Přidej se

[ROM] Y300-100 (B197) V1.2 FINAL (11.11.2013)

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
marfik52
Neregistrovaný uživatel

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od marfik52 »

Návody jsem našel jen jsem nikde nenašel jestli to jde udělat i přes tu aplikaci. O tom mě šlo. Jsem v tomhle nový tak proto se ptám na vše polopaticky ;) Jinak to, že se to dělá přes troj hmat a jak jsem se už dočetl

Fabio
Neregistrovaný uživatel

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od Fabio »

Dobrá, tak já zase počkám měsíc než na to příjdeš sám :D

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od ShockeyCzT »

složku dload nakopíruj na paměťovku pak spusť aktualizaci tou aplikací co je v mobilu dej update z sd karty a jeto zbytek se udělá sám
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od ShockeyCzT »

Fabio píše:Dobrá, tak já zase počkám měsíc než na to příjdeš sám :D
hele až upravíš něco co bude použitelný a nebude jen o blbejch řeších jak já to dělám špatně tak se můžem bavit do té doby nemáš nárok protože nic neděláš jen zevlíš u pc a otravuješ okolí
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Marfik
Neregistrovaný uživatel

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od Marfik »

Dík tohle jsem chtěl slyšet;-) Takže vlastně trojhmat je jen další cesta jak tohohle docílit:)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od mitsuu84 »

Fabio píše:Oproti B196 má větši batery drain za den a 16 zbývá pouze 23% baterie u B196 jsem měl ještě nějakých 40% + -
A taky nevím proč tam je nacpaný root browser a zaroveň tam zůstal stock správce souborů :-)
A ještě jedna věc, je pěkné že tam je nacpaný no-frills cpu, ale když nikdo nenapíše který Governor a I/O časovač je pro náš telefon nejvhodnější tak to je spíš na škodu než k užitku ;)

Přeji pěkný den :-)
Na B197 je spotřeba baterky o trochu větší,ale není to ve finále žádná katastrofa,z nabíječky je 23hod a ukazuje 58% baterky.A dva správci souborů?Někomu ten stock vyhovuje a nepotřebuje root správce a někdo to má naopak.Tak či tak,nic ti nebrání si stock smazat.A nastavení guvernéra je na tobě,jakej chceš použít,neexistuje nej nastavení,každej si to musí nastavit jak chce on.A ve spoileru máš vysvětlivky
Spoiler: zobrazit obsah
Guvernéři (GOVERNORS)
ondemand: Když CPU dosáhne určitého bodu zatížení, bude "ondemand" rychle gradovat do výkonu dokud neuspokojí požadavky CPU na výkon a pak postupně snižovat výkon procesoru v případě že už není třeba výkonu. (neutrální nastavení)

OndemandX : vylepšená verze ondemand. Zvláště s přihlédnutím k většímu šetření baterie.Při vypnutém displeji je frekvence omezena na max výkon 500MHz. Víc nepustí.

interactive: Interaktivní guvernér je funkčně podobný jako guvernér OnDemand ale s ještě větším důrazem na rychlost reakce nastavení výkonu. Je zde předpoklad že patří mezi nejvýkonnější guvernéry z "ondemand" skupiny. Větší spotřeba baterie, ovšem velký výkon a reakce.

InteractiveX : lepší verze, menší spotřeba baterie na rozdíl od interactive.

lagfree: Podobný jak ondemand, ale lepší optimalizace.Neskáče tak často na max výkon, je plynulejší. Tím pádem šetří víc baterku. Ovšem u přehrávání videa může mít za následek cukání.

conservative: Je podobný jako guvernér OnDemand, ale nabíhá výkon pomaleji a postupně aby nemrhal s prostředky. Konzervativní guvernér je méně citlivý (reaguje pomaleji na změny) čímž šetří baterii, ale může se projevit občas lag. Já s tímto guvernérem dosahuju spotřeby i 0,2% za 1h. Průměr 0,5%/ h, samozřejmě v klidu a bez dat.

performance: Procesor běží na maximální nastavenou hodnotu po celou dobu bez snížení výkonu. Baští hodně baterie. Nastavit jen při točení videa! Nebo v případě že vám nezáleží na výdrži baterky.

powersave : Nastaví staticky nejnižší hodnotu CPU mezi MIN a MAx. Systém pak běží po celou dobu na nastaveném minimu + max, ne méně než nastaví uživatel.

smartass : Tento guvernér efektivně řídí automaticky výkon když dojde ke "Screen Off" vypnutí displeje a drží výkon na minimu v době kdy je telefon nečinný.(deep sleep) Taková rovnováha mezi výkonem a úsporou baterie.

smartass V2: Vylepšená verze smartassu

Smoothass: podobný ale asi lepší jak smartassV2. Má lepší optimalizaci, výkon a větší důraz klade na úsporu baterky zvláště na stock kernelu. (asi nejlepší nastavení) v přídě výkon - spotřeba.

Brazilianwax: opět něco jako smartass, větší spotřeba baterie

SavagedZen: opět vychází ze smartass. Je ale lepší než Brazilianwax, je více vyladěn mezi výkonem a spotřebou baterky.


I/O (Plánovače)

CFQ - plánuje práci s mobilem a přiděluje jednotlivým úlohám a procesům vyhraněný čas na jejich požadavky. Je to závislý na prioritě daného procesu.

BFQ - podobný jak CFQ, zajišťuje dobrou propustnost a latenci. Nejlepší na natáčení HD videa. Dobrá a rychlá komunikace přes USB - rychlost přenosu dat.

VR- názor většiny je že, se hodí na dosažení nejlepšího výkonu, ovšem možná nestabilita systému. Baští baterku. V benchmarcích má nejvyšší čísla

Simple - tohle zase pokud je vyžadována stabilita a spolehlivost

Noop - podpora rychlého přístupu k datům (flash paměti ) čili rychlá komunikace s daty.

Deadline - v podstatě to samé.

SIO - nízká latence, naopak pomalejší sekvenční čtení dat, ve spojení s dobrým guvernérem úspora baterky.

A jaký plánovač nastavit? Toť otázka. Zde je žebříček priorit s přihlédnutím na spolehlivost, výdrž baterie, latenci a výkonu:
SIO > Noop > Deadline > VR > BFQ > CFQ

SIO,NOOP - úspora baterky
VR,BFQ - výkon celkově, menší úspora baterie
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Fabio
Neregistrovaný uživatel

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od Fabio »

Vím jaký governor a časovač je k čemu....Šlo spíše o ostatní uživatele kteří tohle neznají...někdo si bude hrát nastaví to nevhodně a pak bude brečet že celá romka je na pytel...ikdyž je vlastně dobrá...Věřím tomu že 70% o tom přehled nemá...Mělo to působit jako prevence, né jako represe to je třeba si uvědomit.

Pěkný večer :-)

Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od Jimmy.Fox »

Popravdě velice oceňuji jak Shock upravuje a akutalizuje jím vydávané ROM.. Určitě tím stráví spoustu času, takže určitě mu za to dík.. Na druhou stranu, jak Fabio píše, ten no-frills cpu, apex a další předinstalované aplikace byly jeden z důvodů, proč jsem tyto ROM přestal používat.. Ale určitě to může spoustě lidí vyhovovat.. Já jsem vpodstatě na androidu začátečník, nejvíce mi vyhovuje EmUI, takže třeba teprve až časem dozraju k potřebě takových aplikací ;)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od mitsuu84 »

Jako pochopil bych,že někomu sedí to EmotionUi a vadí mu,že není v custom rom(dá se dohrát dodatečně),ale skrz aplikace,který můžeš smazat?To je skoro to stejný,jak kdybys chtěl telefon,ale pak sis ho nekoupil jen proto,že tam je nějaká aplikace co se ti nelíbí.S váběrem aplikací se nikdy netrefí do vkusu všech at už jde o Launcher nebo aplikace atd,ale není problém si to pak "doladit" dle sebe a co nepotřebuju smazat,nebo nahradit jinou aplikací.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: [ROM] Y300-100 (B197) V1.1 FINAL (5.10.2013)

Příspěvek od Jimmy.Fox »

A proto říkám, že jsem přestal používat ROM od Shocka.. Slušně jsem mu poděkoval za to, že to dělá - protože jsem od něj pár ROM zkusil, ocenil jsem že si dává záležet s aktualizacema, a jen jsem tak částečně souhlasil s názorem Fabia..
Hned se tak nečerti ;) příště si radši nechám svoje hloupý názory pro sebe, no ;)

Odpovědět