Přidej se

Huawei Y300

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
efexx1
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 7. 2013 15:48

Huawei Y300

Příspěvek od efexx1 »

Rozhodnuto
Naposledy upravil(a) efexx1 dne 21. 7. 2013 20:45, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od Puget »

1) Flash player ti pojede stabilně na ICS, GB. U Jelly Beanu jsem ho i přes všechnu snahu na G300 zprovoznit nedokázal. Někteří měli možná větší štěstí. Obraz byl zasekaný atd. Adobe vývoj totiž zastavilo u ICSka kvůli tomu, že viděli budoucnost spíše v HTML 5.

2) Co jsem prolétl recenze mají oba "GK" Adreno 205, takže by oba měli rozjíždět hry v pohodě. Je tu pak otázka podporovanosti telefonu na Google Play. Honor vyšel dříve, takže v té době ho moc asi neznali a řekli si, že to bude jenom nějaký "čínský výstřelek" a mohli se na něj vybodnout, každopádně ho nemám a nemůžu to posoudit. Tyhle kraviny s podporou pak můžeš jednoduše obejít přepsáním build.propu/nahráním GApps k nějaké custom ROMce atd. rovnou se tak dostáváme k otázce podpory ze strany developerů, u G300 je to jako v ráji, u Y300 se to teprve rozjíždí. Budeš muset "čeknout" Modaco popř. XDA-dev.
Jo a procesor v Y300 je lepší, přetaktovat jde prý na 1,2 GHz (jako na G300), na kolik jde Honor netuším.
V Google Play je Y300 už lépe podporovaný než starší G300. na G300 rozjedeš v klídku i Modern Combat 3, přesto není podporovaný ofiko.
Odpověděl jsem v tomto bodu rovnou i na některé jiné, a jsem už líný to přepisovat a takhle to alespoň na sebe navazuje. :)

3) MX Player ti přehraje skoro všechno, mě nyní nějak nefunguje. Zkusím někdy tovární nastavení, jestli to pomůže.

5) Podle Heuréky má Honor 1880 mAh a Y300 1950 mAh, takže teoreticky by Y300 měl vydržet déle, ale záleží tu i na parametrech jako je displej, procesor (výrobní technologie), odladěnost, spotřeba systému atd. Podle mě to bude celkem nastejno. Tady na fóru se lidé chlubí tím, jak dlouho jim mobil vydrží link.

6) Netuším, nevlastním ani jeden.

7) Y300 jede už na JB někde i ve verzi 4.1.2 prý. Takže v tomto ohledu by byl vítěz nejspíše Y300.

8) stejná odpověď jako u bodu 6.

Doufám, že to trošku pomůže. :)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

efexx1
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 7. 2013 15:48

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od efexx1 »

Rozhodnuto
Naposledy upravil(a) efexx1 dne 21. 7. 2013 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od Exp »

Co jsem slyšel, tak zrovna Honor má údajně výdrž na baterce perfektní. Našel jsem že je u něj baterka 1930 mAh a má údajně nějaký funkce na prodlužování výdrže (vypínání nepotřebných aplikací atd.).

S tím flashem to bude do budoucna problém asi všude. Není to už podporované a jak už psal Puget, má to nahradit HTML5.

Kdybych vybíral já, tak beru Y300. Je novější, novější systém a celkově asi lepší podpora.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od Puget »

Těch stránek na HTML5 začíná celkem rychle přibývat, takže to moc dlouho trvat nebude než se na Flash v mobilu zapomene. Dávám tomu asi 2-3 roky. :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od Puget »

Menší oprava toho co jsem říkal.
Y300 má adreno 203 a honor má 205, čili by měl být po grafické stránce toereticky lepší.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

efexx1
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 7. 2013 15:48

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od efexx1 »

rozhodnuto
Naposledy upravil(a) efexx1 dne 21. 7. 2013 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od Puget »

Byl to trošku vtip. :)
Můžu ti pak klidně poslat odkaz na zprovoznění flashe na jb.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

efexx1
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 7. 2013 15:48

Re: Huawei Y300 nebo Honor?

Příspěvek od efexx1 »

Určitě pošli :) do zpráv nebo klidně tady :)

Odpovědět