Přidej se

Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
jatro
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 11. 2014 17:53
Zařízení: G630
Firmware: B127
Operátor: T-mobile
Bydliště: okr. Nymburk

Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od jatro »

Ahoj kluci,

půjčil jsem synáčkovi svuj G630 a on mi tam provedl odemčení bootloaderu a root. To mi přiznal :-( Prý i odinstalovával nějaké appky - proto asi ten root
Ted jsem v situaci, že jsem se chtěl rootu zbavit a dát telefon do původního stavu, přes továr to nešlo, resp. to nepomohlo..... tak jsem zkusil přehrát ofiko FW (ten španělský) do telefonu ale intalace vždy selže.

Telefon, tak nějak funguje, ale přestalo fungovat tlačítko "domů", při připojení telefonu k PC mi to ani nenabídne jak ho chci připojit - jestli jako úložiště atp.. pouze se zobrazí v PC mechanika android. Takže ofiko FW co jsem tam chtěl nahrát jsem musel na SD kartu nahrát v jiném telefonu a SD kartu pak vložit do G630. Taky mi nejde zvonění když mi někdo volá, chybí tam i nějaké předinstalované appky... Když dám telefon do továru, tak se nechová jako "nově" koupený. Nevím jak to popsat lépe. Pomůžete mi? Co mám dělat nebo jak to mám řešit? Výpraskem synátora zřejmě začnu, ale co pak?? :roll:

Díky moc za Vaši pomoc

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od Exp »

Ahoj, vítej na fóru. :) Pokud máš na telefonu root, odemčený bootloader případně i neoficiální recovery, tak ani jednoho se továrním nastavením nezbavíš. Nemusí se tím obnovit ani systémové aplikace odebrané přes root práva.

Pokud se chceš dostat na originál stav, tak je potřeba nainstalovat oficiální firmware. Musíš instalovat buď tu stejnou oficiální verzi, kterou máš v telefonu (nebo která tam byla naposled v případě že tam máš teď nějakou neoficiální custom rom) a nebo nějakou novější, která ale půjde přímo nainstalovat na tu poslední. :)

Tím se zbavíš rootu, neoriginálního recovery a obnoví se smazané systémové aplikace. Telefon tak budeš mít v původním stavu kromě bootloaderu. Přeinstalace firmwaru ho znovu neuzamče.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

jatro
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 11. 2014 17:53
Zařízení: G630
Firmware: B127
Operátor: T-mobile
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od jatro »

Děkuju moc za radu- Zkusím to a uvidíme ...

jatro
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 11. 2014 17:53
Zařízení: G630
Firmware: B127
Operátor: T-mobile
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od jatro »

Tak ještě jednou dík moc.
Po stažení B127 (takovou jsem tam předtím měl - stáhnout jsem to musel přímo do mobilu na SD kartu, protože jak jsem psal nešlo mi to připojit s PC) jsem dal "trojhmat" a proběhla standardní instalace firmware. - telefon je tedy ve stavu jako při koupi a vše OK. Dík za pomoc a cenou radu. Pěkný večer všem.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od Exp »

Jsem rád, že se to povedlo. Díky za zprávu. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Petroloid
Příspěvky: 140
Registrován: 23. 2. 2014 21:34
Zařízení: Honor 4C
Firmware: 4.4.2./EMUI 3.0/B069
Operátor: O2

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od Petroloid »

o toto se snazim furt :D a proste mi to nejde :) mam v115 s rootem a twrp .... a kdyz chcu dat novejsi b123 tak proste ne a ne a ne se naistalovat vzdycky nejaka chyba
Samsung I5800 Galaxy 3 > Huawei Ascend G300 > Huawei Ascend G510 > Huawei Ascend G630 > Honor 4C

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Nedaří se nahrát ofiko FW po rootu

Příspěvek od myg74 »

Já ji poslal do servisu, nahráli mi origo a už je ve světě

Odpovědět