Přidej se

Intel NUC (6CAYH)

Libovolná diskuze na jakékoliv téma.
Exp
Administrátor
Zařízení: Y6 II Compact, Intel NUC

Intel NUC (6CAYH)

Příspěvek od Exp » 12. 12. 2017 10:57

Máte ho někdo doma? :) Já ho mám teď na zkoušku ve verzi 6CAYH (čtyřjádrový Intel Celeron J3455) s SSD diskem a 8 GB ram a docela fajn počítač. Malej, lehkej, v balení je VESA držák na monitor, nízká spotřeba, ticho, zvládá 4K video. Není to sice na žádný velký hraní her, ale starší pecky tam jedou, jde z toho udělat přes emulátory herní konzole - super s gamepadem atd. Na kancelář, internet a multimédia na doma super. :) Windows 10 bez problémů. Přemýšlím, že s ním nahradím velkej domácí počítač. Prodává se za 3229 kč bez disku a paměti. Tip na vánoční dárek. :)

Obrázek
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Exp
Administrátor

Re: Intel NUC (6CAYH)

Příspěvek od Exp » 11. 1. 2018 20:52

Tak tady ten kousek s Windows 10, SSD a 8 GB ram už pár týdnů používám jako hlavní domácí počítač. :) Na základní použití, internet, kancelář, filmy, hudbu, fotky (včetně úprav v Gimpu) apod. je výborný. Kdybyste někdo potřeboval nějaké info nebo radu, klidně mi napište. :)

Jinak ten žlutej USB konektor na přední straně je napájený i po vypnutí, takže jde použít jako nabíječka pro mobil, i když je počítač vypnutý. :)

Exp
Administrátor

Příspěvek od Exp » 13. 1. 2018 10:07

Intel včera vydal novou verzi biosu (0047), je tam aktualizovaný mikrokód procesoru (určitě jste v poslední době o Meltdown a Spectre slyšeli). Windows 10 už je opravený taky. Bál jsem aby snížení výkonu u takto slabého procesoru nebylo moc poznat, ale nevšiml jsem si žádné změny v rychlosti. Všechno jede stejně pěkně a dobře jako před tím. Takže ono to asi zas až tak horké nebude (aspoň v tom běžném domácím použití).

Nový bios opravuje i rychlost USB3 (v předchozí verzi byla chyba a jely jen jako USB2). Takže jestli ho někdo máte, klidně aktualizujte. :) Já jsem si dal soubor na flashku a přímo v biosu spustil upgrade. Všechno šlo hladce.

ChristianT
Neregistrovaný uživatel

Příspěvek od ChristianT » 14. 1. 2018 9:30

Zdravím jde přes hdmi i zvuk nebo jen obraz. Děkuji

Exp
Administrátor

Příspěvek od Exp » 14. 1. 2018 11:47

Ahoj, samozřejmě i se zvukem, je tam dokonce 7.1. :) Plus 2 x audio jack a optický výstup.

Mám vyzkoušené všechno kromě té optiky - přes HDMI mám zvuk v monitoru / televizi a k tomu repráky zapojené klasicky do jacka. Ve Windows si pak můžeš vedle hodin jednoduše přepínat výstup. :)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“