Přidej se

Výdrž na baterce

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od Jimmy.Fox »

Když pak zapneš telefon a koukneš, kolik ti ukazuje napětí, kolik ti to píše?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od Exp »

10 hodin už je strašně moc. Pokud by to byla softwarová vada, tak by možná pomohlo tovární nastavení. Může být taky problém s baterkou, nabíječkou nebo přímo něco v telefonu.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

elektrikarCZE
Příspěvky: 155
Registrován: 29. 5. 2013 18:58
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S4 m.
Firmware: stock
Operátor: T-mobile
Bydliště: Jaroměř, Brno

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od elektrikarCZE »

Dnes se mi během dvou hodin mobil úplně vybil, když nebyla spuštěná žádná aplikace, a měl jsem vypnutej displej. Je to možný, že když jsem měl telefon připojenej (omylem) přes usb k notebooku, který byl uspaný, že se k vůli tomu vybil?

edit: mám mobil v USB 3.0, a během 5 minut mi ukazuje že je tam 50% není to divný?

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od TeeJay »

Tak je možný, že bude problém s USB 3.0, protože má proud 1A místo 500mA. Tím pádem se dvojnásobně zvyšuje i nabíjecí proud, ale kdo ví, jak si s tímhle mobil poradí, my do něj nevidíme.

Každopádně v sobotu jsem přítelkyni ve svém USB 3.0 v noťasu nabíjel přítelkyni Kindle a zatím mi nehlásila žádnej problém, takže obecně žádné tvrzení o USB 3.0 nelze vynést.

Pokud by noťas vnímal mobil jako zdroj - baterii, tak je možný, že by ho vycucal, ale že by to bylo možný i v dnešní době, to se mi moc nezdá... :D během 5 minut ukazuje 50% z původních 100% nebo z 0%? :) to je docela klíčový... :)

elektrikarCZE
Příspěvky: 155
Registrován: 29. 5. 2013 18:58
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S4 m.
Firmware: stock
Operátor: T-mobile
Bydliště: Jaroměř, Brno

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od elektrikarCZE »

Z 0% do 50% se mobil nabil za 5 minut.

Jinak zase mám ten samý problém. Včera jsem nabíjel mobil a večer jsem koukal že tam je 79%, tak jsem to nechal do půlnoci, a o půlnoci tam bylo zase 79%. Dnes ráno také. Co s tím, mám ho zase úplně vybít, nebo ho mám reklamovat.

rekvy
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 4. 2013 16:08
Zařízení: Huawei Y300

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od rekvy »

tohle se mi zdá nějaké divné... Zkoušel si mobil dát do továrního nastavení? Pokud ani tohle nepomohlo, tak bych to dal na reklamaci, protože to vypadá na problém bud s baterkou, nabíječkou nebo softwarovou chybu... Jo a nevím kdo ti poradil vybíjet baterku úplně do nuly, to se s dnešními bateriemi už vůbec nedělá a je lepší je nabíjet v rozmezí od 10% do 30%, pod 10% by se neměla vybíjet vůbec !!! Takže na reklamaci a příště správně nabíjet ;)

Ještě mě napadlo stáhnout si app baterie HD a podívat se na napětí posledního nabití, teplotu a stav baterie ;)

elektrikarCZE
Příspěvky: 155
Registrován: 29. 5. 2013 18:58
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S4 m.
Firmware: stock
Operátor: T-mobile
Bydliště: Jaroměř, Brno

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od elektrikarCZE »

Já mám v mobilu aplikaci battery widget, a ta mi to vypisuje aktuálně: stav baterie dobrý, zbytek viz obr

Obrázek

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od casesik »

Prosim jaky je presny nazev aplikace (nebo lepe odkaz na apk) ktera je na obrazku. Dekuji

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od Puget »

Vypadá to na Battery widget od vývojáře JINASYS.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

elektrikarCZE
Příspěvky: 155
Registrován: 29. 5. 2013 18:58
Zařízení: SAMSUNG GALAXY S4 m.
Firmware: stock
Operátor: T-mobile
Bydliště: Jaroměř, Brno

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od elektrikarCZE »

casesik píše:Prosim jaky je presny nazev aplikace (nebo lepe odkaz na apk) ktera je na obrazku. Dekuji
Odkaz je zde https://play.google.com/store/apps/deta ... terywidget

edit.: Po reinstalaci systému, mě to dělá též. Zkusil jsem nainstalovat jiný launcher (go launcher), taky to stále dělá. Myslíte, že můžu dát mobil do reklamace s jiným launcherem? Děkuji

Odpovědět