Přidej se

Odemčení bootloaderu-root

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od myg74 »

Po prozkoumání několika fór zde popíšu postup,který jsem použil já .......
Nejdříve pošleme email s žádostí o odemykací kód :
Model: g630-u20
IMEI: xxxxxxxxxxxxxxx
S/N: xxxxxxxxxxxxxxxx
Mail: xxxxxx@xxxx.xxx
na mail :mobile@huawei.čím s nějakou zdvořilostí, např.:"Please send me unlock code. THX. Huawei is top " .

-Pak je důležité před celou procedurou zajistit, aby telefon reagoval s PC k čemuž nám dopomůže HiSuite a následně instalované ovladače (ideál je mít z HiSuite instalovaného daemona v mobilu(naleznete pak ikonu v menu aplikaci).
- v mobilu mít aktivní vývoj(5krat kliknout v info o telefonu na verzi firmware) a v něm povoleno ladění USB.

Pak si stahneme program na odemčení :
https://mega.co.nz/#!vpwRFDiR!38rBcX6s5 ... Vh_KD0xo8A
,kde po uvedeni telefonu do boot modu(stisk vol- & power - stačí cca 5 sekund a vzhledem k baterii ji nemusíme vyndavat) , který poznáme tzv. zamrznutim na logu Huawei, připojíme USB kabel.
Následně klikneme ve složce na odemčení na soubor "unlock-bootloader.bat" , kde zvolíme 2 pro angličtinu a pak Enterujeme podle instrukcí, včetně vložení kódu. Po proceduře si po kliknutí na "check bootloder" ověříme zda je bootloader odemceny..... TOT vše co se týče bootloaderu.
---------------------------------------------------------------
Pak si stahneme program : https://mega.co.nz/#!Hxh0iYLa!YOPn7P_L6 ... hyA--qmKSI
a spustíme jej.normálně zapnutý mobil připojíme k PC a v režimu MTP(zcela nahoře) a po pripojeni se vlevo dole ukáže "connected". Pak klikneme na tlačítko Root a proces se zahájí. Ukazatel ukazuje a cca v 25% se telefon restartuje, nic nedelame, čekáme a posléze se proces dokončí a na monitoru uvidíte ROOT. Ted jen telefon restartujete a hotovo.
Super SU ma v sobě, takže se vám ukáže nainstalovány program Kinguser...

P.S: Pokud je návod nepřehledný později podle ohlasů upravim

MeetDecoy
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 8. 2014 18:49
Zařízení: Huawei Ascend G630

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od MeetDecoy »

Ahoj, mohl bys, prosím, reuploadnout první link (program na odemčení bootloaderu), nebo aspoň poradit nějakou alternativu? Link je nefunkční.
Dík

/edit: tak nic, po půl hodině se link rozjel :shock:

JKO
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2014 13:34
Zařízení: Huawei G630

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od JKO »

Ahoj, chystám se na odemčení a root G630, kvůli určitým aplikacím, které root vyžadují. Návod je napsán jednoduše a přehledně, ale potřeboval bych si upřesnit část ohledně HiSuite a ovladačů. Co je všechno potřeba mít tedy nainstalované?

A pak se chci ještě zeptat, jestli je program RootGenius v pohodě. Když jsem ho stáhl antivir nic nehlásil, jen jsem se na dalších forech dočetl, že může nainstalovat kromě SU i nějaký další nesmysly. Neobjevili se ti zatím žádné nechtěné aplikace nebo problémy?

;)

Díky

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od Exp »

Ahoj, vítej na fóru. :) K té první otázce...nainstaluj si do PC oficiální HiSuite - je ke stažení z Huawei stránek. Pak zapni v telefonu ladění USB (v možnostech pro vývojáře). Jakmile se spáruje telefon s počítačem, tak se automaticky do PC přidají i ovladače. To je všechno. :)

Nějaké bližší info o tom kdyžtak tady u G300 v části "před provedením rootu": https://smartforum.cz/viewtopic.php?f=15&t=323
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

JKO
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2014 13:34
Zařízení: Huawei G630

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od JKO »

Díky :)

JKO
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2014 13:34
Zařízení: Huawei G630

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od JKO »

Ahoj, mám ještě jeden problém ve středu jsem psal na mobile@huawei.com a zatím sem nedostal žádnou odpověď. O den později jsem psal ještě jeden mail z jiného účtu, s vysokou důležitostí a taky nic. Nevím jestli mám ještě čekat. Našel jsem, že se dá kod získat taky přes http://en.club.vmall.com/emotiondownloa ... tion=apply jenže tam není G630. Pak jsem našel http://unlock-phone.org/unlock ale moc tomu nedůvěřuju, protože jsem k tomu na forech nic nenašel. Co bych měl dělat? Díky

kratales
Příspěvky: 48
Registrován: 3. 8. 2014 9:21
Zařízení: Huawei G630
Firmware: B112 Vodafone
Operátor: Tesco Mobile

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od kratales »

Mně neodpověděli ani na jeden mail. Posílal jsem dva, jeden před měsícem, druhý před dvěma.

JKO
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2014 13:34
Zařízení: Huawei G630

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od JKO »

Takže se ti unlock nepovedl?

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od ShockeyCzT »

Je lepsi nechat si kod poslat na gmail protoze se seznamem je to bez sance tak mozna budes mit chybu zde
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

kratales
Příspěvky: 48
Registrován: 3. 8. 2014 9:21
Zařízení: Huawei G630
Firmware: B112 Vodafone
Operátor: Tesco Mobile

Re: Odemčení bootloaderu-root

Příspěvek od kratales »

Pouzivam Gmail. Proste zadna odpoved a to jsem pekne poprosil a podekoval ...

JKO: Ne, zatim ne. Ale nijak na to nespecham, nebo to spis ani nutne nepotrebuju, abych hledal jine postupy, kdyz Huawei neni schopne poslat unlock code.

Odpovědět