Přidej se

Vodafone Smart mini - problem

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Jarrda
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2014 14:22
Zařízení: Vodafone smart mini
Firmware: 4.1.1
Operátor: O2

Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Jarrda »

Ahoj,
mám meší problém se svým novým tel. vodafofone smart mini, není to nic važného, ale je to otravné. Jinak funguje dobře
1. Při zapnutých datech (datový tarif od O2), mě nesynchronizuje s učtem na google, musím to dělat ručné. např google mail, internet jde normálně, a např. chat na gtalku se chová jak kdybych nebyl aktivní a měl data vyplé. Při přepnuti na wifi vše funguje jak má.

2. nefunguje překlápění obrazovky při natočení telefonu i když to mám v nastavení povolené.

nevím kde je chyba, ale já už prošel snad vše a zatím nic. Poradte prosím co s tím
Díky J.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Máš tento Vodafone Smart Mini: viewtopic.php?f=30&t=968? Nebo novější Vodafone Smart 4 mini: viewtopic.php?f=30&t=3219?

My máme v rodině ten starší model, ale teď bohužel není doma, tak se na to nemůžu podívat přímo. Zkus projít nastavení té synchronizace, jestli tam někde není zatržené "Jen na WIFI" nebo něco podobného. Pokud to na WIFI funguje, mělo by to jít i přes mobilní data.

To přetáčení obrazovky je v nastavení - displej - orientace a tam vyber automaticky. A je to zároveň i jako tlačítko v roletce. Pokud to máš všude zapnuté a přesto to nefunguje, tak by to mohla blokovat nějaká doinstalovaná aplikace nebo hra. Zkus kdyžtak postupně odinstalovávat nebo vypínat programy, jestli se to nerozjede. V horším případě to může být i vada polohového čidla a to bys doma nijak nevyřešil - jedině reklamace (před tím bych ale ještě udělal tovární nastavení).

Jinak ještě k tomu otáčení pro jistotu doplním, že to nefunguje všude. Nepřetáčí se třeba úvodní obrazovka, menu atd. Jde to jen v aplikacích, které to podporují (např. v internetovém prohlížeči, při psaní zprávy apod.)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Jarrda
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2014 14:22
Zařízení: Vodafone smart mini
Firmware: 4.1.1
Operátor: O2

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Jarrda »

Ahoj, mám ten starší. Díky za rady zkusím projít tu synchronizaci. Co se týče toho natáčení, tak tam ty orientaci zatrhlou mám. A přesto to nejde. Vadí mě to hlavně u psaní sms, či mailu. Zkusím ty aplikace a uvidím. Je mě to divné, protože to fungovalo a těd to nejde

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Exp »

Tak pokud ti to otáčení dřív fungovalo, tak to bude pravděpodobně jen nějakou aplikací. Jestli si pamatuješ kdy to začalo blbnout, tak projdi všechny aplikace a hry nainstalované v té době. Buď je můžeš úplně odinstalovat nebo vypnout v nastavení. Vypadá to na softwarový problém, takže i kdyby se ti nepodařilo najít co to způsobuje, tak tovární nastavení by to mělo opravit. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Jarrda
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2014 14:22
Zařízení: Vodafone smart mini
Firmware: 4.1.1
Operátor: O2

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Jarrda »

Ahoj, tak tovární nastavení nepomohlo ani s natáčením, ani s tím gtalkem.
Tak už nevím, a zkusim reklamaci a uvidím.
Moc díky za rady.

Jarrda
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2014 14:22
Zařízení: Vodafone smart mini
Firmware: 4.1.1
Operátor: O2

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Jarrda »

Ahoj,
tak po reklamaci už přetáčení funguje... takže super.
Problém je ale stále s rozdílím chovaním, některých aplikacích při zapnutých datech a na wifi (tam je vše ok)
Procházel jsem už snad všechny nastavení, ale na nic jsem nepřišel. A přijde mě, že to mám nastavené dobře.
Hlavní rozdíl je, že při datech mám uplně mrtví gtalk, jak kdybych data vůbec neměl puštené, a zkoušel jsem i jinou aplikaci a chová se to stejně. Internet funguje normálně a email taky, jen se musí ručně aktualizovat. U wifi to děla i automaticky.
Ale to by mě ani tak nevadilo, spíš mě vadí ten gtalk, ten využívám dost často.

Prosím o nějakou radu, případně návod jak to máte nastavené, abych to mohl porovnat.
díky

jasanek29
Příspěvky: 67
Registrován: 6. 7. 2013 7:12
Zařízení: Vodafone smart p. 7
Firmware: 6.0.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od jasanek29 »

Ahoj lidi,včera si dcera hrála na tomto mobilu (smart mini),na displeji se ji objevilo varování, že baterie má vyšší teplotu jak provozní nebo nějak podobně a po chvilce se mobil vypnul,od té doby nejde zapnout, ani při nabíjení,poradíte mi? Díky moc

Jarrda
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2014 14:22
Zařízení: Vodafone smart mini
Firmware: 4.1.1
Operátor: O2

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od Jarrda »

Ahoj,
stále jsem nerozchodil ten Gtalk při datech, u wifi je to v pořádku, ale na data to nefunguje. Zkoušel jsem už všechno a zatím nic nepomohlo. Ani jiná aplikace jako IM+, IWI. ty se chovají stejně. Data mám od O2, ale to by snad vadit nemělo.

Díky za rady

ClonyXXL
Příspěvky: 16
Registrován: 9. 6. 2014 10:30

Re: Vodafone Smart mini - problem

Příspěvek od ClonyXXL »

Ja bych asi zkusil dat tu simku do jineho telefonu. Pokud tam to pojede, musi byt problem v telefonu. Pokud to nepojede ani tam - je to jasne a musis se obratit na operatora.

Odpovědět