Přidej se

SMS spam (reklama) z čísla 60030

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Exp »

Nesetkal jste se někdo s SMS spamem z čísla 60030? Mně v poslední době začala chodit snad každý den z tohoto čísla sms s reklamou. Na půjčky, na mototechny atd. Není tam žádný podpis ani možnost odhlášení. Vůbec se nedá zjistit kdo to posílá. Nevplnil jsem nikde žádný formulář nebo něco podobného a nikomu jsem ani nedal souhlas k zasílání reklamy.

Kdyby jste někdo náhodou věděl co je to za číslo (nějaká sms brána, e-mail apod.), napište.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Mr.Oizo »


Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Mr.Oizo »


Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Exp »

Díky. Ten první odkaz už jsem taky našel. Je to jediná informace, kterou mám. Bohužel ten člověk to nakonec vyřešil tak, že zrušil staré číslo a koupil si novou sim kartu s novým číslem.

Pochybuju že by si něco takového dovolil Vodafone, ale zkusím se zeptat i tam.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Mr.Oizo »

Pak jedině nějakou aplikaci na blokování čísel jinak se toho bohužel nezbavíš je to svinstvo.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od scarabeus »

Exp píše:Nesetkal jste se někdo s SMS spamem z čísla 60030? Mně v poslední době začala chodit snad každý den z tohoto čísla sms s reklamou. Na půjčky, na mototechny atd. Není tam žádný podpis ani možnost odhlášení. Vůbec se nedá zjistit kdo to posílá. Nevplnil jsem nikde žádný formulář nebo něco podobného a nikomu jsem ani nedal souhlas k zasílání reklamy.

Kdyby jste někdo náhodou věděl co je to za číslo (nějaká sms brána, e-mail apod.), napište.
Nenahrál si náhodou někdo z lidí, co tě mají v kontaktech, nějakou aplikaci, která může odesílat placené SMS na jeho kontakty (třeba to dělá od Zyngy Texas Hold em Poker, což je jinak docela populární hra na FB). Taky nemáš někde to číslo veřejně na webu, kde by si ho mohl stáhnout nějaký robot? Vím, že třeba na O2 se daly posílat SMS jako emaily ve formátu číslo@sms.eurotel.cz . Možná bych si u operátora nechal zablokovat tuto možnost.
JB 4.2.1

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od michalkalensky »

moje babička má Nokii 1600 a denně ji chodí 30-50 sms o prádle atd :D A vubec nevíme co stím a blokovat číslo tak to jí nejde vtom telefonu :( A operátor stim nechce nic mít :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Exp »

scarabeus píše:Nenahrál si náhodou někdo z lidí, co tě mají v kontaktech, nějakou aplikaci, která může odesílat placené SMS na jeho kontakty (třeba to dělá od Zyngy Texas Hold em Poker, což je jinak docela populární hra na FB).
Tak to bohužel nevím a asi to ani nijak nezjistím.
scarabeus píše:Taky nemáš někde to číslo veřejně na webu, kde by si ho mohl stáhnout nějaký robot? Vím, že třeba na O2 se daly posílat SMS jako emaily ve formátu číslo@sms.eurotel.cz . Možná bych si u operátora nechal zablokovat tuto možnost.
Před tím než to začalo, tak jsem dával inzerát na bazoš. Tam to číslo bylo veřejně dostupné v kontaktech. Už mě to taky napadlo. Tohle by byla asi jediná možnost, jak by to mohl někdo získat. :? Toto číslo mám aktivní už skoro 10 let a tohle se stalo poprvé. Dávám si na to docela bacha, když to není nutné, nikam je nevyplňuju. Občas sice pošle nějakou obchodní nabídku Vodafone, ale tam je vždycky informace, že je to OS a navíc jde to snadno zrušit.

Počkám jestli příjde další zpráva a zkusím pak v samoobsluze na nějakou dobu zablokovat sms z e-mailů nebo přes webové brány. Přinejhorším zkusím nějakou aplikaci na blokování čísel.

Kdybych přišel na to, kdo to posílá a kdo takhle zneužívá mobilní čísla, tak to okamžitě předám na ÚOOÚ (jestli by to teda vůbec k něčemu bylo).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od scarabeus »

A četl sis detailně podmínky Bazoše, zda náhodou si nesouhlasil s tím, že to číslo použijou?
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: SMS spam (reklama) z čísla 60030

Příspěvek od Exp »

To právě ne. :/ Ale mrknu na to. Jinak zrovna dneska mi přišla reklama na půjčku a v té zprávě bylo uvedené kontaktní číslo 800115327 (zpráva zase z čísla 60030). Podle toho kontaktu se mi podařilo teď najít, že by to snad mělo být AAA auto:

Kód: Vybrat vše

http://www.kdo-volal.cz/800115327
Dokonce v diskuzi u čísla:

"Na vaše čísla dojdou tak, že robotem vybrakují různé bazarové servery...."

Jestli takhle berou čísla z inzercí a pak na to posílají každý den reklamy, tak je to docela síla.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět