Přidej se

RAM - Správce aplikací

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Matt
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 7. 2013 15:10
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B190

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od Matt »

Já nevím, mám pocit, že obsazenost paměti je bolestí FW levnějších Huawei. Měl jsem G300 a po updatu na ICS byl telefon prakticky nepoužitelný. Bez nainstalovaných aplikací bylo volných tak 30 MB RAM a s nějakou spuštěnou aplikací na pozadí jsem měl dokonce 1 MB RAM volné.

U Y300 mívám průměrně okolo 80-90 MB volných, když prolezu spuštěné aplikace a ukončím zbytečnosti jako je Hudba Play, Facebook,... tak se dostanu na cca 130 MB bez restartu a podobně.

Jinak když si zahraju nějakou hru, třeba Modern Warfare 3, Infinite Flight a podobně (což jsou náročnější hry), tak po ukončení mám okolo 190 MB. Takže Android si i tak umí ukrást dostatek volné paměti.

Takže s Y300 jsem rozhodně spokojenější, avšak 1 GB RAM by se určitě hodil :)
Alcatel One Touch 303 > Nokia 5110 > Siemens C35i > Siemens C75 > Siemens SX1 > Samsung S5620 Monte > Huawei Ascend G300 > HUAWEI Ascend Y300

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od Exp »

S tím 1GB máš pravdu. Bylo by to lepší. U té G300 jsi tam měl určitě jeden z prvních firmwarů s ICS (B937, B935 apod.). Nejnovější B952 GV už je na to líp. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od Berg »

Dobrý den. Mám stejný problém... Pod stromečkem jsem mimo jiné našel Huawei Ascend Y300. Včera jsem si na něj byl stáhnout pár her. Mezi nimi bylo i ono zmíněné Turbo Fast (šnek závodící na nějaké autodráze). RAMka mi průměrně ukazuje 190/190 (použité/volné). Po hraní šneka, u kterého mi také nejde naklánění, jsem měl na RAMce volno 40... 30... Jednou dokonce 0Mb! Po vypnutí hry hodnoty zůstávaly, a když bylo volno pod 50Mb, každá hra mi po načtení spadla. Pomohl jenom restart mobilu, po kterém jsem to měl opět asi 190/190. Když jsem hrál jinou hru, měl jsem volno asi 40Mb a po vypnutí opět asi 170 - 190. Ovšem když jsem hrál šneka a poté jinou hru, nepomohlo ani to koště, když podržím domeček. Po obědě jsem šneka zkusil odinstalovat, mobil jsem pro jistotu restartoval a RAMka jede normálně, i po náročnějších hrách se vrátí na hodnotu okolo 180Mb volna. Mimochodem, šneka hrál i bratr, který dostal taky Y300, a když jej vypl, blbnul mu hudební přehrávač. Sekal se, vypínal, nejel zvuk atd. Po odinstalaci a restartu mobilu mu jede vše normálně, stejně jako mě. Nebylo ani potřeba dát tovární nastavení a vše jede, jak má. Onu hru (Turbo Fast) doporučuji na tento typ telefonu nestahovat. Nevím, jak je to s ním u ostatních mobilů, ale zde způsobovala problémy právě ona. Přeji všem pěkný zbytek svátků a šťastný Nový rok ;)

romco4444
Příspěvky: 126
Registrován: 2. 11. 2013 15:14
Zařízení: huawei ascend y300

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od romco4444 »

ja som turbo fast hral a pri vypnuti som mal ramky az vela :D vyplo mi to hornu listu a tapeta nechcela naskocit..predpokladam ze mas original romku takze skus nainstalovat clean master a ked zapnes je tam moznost ze procesy a vsetky oznac a vypni ked to neuvolni ram tak ma nic ine nenapada mne to nerobi...ja mam problem ze od kedy som nainstaloval mx player nejde mi spustit videa ani nic ramka mi klesne a ja nechapem co sa deje ukoncim vsetko a nejde spustit ani hudba ani videa..proste jak keby telefon omdlel :D pomoze az restart telefonu potom to ide dobre. ah tie y300 :D

odoslane z mobilu

Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od Berg »

Jojo... S tou tapetou to dělalo mě i bráchovi. Prostě tam nebyla fotka nebo originální tapeta, ale rozmazané fleky. Ale jak říkám. Šneka jsem odinstaloval a mobil funguje bez problému. Neseká se, tapeta jde normálně, po hraní her se RAMka vrátí na hodnotu okolo 180Mb volna :D

honzyn25
Příspěvky: 197
Registrován: 4. 7. 2013 23:10
Zařízení: Xiaomi Hongmi a y300
Firmware: Miui 4.2.2 a CM 10.1
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: U Founu

Re: RAM - Správce aplikací

Příspěvek od honzyn25 »

Co se týká té tapety a horní lišty, tak to dělá originální firmware od Huawei, protože při zatížení ram vypíná systémové aplikace, jako SMS, hovory, system UI aj. A uživatelskou app, která nízkou RAM způsobila, systém neukoncil. Problémy jsem měl hlavně při hraní Real Racing 3,kdy nepřicházely žádné SMS a nešlo se mi ani dovolat. Horší bylo, že ty SMS už pak nikdy nedorazily. Custom ROM, to řeší, tam takové problémy nejsou.

Odpovědět