Přidej se

Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od mitsuu84 »

Na základě OT debaty v jiném vlákně o důvodu proč lidi často mění mobily,když ty jejich fungují a podobně,sem se rozhodl na to téma založit samostatný vlákno ;) .Takže se můžete tu podělit o důvody,proč třeba často střídáte telefony,jakej je u vás důvod výměny starýho za novej a nebo proč se třeba výměně za novější model bráníte.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od casesik »

Stávající model po nějaké době omrzí a jelikož rád zkouším nové věci tak si koupím novej. Teď jedu dna měsíce na lumii 925 jsem naprosto spokojenej a přesto mám myšlenky na iphona.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od Puget »

Můj člověk! :D
Měl Androida, šel jsem na WP 8.1 a teď jsem zase Androidovi a mám chuť na jablko. :D
Jinak asi se to hodí vyměnit, protože po nějaké době už nedokáže udržet krok s dobou. Časy, kdy telefon s 1 GB RAM herní dělo za 15k už jsou dávno pryč. :D

OT: už jste četli, že na WP můžete taky dostat BSOD? :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od mitsuu84 »

Já měním na základě toho,co mě nějak zaujme.Nejsem zas ten,co by se honil za vlajkovejma loděma a dával za telefon třeba 15-20tis jen skrz to,že to je ted novinka.Co je android,mám šestej smartphone a většinou jen skrz to,že sem chtěl zkusit větší displej a nebo mě lákala nějaká funnkce.T-Mobile G1 sem měnil vyloženě skrz to,že sem prodlužoval paušál a moh sem si vzít za 499Kč LG Optimus One /normálně stál 4500 Kč) a byl přece jen lepší jak to HTC.pak sem šel do HTC Eva 3D a vyloženě skrz větší displej a že mě strašně lákala ta 3D funkce.Vyzkoušel sem,prodal a dál sem fungoval na LG.Pak se zas prodlužoval paušál a náhodně se naskytla možnost koupit Huawei Ascend Y300,tak sem do něj šel.Po roce mě lákal většíá displej a šel sem do Honora 2.Už v té době sem slintal nad Honorem 3C a když se nabídla možnost mět ho za hodně dobrej peníz,neváhal sem.A ted Sony?To byl je kompromis mezi tabletem a telefonem.Chtěl sem se z 5" posunout vejš a chtěl sem tablet.Než dva stroje,vzal se jeden,kterej je velikostí displeje 6.44" skoro tablet,ale má všechny funkce telefonu.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od Exp »

Pro mě jednoznačně celkový dojem z nového kousku. :) Musí tam být něco čím to bude vyčnívat z té hromady dalších. G300 měl tenkrát na cenu za kterou se prodával výborný parametry a přitom dobře vypadal. Navíc v té době ještě u nás nebyl Huawei tak známej, takže to byla dost komunitní záležitost a celkově mě kolem něho všechno tak nějak bavilo. :) Pak mě chytla černá Lumia 820 kvůli výbavě, parádnímu vzhledu a amoled displeji, dodneška lituju, že jsem se ji zbavil a pořád je pro mě měřítkem pro ideální velikost displeje a design. :) No a z těch starších kousků třeba Sony Ericsson M600i (originální klávesnice a Symbian UIQ), Nokia 9300 (komunikátor), Nokia 6600 atd. Těch telefonů který mě takto chytnou není moc, ale pak je těžký jim odolat. Další příklad z poslední doby - BlackBerry Q10. Neznám ten systém, ale celkově vzhled, klávesnice, rozměry, další výjmečnej telefon pro mě. :) Nebo od Huawei naposled Honor 3C (design, výbava a přitom parádní cena), tak mám radost že, se bude oficiálně prodávat i u nás. A je jedno jestli je to vlajková loď nebo nižší třída za pár korun. Musí to mít prostě nějaký kouzlo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od mitsuu84 »

Mě asi nejvíc dostalo LG G7100.Ale to bylo v době kdy začínali barevný displeje a fotáky.A LG mělo 65tis barev na hlavním,na venkovním 256 a disple OLED,foták v kloubu a hlavně otočnej displej (bylo to Včko).Telefon jak z nějakýho scifi filmu a děsně mě dostalo a tehdá sem za něj vyplázl necelejch 15tis :D :D ..A pak Siemens SX1...ten byl taky taky kouzelnej a ojedinělej
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od Exp »

Jo vidíš to je přesně ono. :) Takovej ten "wow" efekt z telefonu. :) To je u mě právě hlavní důvod proč pořídit novej stroj.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od mitsuu84 »

Jo,wow efekt sem měl ted z Xperie :lol: ..krabička o.ka,tak sem si řek že dobrý,tak velkej nebude pač dicky je telefon eště v boxíku jak kdyby.A tam nebyl..tam by od kraje ke kraju :D ..a jinak,dřív sem telefony měnil spíš z nudy,machrování a podobně.A nebo že řeba se to lišilo,viz ty dva co sem psal a nebo třeba nokia 3410.Vylepšená 3310 a spojený tlačítk a v té světle divně modré barvě byla luxusní.Mě třeba i lákala Nokia 3650 s tou klávesnicí kulatou ala starý pevný linky a podobný modely.Ale jinak souhlasím,je jedno jestli to je vlajková lod bo levnej smartphone,musí mět hlavně svoje kouzlo a zaujmout něčím.I když pžiznávám,že mě zaujme i vlajková lod nebo drahej model,ale hold to už je zas o penězích.A já osobně si radš vemu loňskej model viz Ultra a nebo levnej Honor 3C s tím,že až mě omrzí a nebo bude potřeba,vemu něco jinýho,než dat třeba 18tis za novinku,kde cena zachvilec klesne o dost peněz a skrz další telefon prodělám fest atd.Viz ta Ultra,začínala loni na 18-19tis,ted se prodává od 6700 Kč.To stejný od LG ten prohlej,model G Pro tuším,taky je s cenou na polovině už.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od Exp »

Jasně, je to o ceně. :) Mně když zaujme něco drahýho, tak čekám jestli cena spadne. Příklad je ta Lumia 820. Když se začínala prodávat, tak byla nějak za 12 000 kč a o necelý rok později jsem ji kupoval pod 6000 kč (myslím 5990 kč) z oficiální distribuce. :) Vlajkovou loď při zahájení prodeje bych asi taky nekoupil.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Co je pro vás důvodem,ke koupi novýho smartphonu?

Příspěvek od Puget »

Koupit si vlajkovou loď, která se prodává necelý týden je jenom známka toho, že na to dotyčný má. :D
Já si raději počkám na reakce uživatelů, recenze atd.
Když jsem kupoval Sony SP tak na ni vysela cenovka 9000 :D a v Antutu to dávalo skóre přes 20000 :D prostě mobil pro náročné, kteří nemají na vlajkovou loď. :P
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět