Přidej se

Nastavení sms a klávesnice - Honor 3C

Fórum o Honorech. Honor 20, 10, 9, 8X, 7A a další modely.
davidasis
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 5. 2015 20:55

Nastavení sms a klávesnice - Honor 3C

Příspěvek od davidasis »

Zdravím všechny,
pořídil jsem si minulý týden tento mobil. Nainstaloval jsem si do něho klávesnici TouchPal a nastavil je defaultní. Ale po vypnutí mobilu a znovu zapnutí ji nemám nastavenou, nechápu proč, zkoušel jsem to asi 5x.
Další věc je, že když píšu dlouhou smsku, tak mně to chce odeslat jako mms a ne jako několik smsek. Předchozí mobil s tím problém neměl a nikde v nastavení možnost změny není.

Neporadíte prosím?

Předem děkuji :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nastavení sms a klávesnice

Příspěvek od Exp »

Ahoj. TouchPal jsem používal hodně dlouho na G300 a nebyl s ním problém, nastavení se neztrácelo. Mrkni na tohle, jestli to nebude to stejné:

viewtopic.php?f=17&t=594
viewtopic.php?f=17&t=595

K druhé otázce, projdi nastavení té SMS aplikace, jestli tam není někde zapnutý převod do MMS po nějaké stanovené délce. Pokud to tam nebude, tak pak jedině použít nějakou jinou aplikaci, která to nepřevádí. Z Google Play třeba bezplatný Handcent SMS, Go SMS ap. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

davidasis
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 5. 2015 20:55

Re: Nastavení sms a klávesnice

Příspěvek od davidasis »

Tu klávesnici jsem vyřešil tak, že jsem odinstaloval všechny ostatní a zůstala tam jen ta TouchPal a je to už ok. Silně podezřívám nějaké uživatelské nastavení telefonu, jelikož není rootnutý.

K těm SMSkám, je to zvláštní. Nastavení v aplikaci sms není prakticky žádné, jen k mmskám. Jinak co se týče MMSek, tak když si nechám poslat konfigurační zprávu, tak to po mně chce pin, ale po jeho zadání dle návodu, mně to systém pořád nebere. Mám opět podezření na nějaké uživatelské omezení .. Může to být?

Jinak ještě jedna věc a to správa dvou SIM karet. V nastavení SIM karet není prakticky nic, jen možnost, na které má jet net. Nejde tam nastavit preference, ze které chci defaultně volat či smskovat. Musí se to při volání vždycky volit a při psaní smsek taky, dohání mě to pomalu k nepříčetnosti. Na starém mobilu s Androidem 4.1.2 to v pohodě šlo nastavit a daleko víc věcí. Opět si kladu otázku, že to je nějaké uživatelské omezení... !?

A propo, jak mám rootnout tento mobil? Otec má P7 a když jsem dával aktualizovat systém, tak se tam objevila hláška, že ta aktualizace je jen pro nerootnutý telefon. Stane se něco, když ho rootnu a potom aktualizuji i přes tuto hlášku?

Díky moc předem za odpovědi :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nastavení sms a klávesnice

Příspěvek od Exp »

Na ty MMSky musíš mít správně nastavený přístupový bod (pokud se neuloží z té konfigurační zprávy, tak ho nastav ručně, údaje jsou na webech operátorů) a zapnutá mobilní data v nastavení telefonu (pokud nechceš aby se to připojovalo k placeným datům, tak buď smazat datový přístupový bod a nechat tam jen ten na mms nebo internet zablokovat u operátora). Tady kdyžtak další info: viewtopic.php?f=4&t=305

3C v nastavení výběr výchozí SIM karty pro volání a SMS myslím nemá. Jde tam nastavit jen ta datová. Pokud tam máš 2 sim karty, tak se to ptá vždycky. Mohlo by to jít ale nastavit přes nějakou další aplikaci, např.: https://play.google.com/store/apps/deta ... ectortrial

Návod na root je tady: viewtopic.php?f=100&t=3703
Samotný root přístup nemá na aktualizace vliv, jde tam o to, jaké úpravy pak pomocí rootu uděláš. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

davidasis
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 5. 2015 20:55

Re: Nastavení sms a klávesnice

Příspěvek od davidasis »

Díky za odkazy, mrknu a když tak dám zpětnou reakci.
Ještě k tomu rootu. Když ten telefon rootnu, tak mohu nějak nastavit, abych měl možnost si nastavit výchozí SIMku třeba na volání,na psaní sms atp.,jak jsem to měl na Alcatelu? Nebo na to musím použít nějakou aplikaci, jak jsi psal? Nechce se mně totiž moc používat nějaké aplikace, které mně umožní rožšířené funkce, které by v Androidu měli být normálně k dispozici ...

Ještě jedna věc, někde se to tady probíralo, ale zvonění jde dost potichu. Nelze to nějak ještě zesílit? V mém starém mobilu HTC s Win6.5 se to dalo obejít přepsáním hodnoty v registru.

Díky :-)

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: Nastavení sms a klávesnice

Příspěvek od xondrax »

Rootem B110/B111 si myslim v tyhle oblasti podle me nepomuzes.Vetsi moznosti nastaveni 2 sim jsou az v EMUI 3 /B301 ci B310/,ale tuhle vymozenost nepouzivam tak nevim jak je to podrobny.
Zvyseni hlasitosti by melo jit pres engineering mode.Kod pro vstup *#*#3646663#*#*...do nej se bez root nedostanes /me to teda nefunguje/

Odpovědět