Přidej se

Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od Exp »

Jednoduchá otázka. :) Přihlašujete se přes mobil nebo tablet ke svému bankovnímu účtu? Používáte bankovní aplikace nebo raději mobilní webové stránky banky? Máte kvůli tomu nějak zabezpečený telefon? A nebo pochybujete o bezpečnosti a IB v mobilu nepoužíváte? Jaký je na to váš názor?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od LMN_35 »

Ja osobne pouzivam jednu alpkaciu, len na prezeranie pohybov na ucte. Neda sa pomocou nej platit. Pouzivam v mobile Avast Mobile Security. Asi som v tomto smere konzervativny, ale viac doverujem uhradam cez PC, aj ked aj toto je dost relativne (z pohladu bezpecnosti), lebo dnes je napadnutelne asi vsetko.

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od Pavel »

Internetové bankovnictví nepoužívám vůbec, takže ani v mobilu ne.Moc tomu nevěřím, bál bych se o svoje peníze.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
syberius
Příspěvky: 161
Registrován: 11. 9. 2013 8:22
Zařízení: Huawei Y300, Samsung N8000

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od syberius »

Internetové bankovnictví používám už dlouho. Zásadně, ale pouze přes stránky banky. Aplikace má naprosto nedostačující zabezpečení. Ke vstupu na stránky i k jakékoli finanční operaci je třeba zadat sms kód, který mi dorazí na mobil, takže zneužití se neobávám.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od Exp »

Já internetové bankovnictví používam denně, ale jenom přes PC. Mám tam antivir, 2 firewally (jeden softwarový, druhý v routeru) atd. V mobilu jen minimálně, jen když není vyhnutí v důležitých případech. Snažím se tomu ale v mobilu vyhýbat a když už to jinak nejde, tak jedině přes prohlížeč a mobilní web stránku. Přímo aplikaci banky pro Android nepoužívám. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od michalkalensky »

Tak od dnešního dne mám zařízený bankovní účet teď už jenom počkat až přijde platební kartu...jinak do telefonu asi aplikaci radši stahovat nebudu :) Ale radši si pro jistotu ještě stáhnu nějaký antivir do PC mám bezplatný avast co máte vy? A když se prý nainstalují dva antiviry na PC tak to dělá neplechu...něco mi doporučíte? Když tak do SZ aby jsme tady nešířili OT ;)

Když jsem si byl minulý týden v bance zařizovat účet tak vypadl proud a jako kompenzaci mi daly fotorámeček a dnes když jsem to byl podepsat tak mi dala usb flash disk s instrukcemi jak do internetového bankovnictví a to neuhádnete jakou kapacitu tak flashka má je to 31 mb :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) michalkalensky dne 21. 5. 2014 15:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od Exp »

Já používám ve Windows vestavěný antivir od Microsoftu (Windows Defender). Avast je taky ok. Do počítače si dej určitě jen jeden. Dva by byly zbytečné, bralo by to hodně výkonu a mohlo by se to hádat mezi sebou. Pro dobré zabezpeční je ale potřeba spousta dalších věcí (antivir, firewall, aktualizovaný systém, správně nastavený prohlížeč atd.). Ale o tom už kdyžtak v jiném tématu, tady už jsme dost OT. ;)

Jinak ta 31 MB flashka super. :) Divím se, že se jim to vyplatí s takto malou kapacitou vyrábět. Kdyby tam dali už aspoň trochu použitelný 1GB, tak by to výrobní cenu až tak nezvedlo a hned by to bylo veselejší. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
1914
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 6. 2014 20:51
Zařízení: GoClever Quantum 4
Firmware: 4.2.2
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: Kyjov

Re: Používáte v mobilu internetové bankovnictví?

Příspěvek od 1914 »

Používám aplikaci Zuno a super. Placení i přehled funguje n jedničku.
Mobil: GoClever Quantum 4 (Android 4.2.2) - ZTE OPEN C (FirefoxOS 1.3)
Tablet: Samsung T211 - (Android 4.1 + ROOT)

Odpovědět