Přidej se

Zápis do systémové složky

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Libča
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 2. 2013 15:09
Zařízení: Huawei Ascend G300

Zápis do systémové složky

Příspěvek od Libča »

Abych vyřešil problém s přiřazeným vyzváněním ke kontaktu, které se ztratí po připojení přes USB k PC (starý známý problém), rozhodl jsem se nakopírovat mp3 přímo do systémové složky system/media/audio/ringtones. To je asi jediný možný způsob jak toto vyřešit.
Má telefon rootnutý, chci to udělat přes total commander s právy root, složka nastavená na čtení a zápis a pořád mi to hlásí že při kopírování došlo k chybě a nemůžu to tam zaboha dostat. Už jsem zkoušel všechno možné a pořád ta otravná hláška. Zajímavé ale je, že se mi tam už 2 mp3 nedavno podařilo normálně nakopírovat, ale od té doby najednou utrum. Nevím jestli jsem něco někde jinak nenastavil, ale mám za to že ne.
Mohl by někdo poradit kde by mohl být zakopaný pes?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od Exp »

Těžko říct. Možná zkusit jiný správce souborů. Zadáváš dobře cestu pro nakopírování?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
rosten
Příspěvky: 18
Registrován: 10. 2. 2013 19:05
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od rosten »

Zkoušel jsi to překopírovat přes PC? Třeba by to mohlo pomoc

Brtna
Neregistrovaný uživatel

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od Brtna »

Já jsem svůj rootnul, total comandrem s root právy nakopíroval, smazal co se mi nelíbylo a unrootoval. Vyzvánění dal do OGG. Celé to mělo 12mb. Ted mi to funguje jak v originálu. Vyzvánění přidělil podle rintones, alarm, notification. Nakonec je potřeba udělat restart. ICS 4.0.3 V952

Libča
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 2. 2013 15:09
Zařízení: Huawei Ascend G300

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od Libča »

Díky za podněty, ještě se s tím zkusím nějak poprat, kdyžtak dám vědět jak jsem uspěl.

Uživatelský avatar
gln
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 2. 2013 0:47
Zařízení: Huawei Ascend P7

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od gln »

Brtna píše:Já jsem svůj rootnul, total comandrem s root právy nakopíroval, smazal co se mi nelíbylo a unrootoval. Vyzvánění dal do OGG. Celé to mělo 12mb. Ted mi to funguje jak v originálu. Vyzvánění přidělil podle rintones, alarm, notification. Nakonec je potřeba udělat restart. ICS 4.0.3 V952
Ahoj. Potřebuji udělat totéž... Vyzvánění v ogg mám už nachystané... :)
Dělal jsi dočasný ROOT nebo jakým způsobem jsi unrootoval? Problém u mně je ten, že mám PC pouze s Linuxem, většina postupů je tady pod Windows.

J.
Mors omnibus communis...

Brtna
Neregistrovaný uživatel

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od Brtna »

Mám Win 7. Root pomocí RootG300. Restart telefonu. Provedení akce. Unroot pomocí SuperSU. Restart telefonu.

Uživatelský avatar
gln
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 2. 2013 0:47
Zařízení: Huawei Ascend P7

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od gln »

Dík za odpověď...
Budu ještě hledat řešení pro Linux... Když nezbude nic jiného, budu si muset od někoho půjčit PC s Win... J.
Mors omnibus communis...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od Exp »

Root by měl jít bez problémů i na počítačích s linuxem.

Mrkni tady: http://huaweig300.com/how-to-root-the-h ... band-root/

Nevím ale jak půjde udělat unroot.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
gln
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 2. 2013 0:47
Zařízení: Huawei Ascend P7

Re: Zápis do systémové složky

Příspěvek od gln »

Ahoj. ;)
Díky za odpověď a odkaz. Při mém pátrání jsem narazil i na tento postup a zvažoval jsem ho. Nakonec jsem však dnes nadránem (už jsem zde nepsal edit) použil jiný, docela jednoduchý postup pomocí ADB příkazů. Tento postup jsem našel na androidfóru (nevím, zda tu můžu dát odkaz :) ).
Rootovaný telefon mám, systémové složky, které jsem chtěl upravit, jsem upravil. Zbavit se ROOTu by mělo jít nějak pomoci "supersu"... Chvíli si ještě budu hrát, pak uvidím, budu zase hledat... Jinak předpokládám, že v případě potřeby reklamace by stačilo přes "dload" nahrát původní UPDATE.APP...

Jirka.
Mors omnibus communis...

Odpovědět