Přidej se

Gorilla Glass

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
sonda
Příspěvky: 163
Registrován: 26. 12. 2012 10:03
Zařízení: G300, LG G-PAD 8.3
Firmware: B895
Operátor: Mobil.cz

Gorilla Glass

Příspěvek od sonda »

Nechci vás strašit, ale myslím si, že tento mobil nemá gorilla glass.
Mě to nedalo a vzal jsem si nůž a na krajíčku displaye jsem zkusil škrábnou a nic.
Ale když jsem pořádně vyčistil kapesníkem, tak jsem tam uviděl malilinkatou čárku.

A navíc, něměla by se dělat na gorilla glass šmouhy?

Co vy na to? Máte taky škrabanec? používáte pouzdro?
Napište sem vlastní zkušenosti

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: gorilla glass

Příspěvek od Exp »

Gorilla Glass tam je. Otázkou ale je jak kvalitní. Myslím si, že to bude ta první verze, vzhledem k tomu, že dvojka přišla na trh v roce 2012 a taky vzhledem k ceně. Šmouhy se dělají všude kde matleš prstem po skle, to nemá s gorillou nic společného. :) Fólii nepoužívám, pouzdro ano.

Něco o tom je už i tady: viewtopic.php?f=13&t=68

Gorilla Glass je ochranná známka pro odolné sklo od americké firmy Corning. Má vysokou pevnost, tvrdost, odolnost proti škrábancům a je recyklovatelné. Má několik variant a začalo se používat v Iphonu. Steve Jobs měl prototyp prvního Iphonu a byl tam použitý tvrzený plast. Při používání se mu ale rychle poškrábal a tak oslovil právě Corning v Kentucky (http://maps.google.cz/maps?q=Corning+Ha ... 13,,0,0.64), který na této technologii pracoval už v roce 1960. Ale to jen pro zajímavost. :)

Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
sonda
Příspěvky: 163
Registrován: 26. 12. 2012 10:03
Zařízení: G300, LG G-PAD 8.3
Firmware: B895
Operátor: Mobil.cz

Re: gorilla glass

Příspěvek od sonda »

Ale nechápu, proč jsem viděl mobil, kterýmu praskl gorilla glass, musim ho nechat vyměnit.

Odpovědět