Přidej se

GoClever Quantum 4

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od syntaxicek »

Internet by se nikde nastavovat neměl, mělo by stačit ho zapnout v nastavení. Pokud nejsi někde na vesnici, takhle pomalý by být neměl, na YouTube videa si stáhni přímo aplikací z google play, je to lepší. V nastavení->mobilní sítě se podívej jestli nemáš zapnuté 2G, mělo by tam být zapnuté pouze to 1. A maximálně "stále zapnutá mobilní data"

mvlas
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2013 18:19
Zařízení: GC Q4
Firmware: 622,ROOT,CWM Carliv
Operátor: Mobil CZ

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od mvlas »

Screenshot z "nastavení" SIM zde
Naposledy upravil(a) mvlas dne 9. 1. 2014 12:21, celkem upraveno 1 x.

natkri
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 1. 2014 9:24
Zařízení: GoClever Quantum 4
Operátor: Vodafone

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od natkri »

Na vesnici to nebylo :-) . Pouštěla jsem to přímo z ikonky youtube...Nemůžu najít to 2G...Datové přopijení mám zaškrknuto Vodafone cz,režim sítě-vodafone cz .Tak nevím. Nemá mi operátor poslat třeba nějakou aktivační sms,nebo tak něco? Takový internet je absolutně nepoužitelný. A ještě prosím co znamená písmenko H+ a E u ikonky signálu-pořád se mi to tam střídá a ještě mi tam běhají šipečky. Ikdyž nic nedělám. Simkartu mám v první zdířce(na levo).

mvlas
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2013 18:19
Zařízení: GC Q4
Firmware: 622,ROOT,CWM Carliv
Operátor: Mobil CZ

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od mvlas »

R, E, H - mění se podle rychlosti připojení (R je nejpomalejší tak do 240 kb/s, H je rychlost +HSPA až 42 Mb/s - u O2)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od davehanz »

Ahoj natkri,myslim,zemusis povolit data v mobilu,tj menu*nastaveni*prenesena data*mobilni datove prenosy---zapnout :-).pak menu*nastaveni*je wifi,bluetoth,prenesena data,a pod tim je dalsi*mobilni site*povolit prenos dat---zatrhnout a melo by to byt
Naše forum, vaše forum :-)

Marek2000
Příspěvky: 557
Registrován: 28. 8. 2013 13:26

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od Marek2000 »

Ahoj,
Jestli me pamet neklame, tohle pri prvnim spusteni se myslim pta, jeslti chces datoe prenosy povolit nebo kdyz vyndas sim a zandas, tak ti vyskoci jestli sou datove prenosy povolene a nebo jeslti je chces povolit, zkus to takhle.
minulost:Alcatel301, Nokie 3310, 5110, , c5,
Huavey y300, g620s prestigio 5454duo, Samsung core prime ve, Samsung ace4
aktualni Iphone5s, Nokie 6630, 6220 classic, e52 LG F60, Nexus 5x

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od syntaxicek »

Napsal si totální gulo Marku, takhle to opravdu nefunguje.

natkri
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 1. 2014 9:24
Zařízení: GoClever Quantum 4
Operátor: Vodafone

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od natkri »

for davehanz:tak mobilní datové přenosy zapnuté mám(i měla) a pak jak píšeš:nastavení-další...-mob.sítě----tak tam nemám to :povolit přenos dat. Mám tam :dat.připojení(Vodafone) :režim sítě(Vodafone) :předvolby :názvy přístupových bodů a sítoví operátoři....Nemůžu mít třeba něco puštěného,co brzdí ten internet...ale i tak... Kdybych se na internet nedostala vůbec-tak chápu,že je někde v něčem nějaká chyba,ale že mi to nakonec načte(třeba po 4 minutách)-to je divné...

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od syntaxicek »

Ono na dálku se tohle špatně řeší :D nevidím co se ti tam může dít, co máš zapnutého, jestli máš telefon od vodafonu, zajdi za operátorem, on ti to určitě vyřeší. Jestli ne a nemáš moc věcí v mobilu, zkusil bych tovární nastavení, ale spíše zkus vyhledat někoho v okolí co trošku rozumí mobilům aby ti na to kouknul. Možná tady ještě někoho něco napadne.

mvlas
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2013 18:19
Zařízení: GC Q4
Firmware: 622,ROOT,CWM Carliv
Operátor: Mobil CZ

Re: GoClever Quantum 4

Příspěvek od mvlas »

To natkri
Jestli nemáš v nastavení u položky "Přenesená data" povolené datové přenosy, tak by asi připojení k internetu přes Vodafone nemělo fungovat. Nebo možná jako zpoplatněná data. Máš opravdu "datovou" SIMku, která umožňuje volání i datový přenos.
Je na SIM datový přenos aktivován -myslím u operátora - mohlo by to být vidět v samoobsluze Vodafonu v menu Služby - Váš tarif. (Například asi u Blesk Mobilu se musí v samoobsluze vždy aktivovat na další měsíc). Taky můžeš zkusit nainstalovat z Google Play apk "Speedtest" od Ookla. Změří ping a download i upload. Podívej se i na mapu pokrytí http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/ pro G2/G3 internet.

Edit: jeste bych se podival jestli uz neni vycerpany limit 150 Mb. Telefon mohl aktualizovat aplikace a 150 Mb datoveho limitu je fuč. Ted mas mozna omezenou rychlost (nevim jak to funguje u Vodafonu). Poslouchat pisnicky a poustet si veci z youtube pres datove pripojeni s limitem 150 Mb bych ani nezkousel.

Odpovědět