Přidej se

Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Tak potvrzuju, že jakmile se jednou udělá upgrade, tak pak funguje čistá instalace i bez zadávání klíče. V instalátoru tento krok stačí přeskočit a systém je po nainstalování aktivovaný (je potřeba připojení k internetu). Je jedno jestli použijete MS nebo místní účet, funguje to v obou případech.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od maxXx »

Ani připojení k internetu netřeba. Stačí Win + R - "slui 4" a pokračovat dle průvodce aktivací po telefonu... :)
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
mjmartin167
Příspěvky: 81
Registrován: 7. 8. 2013 17:21
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B520
Operátor: Telekom

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od mjmartin167 »

No tak aj ja som dnes nahodil 10 :) Stiahnutie s prípravou zabralo cca 2 hodiny, samotná inovácia potom neviem, nebol som doma. Taká zaujímavosť: Ja som ho mal pôvodne zarezervovaný hneď ako sa to dalo, no dva dni po tom ako vyšiel mi stále nič nechodilo. Potom sa mi dosral noťas tak som ho musel obnovovať na 8, následne som robil upgrade na 8.1 a ani po nainštalovaní všetkých aktualizácií mi tam to windows logo neukazovalo. Tak som sa na to vyprdol, ale dnes ráno som to tam mal. Hneď som teda urobil rezerváciu a do pár minút mi už ukazovalo že sťahuje. Tak neviem ako to tam majú s tými rezerváciami, keď teraz mi to stiahlo hneď, a predtým nič. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Možná ti to zpřístupnili zrovna v tom mezičase. :) Každopádně fajn, že se podařilo.

Jinak nový Edge je docela ok, jen by to chtělo ještě doladit. Chybí tam import/export záložek ze souboru, automatické mazání historie po ukončení, možnost výběru kam uložit stahovaný soubor atd. Používáte ho už někdo jako hlavní prohlížeč?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od maxXx »

Dneska jsem řešil zajímavé chování po update na Windows 10, tak se s vámi podělím...

http://www.omgmaxxx.cz/2015/08/jak-otev ... indows-10/
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Díky Maxi, fajn článek.

V desítkách mi začíná vadit ten výchozí moderní prohlížeč obrázků. Jednak je o dost pomalejší než ten původní a taky se po klepnutí na fotku otevřou vždycky 2 nová okna - fotka a kolekce. A co je na tom nejlepší, v systému je pořád ten starý, dobrý a rychlý prohlížeč obrázků pro desktop, ale nejde nijak snadno nastavit jako výchozí. Má napevno přiřazené jen tif/tiff soubory a obejít to jde jen přes úpravu registru... :roll: :evil:
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mjmartin167
Příspěvky: 81
Registrován: 7. 8. 2013 17:21
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B520
Operátor: Telekom

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od mjmartin167 »

No mňa sa to normálne opýtalo, že ktorým programom chcem otvárať obrázky, tak som dal ten windows photo viewer, či jak sa to volá.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od LukasA »

A toto už jste četli ? :) http://aeronet.cz/news/analyza-windows- ... h-a-hlasu/
Možná to může být trochu zveličené, ale i tak..

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Jo to už jsem taky viděl. Těžko říct, co je na tom pravdy, ono tam prakticky nic potvrzeného není. Je ale fakt, že ve Windows 10 je těch "sledovacích" funkcí trochu víc než v předchozích verzích a navíc s tím každý musí souhlasit už i v licenčních podmínkách. :? Většina toho jde ale povypínat už při instalaci.

mjmartin167: mně to právě tohle vůbec nenabídlo, rovnou se to otvírá v té metro aplikaci a když si to chci nastavit v ovládacích panelech jako výchozí program, tak tam je už jen ten tif/tiff. A na nic jiného se ten původní prohlížeč použít nedá. Našel jsem někde na webu, že to jde nastavit jen přes tu úpravu registru. :roll:
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Tak já jsem se dneska vrátil zpátky na 8.1 a destíky zkusím zas až za pár měsíců. Z 8.1 mám zatím mnohem lepší dojem. V některých věcech jsou rychlejší, je tam rychlá desktopová kalkulačka, lepší prohlížeč obrázků, barevné rámečky aktivních oken, oproti 10 okamžité otevření startu bez prodlevy atd. atd. Jsou to sice asi jen maličkosti, ale ten komfort používání je tam pro mě zatím prostě lepší.

Ono asi kdyby Microsoft vydání nové verze posunul na později, nebylo by to vůbec na škodu a mohl to do té doby ještě vyladit.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět