Přidej se

Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Příspěvek od mitsuu84 »

Nejčastější problém je simkarta.Jednak za to může její zmenšování (micro a nano sim) a druhak se udajně často stává,že se SIM karta zasekne ve slotu nebo v takzvaným šuplíčku na SIM kartu (u smartphonů s nesundávacím zadním krytem jako např Ascend P6 atd).Stává se,že se SIM karta v redukci zachytí o čtecí kontakty,zapříčí se jako háček od kaktusu a nedovolí vám dostat kartu ven.Může se jednat o SIM kartu v redukci nebo i samotnou redukci bez SIM karty.Řešení,nebo zabránění této situace je jednoduchý,doporučuje se SIM kartu alespoň do redukce přelepit izolepou nebo rovnou používat takovou velikost SIM karty,na kterou je telefon stavěný.A co když se SIM karta zasekne v šuplíčku a nejde ven?Hlavní je trpělivost a zkusit vysunout SIM kartu či redukci opatrně a pomoci si nějakým předmětem,který by narovnal kontakty,které zpravidla brání vysunutí karty či redukce ven.Druhou možností je navštívit servis ve vašem okolí.Už se někdy někomu stalo,že by se mu SIM karta šprcla at už v klasickým slotu a nebo v šuplíčku a musel jí nějak páčit ven a nebo dokonce vyhledat servis?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Příspěvek od ShockeyCzT »

to se mi nejak nezda protoze ty kontakty jsou pevne spojeny na obou koncich prave pro to aby se tohle nedelo problem muze spis nastat tam nekdo narve suplicek obracene :D
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Příspěvek od mitsuu84 »

Jako nevím a určitě se nebudu hádat že to tak je nebo není.Souhlasim s tebou v tom,že sou na obou koncich pevně sojeny a ještě se mi nestalo,ze by se mi simka zakousla (v klasickym slotu na normal sim nebo micro sim).U tech suplicku nevim.Našel sem na to téma článek,tak sem to stručně hodil i sem,právě i proto,jestli se už někomu něco takovyho stalo.

A takhle pak vypadá vytržení a poškození nejen slotu,ale i redukce se SIM kartou:

Obrázek
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Příspěvek od ShockeyCzT »

To uz musi bejt jo umelec kazdopadne by skodu mel uhradit operator diky spatnym rozmerum ale u aceru bych se nedivil s nim mam hoooodne spatnou zkusenost sice u notebooku ale uz i to svedci o nekvalitnim zpracovani vyrobku
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Co nejvíc trápí dnešní smartphony?

Příspěvek od Exp »

Mně osobně se taky ještě nic podobného nestalo a ani jsem se s tím nesetkal u nikoho jiného. Ale to neznamená, že ten problém neexistuje. :)

Jinak moc se mi nelíbí, že se v poslední době rozmohly různé velikosti sim karet. Když si třeba koupíte telefon s micro sim (v mém případě to byla Lumia 820), vyloupnete si kvůli němu menší kartu a pak se vrátíte zpátky na telefon se "standardním slotem" (G300), tak máte problém. Použít ten původní rámeček jde v některých telefonech dost špatně, samotná sim karta z něho vyskakuje atd. Takže pak zase shánět redukci a jsou s tím zbytečné starosti. Myslím že by bylo mnohem lepší, kdyby se velikost sim karet nějak sjednotila, tak jak to bylo ještě nedávno v případě klasických mini sim. Jednak by tím odpadla část problémů uváděná v tomto tématu a ulehčilo by to jak výrobcům a operátorům, tak hlavně koncovým zákazníkům.

Ideální velikost by byla podle mě micro sim (používá je např. Nokia). Je menší než dlouhá léta používaná mini sim, u které je velká část jen prázdný plast a přitom není tak malinká jako nano sim u iPhonu. A aby měl každý výrobce svou vlastní velikost je přece blbost ne?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět