už jsem to do druhého postu dopsal. :cry: Osobně mi to nevadí, nepoužíval jsem ho ani u G300, viz ten druhý post.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od mitsuu84 »

Jako hlavní plus a možná i lákadlo pro dost lidí,je ta slíbená aktualizace na KitKat.K těm nedostatkům,z toho cos psal,by mi asi nejvíc vadila ta chybějící notifikační dioada a tím pádem i nepodsvícená senzorová tlačítka,protože když tam není dioda pod nima,odpadá šance aspon tlačítka rozblikat při zmeškané události.A na tu konstrukci sem narážel skrz větu v recenzi "Lesklý zadní kryt s jemnou grafickou texturou začal povrzávat, po deseti dnech testování je zpracování telefonu ve fázi, kdy zadní kryt na mnoha místech nepříjemně vrže a skřípe".Tak snad to byla jen "vada" testovanýho kusu (buhví kolik redakcí ho testovalo před nima a jakým stylem žeo :lol: ) .
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

Malý update:

Vyzkoušel jsem YouTube, vyzkoušel jsem i další hry - např. Angry Birds Go, které mi na G300 nefungovaly a jedním slovem: Paráda (obecně, ne ta hra), za celou dobu mě mobil jen a jen těší. I absenci LED diody jsem vyřešil aplikací No Led notifications (LED notifikaci jsem u G300 stejně častokrát přehlédl, takhle mi telefon co dvě minuty přehraje krátký zvuk a zavibruje). A vyladěnost Androidu v LG L9 II je taky parádní, prakticky se mi za celou dobu nestalo, aby zalagoval.

Jelikož jsme koukali celý víkend na ZOH a prakticky jsem se nedostal ven, nezkoušel jsem ještě pořádně akorát foťák. Ten jsem vyzkoušel až teď večer, když jsem si na něj vzpomněl a zaujala mne jedna funkce - focení hlasem. Člověk řekne klíčové slovo, např. "Smile" a ihned se provede focení. Ani jsem nevěděl, že taková funkce existuje a nevím, zda ji umožňují např. nové modely Huaweie. Fotil jsem pomocí blesku notebook z cca metru a po zazoomování šlo vše přečíst z displeje. Uvidíme, co fotky za světla. Myslím si, že fotky budou OK, nejsem nijak moc náročný, bohatě mi doposud stačily ty z G300 a L9 II bude fotit jistě alespoň o něco lépe, na něco lepšího mám pak foťák.

Krom fotek mi schází vyzkoušet ještě hudba, tu vyzkouším taky co nejdříve. Zvuk z YT se mi ale moc líbil, myslím si, že nebude problém.

Uživatelský avatar
Lucifer
Příspěvky: 41
Registrován: 31. 10. 2013 19:42
Zařízení: Huhlavej G510
Firmware: prozatím SlimKat
Operátor: Vodníkfoun
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucifer »

LG L9 II jsem takrka vnutil manzelce po reklamaci G300 Huhlaveho (vraceli penize), a jako - je to fakt o kategorii nekde jinde. Vseobecne , zpracovanim - hardwarem - odladenosti.,, Jedine chybky jsou zminene - notifikacni LED (ve velkem - vyrobni naklady vyssi tak o 10 centu?) a nepodsvicene tlacitka (dalsich par centu). Mam pocit ze je to umyslne aby byl nejaky citelny rozdil proti vyssi tride. Byt to muj mobil a ne manzelky, tak uz je tam root a vyhazeno spousta veci, ale ja jsem v tomhle dost extremista. Ono to fakt bezi velmi dobre i v tom vychozim stavu. Proti memu G510 peklo - dudy.

JamesCZ
Příspěvky: 30
Registrován: 26. 1. 2014 17:10
Zařízení: LG L9 II (D605)
Firmware: JZO54K (A 4.1.2)
Operátor: T-Mobile

Re: LG L9 II (D605)

Příspěvek od JamesCZ »

Já jsem u G300 měl root, CM a podobně, ale nikdy to nebylo ono. U tohoto telefonu nic takového zatím neplánuji, zvláště pak, pokud brzy vyjde oficiální KitKat. Jsem z telefonu velmi potěšen.

EDIT: Další věc, která mě potěšila je signalizace zmeškaných událostí formou číslice u ikonky dané aplikace. Drobnost, ale potěší.

Odpovědět