Přidej se

Lenovo Phab (PB1-750M)

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Jirik
Neregistrovaný uživatel

Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Jirik »

Lenovo PAB1-750M se připojí k PC přes USB, ale zapnu-li režim ladění po USB, spojení se přeruší. Nemám root.
Poradí někdo jak to napravit_ Potřebuji nastavit možnost zápisu na externí USB paměť.

Jirik
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 6. 2016 11:30

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Jirik »

Phtablet Lenovo PB1-750M DUO SIM, android 5.1.1.
Řeším dva problémy:
1.Zápis na externí USB paměť. TotalCommander nastavení umožní, ale neuloží, chyba.
2. Ladění po USB. Připojení k PC funguje, ale režim ladění po USB spojení přeruší. Chci zkusit přepsat soubor platform.xml dle návodu (přidat sekvenci <group gid="media_rw"/>)
Znáte řešení?

Jirik
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 6. 2016 11:30

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Jirik »

Číslo sestavení S000384_160325_ROW.
Nenašel jsem nic k řešení:
1. Zápis na externí USB paměť. Kartu je vidět, ale neumím nastavit možnost zápisu.
2. Ladění USB. Je možné nastavit, ale přeruší se připojení k PC.
3. Root pro tento typ.

Uživatelský avatar
Androidě
Příspěvky: 882
Registrován: 23. 9. 2013 18:45
Zařízení: Motorola Moto X
Operátor: Kaktus (by T-Mobile)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Androidě »

Někdy pomůže zvolení jinehobUSB portu u počítače, jinak popsané samo také... Chce to zkoušet co to dá...
Motorola Moto X 2014 (2nd Gen.) 16GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Exp »

Dal jsi stejný dotaz do několika témat, tak jsem to všechno přesunul sem, ať je to přehlednější. :)

Režim ladění zapni před připojením k PC (ne během). Je to potřeba pro spárování s aplikacemi v počítači ap. (pokud nestačí Mass Storage - pak se zobrazí paměť zařízení jako samostatná jednotka v počítači).

Edit: Dívám se, že Lenovo Phab neumí OTG (je to potřeba pro připojení externích úložišť). Má to až verze Plus. Ověřit to můžeš třeba přes USB OTG Checker.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Jirik
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 6. 2016 11:30

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Jirik »

Děkuji,
vyzkoušel jsem různé USB porty - 3 i 2. Zkoušel i nastavit ladění a pak restart PC, USB se připojí a okamžitě spadne.
OTGsignal je ověřený jako OK.
TotalCommander umožňuje nastavit rw, ale neuloží.
JR.

Ante
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 12. 2014 17:26
Zařízení: Lenovo PHAB PB1-750M
Operátor: Vodafone

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Ante »

Mam Win10 Home a tak nejak uz nemam problem. Trochu jsem zapasil se zprovoznenim aplikace "Helium" (zaloha/obnoveni aplikaci z jineho telefonu) - porad muj telefon nebyl videt. Po stazeni nekolika ovladacu (vzdy vim pendrek co mam presne stahout) se mne ve SPRAVCI ZARIZENI konecne(!) objevil nazev pripojeneho zarizeni...
EDIT: Pardon, lepsi obrazek neumim :D

Obrázek

Ted jsem si taky s uspechem pres ADB zvetsil DPI - preci jen starsi oko blbe videlo ikonky ve StatusBaru... ;)
ROOT jeste neni :(
Jo a uz mam Android 6.0.1...

Ante
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 12. 2014 17:26
Zařízení: Lenovo PHAB PB1-750M
Operátor: Vodafone

Re: Lenovo Phab (PB1-750M) / root

Příspěvek od Ante »

Android 5 rootnout asi sel, ale kdyz mam ted aktualizovano na 6.0.1, root se nedari... Nemate nekdo napad? Na XDA nic... Diky.

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od RaduzR »

Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Ante
Příspěvky: 7
Registrován: 25. 12. 2014 17:26
Zařízení: Lenovo PHAB PB1-750M
Operátor: Vodafone

Re: Lenovo Phab (PB1-750M)

Příspěvek od Ante »

Moc diky za tip, tyhle Kingrooty (ruzne verze) jsem zkousel pred tovarnim nastavenim (kdy jsem si myslel, ze pokud udelam Factory reset na aktualizovanem Androidu, bude zase zpet android 5.0) a nainstalovatz mne sly, jen vysledek byl, ze root neni... Ted jsem tedy zkusil z Tveho odkazu"NewKingrootV4.82_C138_B250_xda_release_2016_03_09_105243.apk" . Try to Root---rooting...a po minute "Root Failed-no strategy now" a "We will research model have the most requests priority. A nabidne "Request Research"... Potom se objevi v kruhu "642ppls a "Research is not enough, please wait". Dam "Root again", znovu leti procenta jak to zkousi..."Rooting" a opet "Root Failed" :( Takze asi smolik :(((
Naposledy upravil(a) Ante dne 4. 12. 2016 22:20, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět