Přidej se

vm heap size

Samsung Galaxy S10, S10e, A70, A50, A40, A20e atd.
Dragonair
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 11. 2013 19:56

vm heap size

Příspěvek od Dragonair »

Zdravim, chtel bych se zeptat na kolik m bych mel nastavit vm heap size. Ovlivni to rychlost? Dekuji

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: vm heap size

Příspěvek od Exp »

Ahoj, VM Heap Size je na nastavení maximálního množství paměti, kterou může zabrat jedna aplikace. Pokud dáš moc nízkou hodnotu, můžou aplikace padat ap. Takže vliv na výkon a rychlost to mít může. Co jsem četl, tak nejběžnější je 16, 24, 32, 64, 96 a 128 MB. Ale záleží jak telefon používáš. Zkusil bych asi ten střed, 32 nebo 64 MB. Třeba se k tomu ale ještě vyjádří někdo kdo s tím má víc zkušeností. Já jsem tohle nikdy nijak podrobně nezkoumal. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Dragonair
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 11. 2013 19:56

Re: vm heap size

Příspěvek od Dragonair »

Ty jednotky nemam v "mb" ale v "m" je to stejne?
Vychozi nastaveni je 128. Poradi mi jestli se mi telefon zrychli kdyz nastavim treba 60?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: vm heap size

Příspěvek od Exp »

Mělo by to být to stejné. Je potřeba to vyzkoušet. Pokud bude nějaká aplikace potřebovat víc paměti než nastavíš, tak ji to může zpomalit nebo nemusí fungovat vůbec. A pokud nastavíš vyšší, tak je to maximální hodnota a nemusí ani tolik využít. Android navíc uvolňuje paměť podle potřeby automaticky, takže klidně to můžeš nechat na té defaultní hodnotě a nebo to upravit a zkoušet jak se to pak bude chovat. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Dragonair
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 11. 2013 19:56

Re: vm heap size

Příspěvek od Dragonair »

A co je to cpu? Pomuze kdyz nejak nastavim velikost pomoci appky cpu controller?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: vm heap size

Příspěvek od Exp »

CPU je procesor (Central Processing Unit). Přes CPU control můžeš taktovat a může to zvýšit rychlost telefonu. Ale pokud to nastavíš blbě, tak to může být nestabilní nebo se může v nejhorším případě i poškodit telefon (přehřívání, kratší životnost ap). Po tady těch otázkách doporučuju do toho raději nevrtat a nebo rovnou koupit výkonnější stroj. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Dragonair
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 11. 2013 19:56

Re: vm heap size

Příspěvek od Dragonair »

A ty bys nevedel jak ho spravne nastavit.?

Dragonair
Příspěvky: 72
Registrován: 17. 11. 2013 19:56

Re: vm heap size

Příspěvek od Dragonair »

? Expe

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: vm heap size

Příspěvek od Exp »

On na to nastavení neexistuje nějaký univerzální návod. Je to kus od kusu. Jde o to zvednout frekvenci, aby to jelo stabilně bez pádů. Takže postupně zvyšovat a zkoušet. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět