Přidej se

Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Samsung Galaxy S10, S10e, A70, A50, A40, A20e atd.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od mitsuu84 »

Společnost Samsung začala blokovat své smartphony s operačním systémem Android.První Informace pocházejí od anglického operátora Clove ,který získal nové smartphony Samsung Galaxy Note 3 s upozorněním,že zařízení jsou uzamčeny pro daný region.Samsung Německo později vydalo oficiální prohlášení,které přineslo další detaily.Výrobce začal blokovat pouze zařízení,které jsou vyrobeny koncem července 2013 a platí to pro modely Samsung Galaxy S III,Galaxy S II,Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy Note a Galaxy Note 3.Uzamčení využívá MCC (Mobile Country Code) tedy mezinárodní směrové číslo mobilní sítě vaší SIM karty.Zařízení jsou blokovány na SIM kartu v regionu,v němž jej majitel zakoupí. Například,pokud si u nás pořídíte nový smartphone,který spadá pod nová pravidla,budete ho moci využívat se SIM kartou Evropského operátora.Nebudete ho však moci použít se SIM kartou například amerického nebo asijského mobilního operátora.Také platí pravidlo,že pokud je zařízení zakoupené v jiné zemi,ale uživatel ho před vývozem neaktivuje,budete mít možnost bezplatně odemknout jej pomocí servisního partnera společnosti Samsung.Společnost však neinformovala důvod, který stojí za zavedením blokování svých zařízení.Pravděpodobně se však jedná o zamezení šedého trhu,který šíří zařízení mimo distribuční kanálu a mnohdy i za vysoké ceny.Přestože se v budoucnosti téměř jistě objeví možnost,jak odstranit blokování SIM karty,s největší pravděpodobností přijde uživatel o svou záruku.

Obrázek
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od Exp »

Co na to říct...mě se to nelíbí. Když si jednou koupím telefon, tak by měl fungovat všude. Telefony blokované na nějakého operátora už u nás taky vymizely a je to jedině dobře. A teď to zase zavádí Samsung. :roll: Nechci té značce nějak křivdit, ale já osobně moc rád Samsung nemám (špatné zkušenosti se spoustou jejich produktů, se záručním servisem atd.) a tohle tomu moc nepřidá.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od mitsuu84 »

Hold se boje šedýho dovozu ad no.Ale tak když ho koupíš kdekoliv po evropě,měl by ti fungovat se simkou i tu.Horší by byl dovoz třeba z číny a podobně.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od Exp »

Já si třeba moc nedokážu představit, proč tím chtějí regulovat šedej dovoz? Pokud to někdo někam dováží a ti zákazníci tam o to za nabídnuté ceny mají zájem, tak proč ne? Přece pokud bys třeba dovezl Samsung z Číny k nám a nabídnul ho tady za vyšší cenu, než za kterou se prodává v oficiální distribuci, tak to nikdo nebude chtít. A když ano, je to na rozhodnutí toho zákazníka. Nevím no, asi tomu tak dobře nerozumím. Podle mě je ale takové omezení blbost. Navíc šedej dovoz může někdy i pomoct. Viz u nás třeba Nokia (dá se sehnat za lepší ceny a reklamovat na jakékoliv pobočce) nebo značky, které se tady oficiálně vůbec neprodávají.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od mitsuu84 »

Právě,bojej se asi,že na šedým dovozu ten telefon bude dražší a tím pádem to poškozuje značku,pač ho nikdo nebude chtět.Nevím co k tomu samsung vedlo a nějak se k tomu ani nevyjádřili,proč tohle zavedli.Jen oznámili od jakýho data se to bude jejich modelů týkat,to omezení.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4


veronikabogule
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 1. 2016 15:34

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od veronikabogule »

Ahojte omlouvám se že píšu jsem vubec nic neumím na teto stránce ale prosím pomozte mam telefon samsung galaxy ace 4 dneska rano jsem ho vyndala z nabijecky a hodila do kapsy a šla do školy ve škole jsem si ho vypla ale vyplí už byl tak jsem to nechala být po škole mi to nešlo zapnout furt to nejde už jsem zkousela skoro vše o čem vím držela jsem tlačitko vypnou 15 sekund ale vždy jen vibrace a nic víc.. baterku jsem taky vyndavala proste nejde a vybity neni rano mel 100%... dekuju za odpoved!!!

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Samsung blokuje nové smartphony na SIM kartu

Příspěvek od Mr.Oizo »

S tímto ti nikdo neporadí. Je možné že odešel jen displej ale taky je možné že odešel celí tel. Nezbude ti něco jiného než tel. reklamovat.

Odpovědět