Přidej se

Unlock Bootloader a záruka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Druss81
Příspěvky: 58
Registrován: 15. 9. 2013 20:40
Zařízení: coming Soon SGS5
Operátor: Orange

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od Druss81 »

Ja ked som posielal mobil, tak som vratil stock rom aj s recovery, unrootol a to bolo vsetko... Vratili ho spat, z najnovsim softom 199...Manzelka uz upravy vdaka rootu odmietla....;) cize staci mat povodne recovery, rom a unrootnuty mobil. Bootloader som nezamykal

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od lukjir »

Ahoj, trochu OT, ale bavíte se tu o tom, tak nebudu zakládat nové vlákno. Bohužel se mé Y300 rozbil dotykový displej (nefunguje na některých místech, a tak prostě nenapíšu některá písmena na klávesnici nebo se trápím se zadáním gesta, protože to přejíždí přes nefungující místo, kde se to přeruší atd.) a tak ho připravuju na reklamaci. (kupováno nebrandovaný) Nahrál jsem zpět ofiko B199 firmware, ale zmizela mi lišta s nástroji, vím, že ji lze vrátit zpět pomocí přejmenování obshau složky cust, ale to se mi nějako nedaří. Nebude to ničemu vadit při reklamaci, že tam není? Díky
P.S. Někdo máte zkušenosti s reklamací u T.S Bohemia?
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od michalkalensky »

Při reklamaci to určitě vadit nebude, žádný vliv na to nemá :) A s reklamací u T.S.Bohemia mám velmi dobré zkušenosti...pokud nemáš obchod blízko oni si pro zboží sami přijedou a reklamují bez zbytečných hádek a nervů ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od Exp »

Vadit by to nemělo. I když máš telefon v originálním stavu (bez rootu, se zamčeným bootloaderem) a máš ho koupený od operátora, pak nahraješ rom určenou pro volný prodej, tak lišta taky zmizí a přitom to není v rozporu se zárukou.

S reklamací v T.S. Bohemia zkušenost nemám, ale určitě to budou posílat někam dál do servisu (pravděpodobně Britex), tak jako většina prodejců. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od lukjir »

Díky za odpovědi, tak se nemám čeho bát :-)
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od mitsuu84 »

Exp píše:Vadit by to nemělo. I když máš telefon v originálním stavu (bez rootu, se zamčeným bootloaderem) a máš ho koupený od operátora, pak nahraješ rom určenou pro volný prodej, tak lišta taky zmizí a přitom to není v rozporu se zárukou.
Na to zas bacha,třeba u T-Mobilu bys nemusel s reklamac uspět viz jejich vyjádření "Pokud se při přehrávání jiného FW obcházejí nějaké ochrany, nebo se do zařízení nahrává FW určený pro jiného operátora, je to zpravidla servisem posouzené jako neoprávněný zásah do telefonu. Vždy to ale posuzuje vzhledem k reklamované závadě právě servis." a nebo " Co se týče stažení a nainstalování oficiální aktualizace pro volný prodej, tak to vzhledem k záručním podmínkám nedoporučujeme. Jedná se o aktualizaci, která není pro telefony od T-Mobile a je možné, že se vám ji ani nepodaří nainstalovat. Výrobce, zde může mít implementovánu ochranu proti nahrání neschválené aktualizace. Když by se vám aktualizaci podařilo nahrát, tak uznání či neuznání záruky by v tomto případě posuzoval servis. Pro telefony od T-Mobile doporučujeme instalovat pouze aktualizace námi schválené."
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od Exp »

Já jsem právě vycházel z G300, kde s tímto v servisech nebyl problém. Tam se běžně na telefony od Vodafonu dával General Version firmware a záruku to neporušovalo. Musí to být ale firmware vydaný pro náš trh, v manuálu by mělo být napsané na jaké verze ho jde nainstalovat. T-mobile to má teda pěkně vymyšlený se dívám.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od mitsuu84 »

T-Mobile je hlavně zablokovanej,takže jinou jak jejich verzu tam ani nenahraješ.U P6 už jo a právě ta druhá věta se tejkala P6 a aktualizace na general verzu atd.Nevím proč to maj tak blbě.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět