Přidej se

Vodafone Smart mini

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

Vodafone má v nabídce další vlastní telefon - Vodafone Smart mini. Zaujla mě u něj plná prodejní cena, která je 1977 kč. Jedná se o low-end, ale parametry nejsou vůbec špatné. Je tam 1 Ghz procesor, 512 MB ram, 4GB interní paměti + slot na karty, WIFI, GPS, foťák 2 Mpx. Displej má 3,5 palce a rozlišení 320 x 480 px.

Myslím že za tu cenu 1977 kč je to výborná nabídka. :)

EDIT: Ještě jsem k tomuto telefonu našel info, že by to měl být pro Vodafone upravený Alcatel One Touch T'Pop. Kdyžtak to někdo potvrďte. :)
vsm.jpg
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

Tak od včerejška máme doma i Vodafone Smart mini. :) Od Vodafonu za 1977 kč. Zatím otestované včetně navigace a bez problémů. Na první pohled je znát dost plastový vzhled, ale za tu cenu je to jinak výborný kousek. Zatím co mi vadí, tak že nejsou podsvícená senzorová tlačítka pod displejem. Oproti G300 mají navíc trošku jiné rozložení. Snímač okolního světla mi příjde hodně citlivý - při nastavení automatiky u podsvícení displeje to dost rychle zesiluje / ztmavuje. Jinak telefon je rychlý, nikde se nic neseká, po restartu s Holo launcherem cca 260 - 270 Mb volné ram. V balení je telefon, baterka, sluchátka s mikrofonem, nabíječka, USB kabel (ten slouží i k nabíjení po propojení s nabíječkou) a docela obsáhlý návod (u G300 byla jen stručná příručka, tady se jedná opravdu o plnohodnotný manuál). Překvapením je taky přítomnost notifikační diody. Sice jenom v modré barvě, ale na základní upozornění stačí.

Pokud se někdo budete chtít na něco zeptat, máte možnost. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

jakubcabal
Příspěvky: 3
Registrován: 8. 8. 2013 13:05
Zařízení: LG Nexus 4
Firmware: Android 4.4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od jakubcabal »

Mám teda několik dotazů... Zajímalo by mě jak je na to fotoaparát, vím že čekat něco lepšího je nesmysl, ale jen jakou nouzovka by to snad použít šlo. Pokud je to trošku možné poprosil bych o ukázku jedné fotky za světla venku a jednu z interiéru, a když bude velká ochota rád bych se podíval i na nějaké video pořízené tímto telefonem. A ještě bych rád věděl, jak rychle se chytne GPS. Případné sdělení dalších zkušenosti s tímto telefonem taky uvítám. Předem dík za odpovědi. ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

Během zítřka udělám fotky a zkusím i video. :)

První zapnutí GPS bylo delší, ale to je normální, než se načtou poprvé satelity. Rychlostně se to ale neliší od G300 a ostatních telefonů (pár minut). Teď jsem zkoušel další zapnutí a chytilo se to za 40 vteřin v domě u zavřeného okna (přes sklo). Takže myslím docela dobré. :)

Další výhoda na kterou jsem narazil...rádio hraje i bez připojených sluchátek. Vyskočí jen upozornění, že sluchátka slouží jako anténa a jestli chci pokračovat bez nich. Perfektně funguje i funkce RDS.

Trošku mě na telefonu vadí zkosená horní část zezadu směrem k displeji. Není to rovné. Proto se trošku hůř mačká zapínací tlačítko pokud telefon držím v dlani a mačkám to zezadu prstem. Možná je to jen nezvyk nevím. Zkosená je i spodní hrana, ale tam to ničemu nevadí.

Dnes jsem zkoušel telefonovat a bez problémů. Zvuk ze sluchátka je docela dobrý, čistý a myslím že i dostatečně hlasitý. Co se mi taky líbí, tak že při psaní SMS se jak v režimu na výšku, tak na šířku hned zobrazuje odpočet znaků a je to pěkně viditelné. Nevím jestli je to už vlastnost v Androidu 4.1, ale tohle mi na G300 dost chybí.

Sklo přes diplej bude nejspíš plast. :) Nevypadá moc kvalitně, podle mě bude náchylné k poškrábání. Možná jsem jen rozmazlenej z G300 (Gorilla Glass) - kvalitou se srovnávat moc nedá. Na novém telefonu je na displeji nalepená taková tvrdá krycí fólie, která by šla nouzově použít i jako ochrana (nemá potisk) třeba do doby zakoupení nějaké lepší. Bez pouzdra nebo bez fólie bych se asi bál ho dát jen tak do batohu apod. Na druhou stranu na displeji není vidět digitizér, což je jedna ze slabin u G300.

V telefonu je předinstalovanch několik aplikací navíc jako je např. Facebook, Twitter, Vodafone widget s hodinami, Adobe Reader, nějaké aplikace od Vodafonu (Updates apod.) a jedna hra Cut the Rope. Jinak těch úprav od operátora tam naštěstí moc není. Ještě pak logo při startu.

Překvapila mě svižnost systému. Na to že tam je Jelly Bean to jede parádně, bez sekání.

A ještě jeden takovej malej poznatek. :) Líbí se mi nabíječka, která je oproti té u G300 o dost menší. Na nabíječce i na baterce je logo Alcatelu.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

Tak dnes se mi podařilo dostat zase k telefonu, tak přidávám první ukázkové fotografie. Foceno odpoledne za plného světla, na max. rozlišení a automatiku.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od michalkalensky »

mužeš mi dát odkaz kde jsi ho koupil prosím? :D Máma si ho možná koupí :D :D :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

My ho máme přímo z Vodafone prodejny, ale mají i ho normálně i v e-shopu s dopravou zdarma:

Kód: Vybrat vše

http://www.vodafone.cz/eshop/telefony/vodafone/vodafone-smart-mini/
Jinak ještě jeden poznatek...telefon asi neumí klasické vibrace. Když nastavím vibrační zvonění, tak to napodobuje vibrace nějak reprákem (zvuk), ale nebrní. Jestli ho někdo máte, tak to prosím potvrďte.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od Exp »

Ukázkové video natočené tímto telefonem už je na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Gy24UbFz3LY
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
chobot1976
Příspěvky: 50
Registrován: 28. 3. 2013 17:25
Zařízení: Ascend G510
Firmware: CM 11.0
Operátor: Vodafone
Bydliště: Pardubice

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od chobot1976 »

Pánové mám prosbu. Nemáte někdo zálohu original ROMky. Díky moc

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodafone Smart mini

Příspěvek od mitsuu84 »

Zálohu nevím,ale tady http://smartmini.wordpress.com/category/guide/ by měla bejt ofiko rom ke stažení i s návodem.Stejně tak i custom rom atd.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět