Přidej se

Vodafone Smart 4 mini

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

Marek2000 píše:A k poslednimu dotazu, anglictinu ti to aspon nabidne?
Ano, cely telefon je v anglictine. On jako funguje, jen ta anglictina je na dve veci.
Mam tedy zjistit verzi te romky co tam je?
EDIT: je tam 120HFG1 (software information)
Jelly Bean
Model number Vodafone 785
Kernel 3.4.5
Baseband version MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od Exp »

Ahoj. V ČR je to novinka, CZ firmware zatím ke stažení nikde není. Jedině někdo kdo si koupil v ČR, tak by mohl udělat zálohu firmwaru. Na obnovení by pak byl ale potřeba root a další věci. :)

A nebo by se možná dalo vyzkoušet tohle: https://play.google.com/store/apps/deta ... cale&hl=cs
Těch aplikací na změnu jazyka je v Google Play docela dost, ale vyzkoušené to nemám.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

Ahoj. Diky za reakci, ač ne zrovna potesujici.
Takze origos ROM oficialne neni nikde teda? Svet se meni. Ja k HD2 kdysi mel romku ke stazeni :-(
Jinak jsem jeste zjistil, ze ten telefon je varianta MINI.
A je to teda ten Alcatel one touch MPop, nebo ne?

A kde do budoucna doporucujes tu ROM hledat? Tady na foru nebo jinde?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od Exp »

Pokud je to Vodafone Smart 4 mini, tak je to tento: viewtopic.php?f=30&t=3219 :)

Kdyžtak tam pak ty související příspěvky přesunu. Ono většina výrobců má firmwary na oficiálních stránkách ke stažení. Úplně nejlepší je to stahovat přímo od výrobce. Ale zrovna tady u těch Vodafonů je to trochu složitější. Ten Smart 4 mini je Alcatel One Touch M’Pop, tak jedině se kdyžtak mrknout na stránky Alcatelu jestli tam něco nebude. Taky je otázka, jestli by pak prošla instalace toho Alcatel firmwaru a co by to udělalo s telefonem (nebyl by to oficiální postup). A nebo časem by se mohly objevit i zálohy od majitelů vytažené přímo z telefonu. Odkazy bys pak našel na fórech a bylo by to třeba na uloztu apod.

Nebo pak zkusit napsat přímo do CZ Vodafonu, jestli by ti ten firmware neposlali nebo se s nima nějak domluvit na přehrání.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

No ja mam obavy ze cesky vodafone se s nama asi moc bavit nebude, kdyz to neni u nich koupene, ne?
A teoreticky kdyz Alcatel vyda novy fw, vodafone ho muze, ale asi taky nemusi vydat taky. Kdyby ano - kde by byl vlastne ke stazeni?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od Exp »

Těžko říct, ale za zkoušku by to stálo. Přece jen je to telefon od Vodafonu a to že byl koupený v jiném státě by nemuselo až tak vadit. A nebo by mohli nabídnout přehrání u nich, to už by ale asi nebylo zadarmo.

CZ Vodafone svoje firmwary na stránky ke stažení právě nedává. Většinou to jde přes OTA přímo do telefonu (volbou v nastavení, např. přes WIFI apod.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

Ale timto zpusobem by tel na vzdy zustal bez cestiny, ne?

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

xondrax píše:@ClonyXXL: jaky je oznaceni pod baterkou (4 velky pismena vetsinou zakonceny 1ckou-oznacuje znakovou sadu)-mozna to pujde prohnat pres oficialni Alcatel Flasher (Alcatel one touch upgrade)-zapatram(odkud jsi?)
takze jsem uz nasel oznaceni jazykovy verze s CZ /VDCZ1/ted jeste malej .exe kterej mam asi v jen v druhym notasu-kterej kdyz bude s tvym mini chodit prepise v telefonu info o verzi a ofiko upgrader to pak preflashne/pred rokem jsem opravoval ot 983/
zatim si zkus stahnout http://www.alcatelonetouch.com/global-e ... 5WuMHZgyZQ
Nevim ktere presne pismena myslis, snad tyhle: V785-2AVDDE2
Kdyby to nebylo to spravne, mam to ofocene tak napis.
Jsem z Olomouce.
A jak presne jsi to vlastne myslel? Jako ze ted by se zmenilo to info o verzi a JEDNOU, az vyjde oficialni update, tak by se stahla uz ta ceska ROMka?

EDIT: Jak píšeš, stáhni si toto ........ tak nevím co mělo být na tom odkazu, ale ať dělám jak dělám, konec toho odkazu se mi načte vždycky jiný a pořád je tam stránka s Alcatel One Touch MPop (tady jsem už dnes bloudil, ale bezvýsledně). Ale v podpoře je jen manuál ke stažení a EC deklarace či co.
Napravo Alcatel_onetouchManager_Megane_2.2.1309.2754 a One Touch Upgrade S 2.8.0 ..... jsem už stáhnul.

Ale podle specifikace na těchto stránkách si teda vůbec nejsem jistej, že se jedná o stejný telefon :-(

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od xondrax »

jj,ten upgrade tool s 2.8.0 -tim to pak budes flashovat.Jak se dostanu dom,pohledam ten programek na zmenu-doufam ze bude pouzitelnej na tenhle model.Tim mu muzes namluvit ze je tam starsi verze a on to sam preflashne na "aktualizovanou " verzi s jinym jazykovym balickem...ty mas podle oznaceni nemeckej vodafone.
Kdyby to timhle zpusobem neslo,mrknu se po dalsim postupu(treba je i jina cesta)

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart 4

Příspěvek od ClonyXXL »

Ó díky pane, budu se těšit. Snad to klapne. Teda hlavně aby jsme mu to nedo.....ili. Má to v angličtině, ale funkční.
A namluvit že je tam starší verze - já myslel, že tam je v podstatě první verze, tak jestli se dá namluvit starší???
P.S. ten telefon budu mít v ruce zase až zítra v práci.

Odpovědět