Přidej se

Po updatu se smazalo IMEI - Honor 3C

Fórum o Honorech. Honor 20, 10, 9, 8X, 7A a další modely.
kaspecz
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 1. 2015 8:10

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od kaspecz »

jak jsem psal, nejvetsi problem byl s ovladacem, v podstate se mi ho podarilo nainstalovat nahodou...
spustil jsem ho klasicky poklepanim na instal.exe, mi vyskocilo okno, kvuli vadnemu certifikatu nebo co, se dvema volbama (spustit jako spravce / zrusit instalaci). trikrat jsem potvrdil spustit jako spravce a pak pri ztrate trpelivosti vykrizkoval...
pak jsem zkusil pravym tlacitkem instal.exe a spustit jako spravce, to se instalace nezdarila, tak naposled klasicky, dvakrat odkliknuti spustit jako spravce, jednou zrusit instalaci a hle, pri zruseni instalace se nainstaloval... trosku zahad apro mne, ale co uz... mam w7

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od mtajaffa »

No tenhle ovladač jsem měl taky a počkal jsem i do konce a stejně to dělalo to co jsem psal, taky jsem pak zkoušel USBDeview a ten taky nepomohl, No uvidim jestli to na reklamaci vyřešej. ;)

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od xondrax »

nejake novinky?

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od mtajaffa »

Zatim nic, stále čekám na vyřízení reklamace :( Ale už se nemůžu dočkat :D

Korak
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 1. 2015 14:47

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od Korak »

mě reklamaci uznali ale oznámili mi že mobil nelze opravit a vrátili mi peníze... tak jsem si ho hned koupil znova :)

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od xondrax »

Aspon jsi moh vyuzit prislusenstvi ,co uzs mel beztak porizeny :) Tak ted opatrne s aktualizacema :p

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od mtajaffa »

Takže to dopadlo tak že dva dny před koncem reklamačního času nebo li po 29 dnech mi oznámili že mi vrátěj prachy a že je to neopravitelný :) . Po telefonu mi vyznělo z rozhovoru se servisním technikem že nedělají např. downgrade a to z toho důvodu jelikož je to nebezpečný a telefon by mohl být uplně mrtvý. Takže jsem vzal prachy a koupil ho jinde, protože ho použitej nikde neměli. Ovšem když koukám na mobil pohotovost tak najednou tam je a to do konce na stejnym krámě kde jsem ho koupil a kam jsem ho nefunkční odevzdal, tak se mi zdá že ho opravili a dali do prodeje. Moc nechápu proč mě zahlásili že to nejde, když ho tam teď maj opravenej. Ovšem to nevim jistě že je to stejnej telefon ;) ale je divný že nikde jinde nebyl a neni a najednou se tam objeví :D Jinak jsem s nim nadmíru spokojený.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od Exp »

Tak to je dobrá zpráva. :) Myslím ale, že to ten stejnej nebude. Kdyby se jim ho podařilo opravit, tak by pro ně bylo určitě výhodnější ti ho vrátit než vracet peníze. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od maxXx »

Eh, právě jsem měl docela dlouhý rozhovor s českým servisem Huawei a mimo jiné také zaznělo něco, co bych přiřadil k tomuto problému... Technik mi odmítal sdělit přesné modely, kterých se to týká, ale zjednodušeně jde o to, že někteří čeští distributoři nakupují "černotu" která není určena pro náš trh (Asia-Pacific) a se staršíma romkama (které obsahují gaps - u nich to není až tak běžné, mají čínské app shopy) prodávají u nás za nižší ceny. Telefon si samozřejmě řekne o update, který mu dle serverů Huawei (řeší se dle výrobního čísla) náleží a proto stáhnout jde i v našich končinách (v číně jsou některé modely aktuálnější než u nás), jenže romky po update buď vůbec nefungují, nebo telefon nevratně poškodí... což bych řekl, že je případ, který tu popisujete.

Pokud se zjistí, že update byl prováděn oficiální cestou (tedy zamknutý zavaděč), tak se reklamace řeší dobropisem, protože za to není zodpovědný koncový zákazník. A dále se to řeší s distributorem, který tento kus prodal... Ale to už není věc zákazníka. Takže bych se nebál a na tyto kusy bych směle upozorňoval...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

colcino
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 2. 2016 14:40

Re: Po updatu se smazalo IMEI

Příspěvek od colcino »

Zdravím. Jsem tu nový takže mě prosím trošku ušetřete když se budu nepřesně vyjadřovat. Trochu do mobilů dělám, kamarád my donesl U19 s tím že tam chtěl narvat jakousi ROMku, telefon nešel zapnout nic, tak jsem SPFlash Tool nahrál software a už od začátku byl problém s indentifikací IMEI. Telefon už bohužel není v záruce. Tak jsem přes HI Suite nainstaloval nejnovější verzi ale problém přetrvává. Telefon je kupován v česku, faktura, krabice všechno OK. Zkoušel jsem přes různé MTK programy protlačit změnu IMEI jenže vždy neúspešně. Poradí někdo co dělat?

Odpovědět