Přidej se

LG Spirit 4G LTE (h440n)

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od maxXx »

Před veletrhem MWC v Barceloně, v únoru 2015 představilo LG nový typ telefonu spadající do nižší střední třídy.

LG Spirit

Obrázek
rozměry a hmotnost: 133 × 66 × 10 mm, 124 g
displej: 4,7'', kapacitní IPS LCD, 720 × 1 280, 312 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (21,1|5,76 Mb/s), LTE (150|50 Mb/s)
konektivita: microUSB, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS
paměť: 8 GB, microSDHC, RAM: 1 024 MB, baterie: 2 100 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 410 (4× Cortex-A53, 1 200 MHz, 28nm)
operační systém: Google Android 5.0 (Lollipop)
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (1 920 × 1 080), blesk
Oficiální info zde:
http://www.lg.com/cz/telefony/lg-H440n-spirit-4g-lte
http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.php

USB ovladač:
Windows
Mac OSX
Univerzální XDA: http://androidxda.com/download-lg-usb-drivers

Stock ROMky:
Průběžně aktualizovaný seznam na XDA
Lze nahrát skrze LG Flash Tool

ROOT:
Lze provést velmi jednoduše skrze program KingRoot
Zde je návod, jak KingRoot nahradit známějším SuperSU: http://www.w0lfdroid.com/2015/05/How-to ... perSU.html
Pokud budete chtít telefon updatovat po rootnutí, tak musíte převést telefon do továrního nastavení - provést update a pak znovu udělat root. Rootnotý telefon při update vyhazuje blíže nespecifikovanou chybu.

Xposed framework:
Návod na instalaci i se zamčeným bootloaderem.
http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=78

Custom Recovery: (prozatím nelze použít kvůli zamčenému bootloaderu)

CWM: http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=17
TWRP: http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=34

Mini-Recneze:
Po reklamaci mého Huawei G510 (pro nedostupnost náhradních dílů, vráceny peníze - Britex) jsem si pořídil tohoto mazlíka.
Šel jsem do nižší střední třídy - můj cíl bylo vejít se do 5000 Kč.
Chtěl jsem jít do LG, hlavně kvůli funkci knock code (která je skutečně návyková) a kvůli funkčním tlačítkům na zadní straně telefonu (na starém telefonu jsem je omylem mačkal). Do úzkého výběru se dostali 2 telefony - Spirit s LTE a LG G3s, na G3s se mi líbil infra port (mám i televizi od LG), ale vyhrál Spirit hlavně kvůli stejnému rozlišení na menším display, tudíž 312 ppi a Androidu 5.0.1 (poslední update firmware je 3 měsíce starý).
S telefonem jsem prozatím velmi spokojený a nenarazil jsem na výrazný problém...

pokud vás něco zajímá tak se ptejte...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od davehanz »

Krásné představení telefonu se vším všudy :-) palec hore, skvělá práce, ať ti skvěle slouží ;-)
Vím o člověku, co ho má taky a též si ho chválí :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od maxXx »

Děkuji, chtěl jsem telefon, který tu nemá takové zastoupení (rád se odlišuji :D )... Já zatím nemám co vytknout a pokud se tento telefon objeví i na seznamu LG zařízení připravených pro update na Android 6, tak budu štěstím bez sebe...
V Americe se tento telefon prodává pod jiným názvem (Escape 2) již s Androidem 5.1.1, tak doufám, že se na to nevykváknou :D
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od mitsuu84 »

Přítelkyně ho má a je s ním naprosto spokojená.I když si chvilec musela zvykat na tlačítka na zádech :) .Výdrž baterky dobrá a i fotky z toho lezou koukatelný.Jediný co ju mrzí,tak absence notifikační diodky.Ale jinak by prej neměnila a to chtěla něco max do 4.5" pač má malý ručky.Ake LG jí sedlo,že je lehký a strašně dobře se drží ï v malých pracičkách :)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od maxXx »

Mno dyť právě tohle... Já i ve svých 25 letech mám postavu/ruce 13ti letého smrada, takže prohnuté záda telefonu a 4,7 palce je pro mě naprostý ideál na jednoduché ovládání telefonu za chůze v jedné ruce. Ta váha mi přišla až divá. Je opravdu lehký jako papír... se bojím, že ho jednoho krásného dne místo do kapsy, pustím na chodník a ani si toho nevšimnu :D
Notifikační dioda mě neschází, protože v telefonu přijmám hromady a hromady pracovních emailů, tak alepoň "zhasnutý" telefon nevypadá tak depresivně :D Co mě ale mrzí, jsou "odborné" recenze na tento telefon, které ho vybarvují v opravdu špatném světle... protože s žádným zásekem ani dlouhým prodlením jsem se zatím nesetkal, myslím že odpovídá své ceně...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od mitsuu84 »

To říkala i přítelkyně,že když vzala mobil do ruky,tak se jí zdál sakra lehkej (přešla za Samssungu S3 Mini) a že měla pocit žet tam chybí baterka nebo něco :D ..Ale jinak i za mě,toe je hodně povedenej smartphonek a máá vše,včetně NFC a LTE.I výdrž baterky je dobrá a co sem si s tím telfonem hrál,tak se nstalo že by zamrznul a nebo se nějak škubl.A nadšená je právě hlavně z rozměrů a váhy a pak z fotáku.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od maxXx »

OTA
OTA
Do Česka dorazila OTA aktualizace na verzi v10h_00
[Hungary, Unbranded, Open Europe/Poland/Holland/Germany/Spain/Greece]

Ke stažení zde:
http://click.xda-developers.com/api/cli ... 10h_00.kdz

Pro instalaci skrze LGMobile Support Tool: http://www.lg.com/uk/support/mobile-support
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

wigum
Neregistrovaný uživatel

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od wigum »

Ahoj všem,
mám taky spirita H440N, s telefonem jsem vcelku spokojeny jen mě posledni dobou nějak habruje gps...
nemáte někdo nějakou radu či zkušenost??nebo ho mám jit reklamovat.Nechce se mi zameřit a kdzž už se chytí tak ztraci příjem nebo je nepřesná....
díky za info .....

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od maxXx »

Ahoj,

problém s GPS se řeší na XDA docela často. Pokud ta GPS blbne od začátku tak je to HW problém a je nutná reklamace, prozatím všechny reklamace o kterých jsem tam četl byli uznány, protože se jednalo o nějakou vadnou sérii.

Pokud GPS začalo blbnout až po OTA updatech, tak se doporučuje nahrát čistou ROM přes akt. program (viz. první post) a poté provést tovární reset.

Ještě dodám, že poslední dostupná verze V10i-EUR-XX (v česku ještě není OTA) se dá snadno rootnout a měla by to být čistá verze bez bloatware od operátorů.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

wigum
Neregistrovaný uživatel

Re: LG Spirit 4G LTE (h440n)

Příspěvek od wigum »

Ahoj,

díky za rychlou opdoved ,nejsem si jisty ale myslím že se to zhoršilo po posledním updatu ted nedavno...
dřív fungovala velmi rychle a celkem přesne ....ted je to hruza...
mam tam ted tu verzi V10h-EUR-XX .... nejsem v tomhle oboru az tak znalý ale zvladnu to udělat doma?? prehrat ??tím se mi tam vrati puvodní verze?? root zatim delat nechci ,prý pak padá zaruka ........je to tak?? jinak telefon nemam od operatora ale z kamenneho obchodu....takze si myslim ze snad moc zbytecnosti by tam byt nemuselo....

diky

Odpovědět