Přidej se

Po updatu se smazalo IMEI - Honor 3C

Fórum o Honorech. Honor 20, 10, 9, 8X, 7A a další modely.
mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Po updatu se smazalo IMEI - Honor 3C

Příspěvek od mtajaffa »

Doufám že jsem ve spránvým vláknu, kdyžtak prosím o přesun.

Tak Honor 3c Imei null a to přes HIsuite, up na 4.4 kitkat EMUI 3.0. Root se mi nepodařil a dá se říct že se mi nepodařilo vůbec s ničim hnout, telefon jsem dal na reklamaci tak uvidim co oni na to. Na netu je spousta návodů jak tenhle problém vyřešit, děje se to téměř všem. Píšou že se jedná jen o nějakou chybu která se dá snadno opravit nahrátím fixu kterej funguje přes live TWRP který samo že nejde bez Rootu viz. http://www.carbontesla.com/2014/09/guid ... kitkat-os//. Vyskoušel jsem snad všechno ale nic, tak doufám že reklamaci uznaj, protože ta aktualizace proběhla přes HIsuite a to přes emui ROM z oficial webu online viz foto a následně rom upgrade , sice z čína stránek ale to už neni moje věc. :roll: Jo a kitkat 4.4 emui 3.0 je komplet v češtině, akorát tam nejsou gapps a je tam pár čínskejch apps .Foto je z netu , nejedná se o screen z mojí obrazovky. Nemáte někdo zkušenost s timto problémem?? Díky za případný odp ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mitsuu84 »

Nějak nechápu tvůj dotaz ted.Píšeš že má Honor 3C,píšeš do vlákna o Honoru 3C a screeny z Hi-suite máš z Ascendu P6 a updatu na P6..???By bylo divný kyby firmware na Ascend P6 šel na Honora 3C a naopak.Takže ?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mtajaffa »

A tak tomu jsem se chtěl přesně vyvyrovat proto jsem psal že screen neni z mého PC, screen je tam jen pro to aby bylo vidět že ten upgrade jsem udělal přes HI suite, že to bylo dělaný přes EMUI ROM který je v HI suite :roll: Viděl jsem totiž několik HIsuite kde knofl EMUI ROM nebyl

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mitsuu84 »

Ten problém se tejká toho,když se na mezinárodní H30-U10 nainstaluje KitKat pro čína verzi a je to skrz neoficiální firmware.To píšou i v tom odkaze cos dával a je tam i řešení.jen je otázka zda nějakej program umí rootnout už tu verzi firmwaru co máš (i když dle ávodu k tomu root není potřeba)Ale čistě podle mě,pokud by si skutečně updatoval přes Hi-Suite,tohle by se ti nestalo.Hi-Suite ti nabídne max firmware pro ten danej konkrétní model a tam IMEI nezmizne.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mtajaffa »

Asi jsem to nenapsal přesně. Přes HiSuite se mi to stalo, ale opravdu jsem update dělal přes HiSuite a to přes ten čudl EMUI ROM, dále jsem z oficialnich stranek stáhnul na model H30-U10 což je Honor 3c firmware kitkat 4.4 EMUI 3.0 a pak dal čudl upgrade kde jsem vybral staženej firmware. Vše v HiSuite je česky. Takže upgrade JSEM UDĚLAL PŘES OFIKO HISUITE, tudíž bych řekl že vina neni na mojí straně. Pokud je to špatně tak proč to tam je. Proč tam ta možnost je?? Vem si že to může udělat úplně každej :o

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mitsuu84 »

A ty máš telefon koupenej z ofiko české distribuce a nebo čína dovoz?J8 měl čína dovoz H30-U10 a Hi-Suite mi nenabídlo snad nidky nic,vše sem si aktualizoval ručně (z 4.2 na 4.4).Pro českej dovoz se ještě totiž neví kdy bue KitKat,mluví se jen o lednu 2015 a aktualizaci Emotion UI na 3.0.Pokud máš čína dovoz,je možný,že se ti tam natáhl nějakej špatnej firmware (v číně už je 4.4 od léta a už i EmUi 3.0 tam maj)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mtajaffa »

Já mám koupeno z mobil pohotovosti takže nevim odkud pochází, ovšem dali na to 12 měsíců záruku a bylo k tomu všechno krabice, sluch atd. Ta nabídka na EMUI ROM se mi objevila po aktualizaci HiSuite. Navíc vidíš co je tam na tom obrázku napsanýho? Go EMUI official website to download to your phone model corresponding ROM version of the file . Jelikož je telefon od čínského výrobce Huawei tak mě čínské stránky vůbec nodradili jen jsem je v google translatoru přeložil.

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od xondrax »

Jestli to chapu ja spravne,mas CZ H3C a pres HiSuite jsi tam napral ofiko cinskou KK rom,kterou sis sam stahnul-HiSuite ti to samo nenabidlo/coz ma za nasledek ztratu imei a naslednou reklamaci/.S uznanim reklamace bych si velke nadeje nedelal...ale rad se budu mylit.
Edit:tak pises zes to stah primo v HiSuite,jestli jo,tak je to opravdu pruser...

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mitsuu84 »

Pokud záruka 12měs tak to není 100% českej dovoz,kterej je od cca 5.12.2014 ne?Dle mě máš čína dovoz.A tak je možný že si to stáhlo z čína webu bůhví co.Česká distribuce stáhne jen firmware určenej pro český ofiko telefony.A jak de o čína dovoz,nevíš kdo s tím co kdy dělal atd před tebou.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mtajaffa
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 12. 2014 11:18
Zařízení: Huawei Honor 3C
Operátor: O2

Re: Huawei Honor 3C - obecná diskuze

Příspěvek od mtajaffa »

12 měsíců záruka je jen z důvodu toho že mobil pohotovost sídlící v praze poskytuje buď 6 měsíců záruku na všechny použité telefony nebo na zánovní ale použité a to 12 měsíců, záruka je čistě jen od mobil pohotovosti. Takže to neni vůbec směrodatný a neni tudíž jasný že je to čína dovoz. Telefon jsem koupil 23.12. 2014 takže to klidně může být cz distribuce ;)

Hisuite mi to nenabídlo to máš pravdu ale stáhnul jsem jí přes HiSuite viz obr přes EMUI ROM nabídku kde je jdi na EMUI oficiální web a stáhni ROM verzi na tvůj model a pak jsem dal přes HiSuite ROM Upgrade kde jsem vybral staženou ROM z officiálních stránek a poslalo to do telefonu a upgradovalo, takže nechápu proč by neměli reklamaci uznat když je to z oficiálního programu kterej je od výrobce, proč to tam tedy je na výběr. Já to mám samo že všechno v HiSuite česky takže jsem neviděl problém. Napsal jsem taky na Huawei CZ ale nevim jestli mi poraděj protože Honor 3C neni tak uplně od Huawei bo co.

Jinak Mobil pohotovost je obchod v kterým prodávaj nové telefony, použité, zánovní, vykupujou telefony a mají vlastní servis kdyby někdo nevěděl je to snad i oficiální prodejce samsungu a nokie. Poskytujou právě 6 měsíční záruku na všechny použité telefony , 12 měsíců na zánovní a samo že 24 měsíců na nové. toto neni propagace jen vysvětlení proč má můj telefon 12 měsíců záruku, pokud to bude někomu vadit tak to smažu ;)

Odpovědět