Přidej se

Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Marek2000 »

JO ale to oznaceni je neco 2xxmyslim 240 ci tak aspon na ten se mi to z insidera aktualizovalo, jisteze je to klasicky win 10.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Mr.Oizo »

Mrkni sám ale žádné označení jak píšeš jsem neregistroval.

http://www.imgup.cz/image/Pry

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Zítra bude mít Alza společně s Microsoftem akci pro fanoušky k uvedení Windows 10 včetně prezentace finální verze. Praha Holešovice v 10 hodin. Slibují i speciální dárek. Informace jsou na facebook stránce Windows.

EDIT: Na disku se mi dnes objevila nová skrytá složka $Windows.~BT, která má necelých 6 GB. Podle informací z windows-news a windowscentral je to už údajně stažený systém k zítřejší instalaci (Microsoft to začíná vypouštět ještě před oficiálním termínem kvůli možnému zahlcení serverů). Tak uvidíme. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Ve Windows Update v historii aktualizací už mám z dnešního rána Upgrade na Windows 10, ale zatím je u něj stav "neúspěšné". Nikde žádná hláška o možné aktualizaci, takže se pravděpodobně čeká na spuštění.

EDIT: Na webu Microsoftu už je ke stažení nástroj pro vytvoření finálních ISO obrazů: https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

Tak přidávám pár dalších informací, třeba se to někomu bude hodit. :)

Pokud máte Windows 10 zarezervovaný přes tu ikonu vedle hodin a ještě vám to aktualizaci nenabídlo, jde to spustit i přes ten nástroj od Microsoftu, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku. Je tam na výběr buď vytvoření média (DVD, flash disk) nebo aktualizace. Doporučuju udělat médium. :) Přes něj jde spustit aktualizace taky a budete ho mít v záloze třeba pro přeinstalaci, obnovení ap. Vzhledem k tomu, že je ten program od Microsoftu k dispozici hned od vydání, tak rezervace tím pádem tak trochu ztrácí smysl.

Na Facebooku Windows se objevila oficiální informace, že Windows 10 vyžaduje Microsoft účet, což je blbost. Je to dokonce lepší než v předchozích verzích a zadání MS účtu to nijak nevnucuje, můžete vytvořit zase jen lokální.

Po upgradu z Windows 8.1 nefungoval AMD Vision pro grafiku a nešel přeinstalovat. Bylo to dost zasekaný. Padaly "metro" aplikace, vůbec nešla spustit kalkulačka atd. Tak jsem udělal čistou instalaci a je to jak úplně jinej systém. Všechno funkční a rychlé. Na disku je nový skrytý OEM oddíl, licence by mohla být uložená v něm.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Marek2000 »

Neni to nahodou obnovovaci?
No kalkulacka mi tez nesla a mel sem vcera problem s aktivaci, nakonec se mi to aktivovalo, tkaze udelam cisotu instalaic.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od maxXx »

Potvrzuji, aktivace proběhne i s offline účtem - jen bývají aktivační servery někdy přetížené, tak to chvilku trvá... Vždy lze aktivovat po telefonu.
A je třeba nejprve provést update, protože výsledné sériové číslo je úplně jiné a není k ničemu potřeba, pokud máte MS ID tak se spáruje s ním v opačném případě se uloží do SLIC v BIOSu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

S tím zapsáním do biosu to asi nefunguje na každý desce, protože já když jsem dělal po upgradu čistou instalaci (včetně odstranění oddílů), tak pak aktivace neprošla. Otázka je jestli by to šlo s MS účtem. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od maxXx »

Slic musí být výrobcem aktivován, při update se jen povýší jeho verze a přepíše se SN v něm uložené... ale to mám ověřeno jen u notebooku kupovaném s OEM licencí Win 8.1 od Dellu.

Na mém stolním jsem také musel provést prve update, pak počkat až se aktivuje, pak přes ProduKey vytáhnout SN a provést čistou instalaci s ním...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Upgrade na Windows 10 bude zdarma

Příspěvek od Exp »

S tím SN z Win 10 se to aktivovalo bez problémů?

Přidám ještě jednu perličku. :) Mám v počítači 2 disky, SSD na systém a druhý na data, zálohy ap. Jak už jsem psal, nejdřív jsem udělal upgrade z Windows 8.1, bylo tam pár problémů a tak jsem dělal ještě čistou instalaci. Přesunul jsem důležité soubory ze systémového disku na datový, abych mohl smazat staré oddíly a nechat instalátor ať si vytvoří znovu jen to co bude potřeba.

Dokončila se instalace, naběhl Windows 10, ale vůbec jsem v něm neviděl ten druhý datový disk. Dost ve mě zatrnulo, že jsem třeba omylem smazal špatný oddíl, ale ve správě disků vidět byl včetně obsazeného místa, jen k němu nebyl přístup.

Přes live DVD s linuxem jsem zjistil, že si na něm Windows 10 při instalaci vytvořil spouštěcí soubory a v systému ten disk zablokoval. Tento datový disk jsem přitom vůbec nevybíral pro instalaci, ani nevyskočilo žádné upozornění a přesto ho instalátor použil a omezil přístup. Takže jsem přeinstalovával ještě jednou, tentokrát už radši s odpojeným druhým diskem.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět