Přidej se

V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Firefox

Libovolný pokec na jakékoliv téma
Odpovědět
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Firefox

Příspěvek od mitsuu84 »

Společnost Mozilla uvedla letos na trh první telefony s operačním systémem Firefox. Vedle extrémně levných modelů by se na trhu měly objevit také přístroje pro náročnější uživatele. Tvůrci věří, že díky široké nabídce se jim podaří probojovat mezi nejlepší hráče na trhu.

Obrázek

V současnosti již zástupci Mozilly vyjednávají podmínky pro spolupráci se zavedenými výrobci chytrých telefonů, jakými jsou například LG, ZTE, Huawei, Alcatel či Sony.

„Výrobky od Sony jsou známé pro svou kvalitu a uživatelský komfort a zaměřují se na nejvyšší segment trhu. Právě proto již intenzivně jednáme se zástupci firmy o možnosti spolupráce,“ uvedl pro server Computer World Li Gong, který má v Mozille na starosti mobilní divizi.

Podle něj by se platforma Firefox měla těšit velké popularitě. Tvůrci počítají, že se postupně probojuje na třetí příčku mezi nejpoužívanějšími operačními systémy. Přeskočit by tak měla mobilní systém Windows Phone od Microsoftu. První a druhá příčka aktuálně patří Androidu a iOS od Applu. Sází hlavně na skutečnost, že systém je založen na HTML5, díky snadnému programování by tak mohly rychle vznikat aplikace.

První mobily s Firefoxem jsou už v prodeji
První dva mobily vybavené systémem Firefox OS, které jsou určeny především pro vývojáře aplikací, už Mozilla odhalila začátkem roku. Na vybraných zahraničních trzích se začaly prodávat už v průběhu minulého měsíce.

Obrázek

Základní model Keon bude disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon S1 s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti. Úložný prostor dosahuje kapacity 4 GB a je možné jej rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD. Novinka nabídne 3,5palcový displej s rozlišením HVGA a třímegapixelový fotoaparát.

Druhý model nazvaný Peak ve srovnání s Keonem bude vybaven 4,3palcovým IPS displejem s rozlišením qHD a osmimegapixelovým fotoaparátem. Peak bude také výkonnější, a to především díky procesoru Qualcomm Snapdragon S4, který bude pracovat na frekvenci 1,2 GHz. Ve výbavě obou modelů nebude chybět Wi-Fi, světelný senzor, GPS čip či G-Senzor pro automatické otáčení displeje.Zdroj Novinky.cz

Co vy na to?Myslíte že to bude mět úspěch stejně jako třeba android ??
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Moroes
Příspěvky: 49
Registrován: 24. 3. 2013 12:21
Zařízení: Bricked G300 :(
Firmware: Ytong 1.0
Operátor: 02
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Fir

Příspěvek od Moroes »

Nvm jak je to u tohoto OS s kompatibilitou etc. Spíše se mi líbí Ubuntu na mobily a rád si na něj počkám. To bude teprv parádní systém.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Fir

Příspěvek od Puget »

co jsem se koukal nedávno na to ubuntu příjde mi to spíše jenom jako nadstavba s tím, že je to synchronizované s ubuntu na PC. (Jenom podle toho co jsem letmo zahlédl... nijak zvlášť jsem to nezkoumal.)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Fir

Příspěvek od mitsuu84 »

Co sem ted koukal na to ubuntu,tak by to neměla bejt jen nádstavba,ale normální system.Teda jestly je TOHLE ono.Něco jako nádstavba nebo jak to nazvat bude asi TOHLE.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: V mobilech budeme patřit mezi nejlepší, tvrdí tvůrci Fir

Příspěvek od Puget »

Ja jsem se koukal na ten jejich ofiko web asi pred 2mesici a prislo mi to jenom jako nastavba na gingerbread. Ale jak jsem uz rekl nezkoumal jsem to hloubeji.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět