Přidej se

Reklamace, zkušenosti se servisem atd.

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od davehanz »

maxXx: presne tak,ono staci kolikrat pohledat na netu a clovek by se divil,co vechno se da najit :-). Musi se ale chtit a hledat,coz se mi taky moc nechce,vzdy pozadam nebo aspon vetsinou mitsuu a ten ochotne a vzdy okamzite vse najde :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od Marek2000 »

NO jednak mam praskle sklicko, ale chci to reklamovat protoze fakt druha strana me naprosto blbe slysi a to proste nejde.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

MiraL
Příspěvky: 6
Registrován: 14. 8. 2013 12:21
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: O2

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od MiraL »

Zdravím Vás,
potřeboval bych poradit jak postupovat po zamítnuté reklamaci. Stav je následující: u O2 jsem loni v srpnu koupil Y300 a do minulého týdne fungoval bez problémů. Jednoho krásného dne nenačetl SIM kartu, vše ostatní fungovalo a tak jsem ho dal reklamovat.
Výsledek cituji:
"Odmítnutí záruční opravy (oxidace)
Uvedená vada zákazníkem se projevila. Záruční oprava byla odmítnuta z důvodu porušení záručních podmínek. Přístroj nesplňuje předpoklady a podmínky pro provedení záruční opravy. Přístroj zasažen látkou neznámého původu s následnou oxidací systémové desky. Reklamovaná vada má přímou souvislost s poškozením systémové desky, které vzniklo oxidací. Oxidace se nachází v oblasti (spodní části sys. desky). Opravu lze řešit pouze nezáručně za cenu: 4500 + 250 Kč (ceny jsou bez DPH)"


Za telefon jsem dal loni tuším 3.700,- včetně DPH ... tolik k ceně opravy :roll: Telefon jsem jako Fridgy viz výše nikdy nevykoupal, ale je pravda že jsem s ním občas vyběhl, ale měl ho v neoprénovém pouzdře a nikdy jsem si nevšiml, že by byl vlhký nebo dokonce mokrý zevnitř ... Dokonce jsem slyšel, že některé telefony mají uvnitř nějaký štítky, které po kontaktu s vodou změní barvu. Můžete potvrdit nebo vyvrátit u tohoto modelu?
Přikládám i fotky pořízené servisem - Britex Kladno.
Zajímá mě Váš názor, zda rozporovat a mám šanci, nebo to nemá cenu ...
huawei_reklamace1.JPG
huawei_reklamace.jpg

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od davehanz »

Podle me sanci nemas,a nebo nafotili jiny telefon,tezko rict a posoudit :-(
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od myg74 »

Řeknu ti chlapec,ze oxidace tam asi bude,ale kdyby jsi to vykoupsl,tak by toho asi bylo víc.je to vzadu vlevo dole,kde aspoň já nemám žádnou zdirku nebo otvor.( ten je bud USB nahoře zboku,nebo sluchátka nahoře a mikrofon na opačné straně od te oxidace). Já osobně bych bojoval a tohle bych neakceptoval!!!!! Vim z článků ,které jsem kdysi četl(odkaz po me nechtej, zkus googlit), ze některé součástky se zahřívají a tím se stykem i se vzduchem kondenzují vlhkost. Nejsem znalec,tudíž nevím co je to za součástky v tom místě,ale rozhodne bych to řešil.
P.S.: POKUD SE NEPLETU TAK JE TO V TĚSNÉ BLIZKOSTI KONTAKTŮ BATERIE A BATERIE JAK JE ZNAMO SE ZAHŘÍVÁ!!!!!
Naposledy upravil(a) myg74 dne 14. 4. 2014 19:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od davehanz »

Ja bych mu to pral bojovat a vyhrat ,ale ta oxidace tam zkratka je a myslim si,ze bohuzel neuspeje.taky nejsem znalec
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od myg74 »

To nikdo nezapře že tam je,ale pokud bude mít nervy tak to vyhraje. Soudní znělec stoji peníze,ale to pak zaplatí oni.
A pokud to má od O2,tak bych zkusil tam. Nevím zda to je volně nebo k pausalu atd. Já osobně bych to řešil, pro me je 3litry hodně peněz a když vim,ze jsem ho nevykoupal,šel bych do toho.
Na me to zkoušeli už u g300, pak u praskleho lemování u Sony x10 mini pro.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od davehanz »

Urcite bych se taky nedal a bojoval dal,poslat to tam znova,treba v jine prodejne,treba to veme do rukou jiny technik,proste sance je,vsechno je o lidech :-)
ale ono staci,brat si tel do koupelny,do deste,a ta vlhkost se tam chte nechte dostane a casem se projevi.
Urcite ale stoji za to bojovat,ono 3tis za tel je vazne docela dost ;-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od myg74 »

Poslali ti fotku ze servisu,takže mas důkaz a ted at vysvětlí,jak je možný ze ta oxidace je jen v místě kontaktu baterie? Jestli tu je nekdo ,kdo to chápe, at se s námi podělí.
Mechanickou závadu ještě pochopim,ale ty oxidace začínají byt u servisů populární. U g309 byli problémy s hynix a vyměnili celou desku. Možná má britex utrum,ale me u y300 u T-Mobile do 5 dnu výměnu dílu provedli(nešla mi nainstalovat aktualizace)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Reklamace,zkušenosti se servisem atd

Příspěvek od Marek2000 »

Kurde mam to nekde v oblibenyc, ale nevim kde, cetl sem taky clanek kdyz a co delat pri oxidaci, protoze to je jedna z nejcastejsich zamitnuti reklamace. Ono staci, aby na to technik sahl vlhkou rukou a je to. V tom clanku psali ze se da zjistit i jak dlouho tma oxidace je a dle toho kdyby tam byla behem poslednich 3. tydnu co to bylo v servisu by si naprdeli do kalhot. Faktem je, ze 99 % lidi to neresi.
Ja jdu zitra reklamovat muj goclever tak sem zvedav at se pokusi mi nauctovat postovne ci servisni zasah, kdyz to neopravi.
Mam to prez mall.cz tka to tam donesu.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Odpovědět