Přidej se

[Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
S-Jay
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 10. 2014 12:36
Zařízení: Sony Xperia Z
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od S-Jay »

Zdravím lidičky. Prosím mám dotaz: přítelkyně má Y300 - 0100 nebo nějak tak je ta koncovka...každopádně se jí teď stává dost často to, že dá třeba odeslat sms hodí to chybu a musí dát restart a až potom odejde sms to samé má při telefonování...takže jsem zkusil dát v nastavení zálohy "obnovení továrních dat" ale nepomohlo to...rád bych se tedy zeptal na:

1) je rozdíl mezi trojhmatem a obnovení továrních dat?
2) pokud nepomůže trojhmat mám přeinstalovávat firmware? Případně nevím absolutně jak na to...koukal jsem, že zde na webu jsou i verze na 4.4 což se mi zdá divné jelikož ten telefon podle mě nemá takový výkon, aby utáhl náročnější android ne? Celkově už má problémy s 4.1 po obnovení továrních dat je telefon strašně pomalý a občas se seká, ale bohužel používá jak jste zde psali whatsup, messenger a snapchat...dá se nějak ukončit tento program, aby neběžel pořád? asi si mám stáhnout nějakou app co? já totiž na xperia "Z" mám režim stamina a ten mi to ukončuje sám v režimu spánku...

ps.
3) je normální, že přítelkyni prostě nejde připojení k mojí wifi? noťasy, PC, můj mobil se připojí k WIFI a normálně to jde, ale přítelkyni to hlásí, že je připojená, ovšem bohužel jí prostě net nejde...tak nevím kde může být chyba...ale asi wifi router protože se mi tohle stalo i u nějakého samsungu, že prostě nefungoval net s wifi...


Díky za rady a odpovědi :-)

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od LukasA »

Máš v tom velký guláš trojhmat je totiž přehrání firmwaru ( ruční aktualizace)
Android 4.4 je naopak lépe uspusobeny na slabší mobily, například SlimKat je hodně rychlý
Na aplikace typu messenger atd. Buď greenify nebo v Custom ROM si můžeš nastavit při dlouhém stisknutím ukončení aplikace ( vynucené ukončení)

S-Jay
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 10. 2014 12:36
Zařízení: Sony Xperia Z
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od S-Jay »

Ahoj. Jasná v tom s tebou souhlasím...guláš v tom mám :-D nechápu proč to má Huawei tak složité...u sony si stáhnu jejich aplikaci a dám přeinstalovat FW :-D

Ale 4.4 není oficiální takže bych musel udělat těch xx úkonů co jsou v návodu na to abych nainstaloval 4.4 že?

jináč co se týče ukončování app tak to přeci není řešení, abych tu aplikaci nuceně ukončoval ne? to by pak nikdy nezkontrovala jestli přišla nová zpráva nebo tak...šlo mi spíš o to jestli není něco jako mám já tu staminu na sony...každopádně není to tak, že 4.1 a 4.4 žere víc RAM? Jen se ptám...a ještě dotaz když dám trojhmat tak se stane co tedy??? Protože opět když sem dal obnovit do továrního nastavení tak ok přeinstalovalo se to a pak když jsem dal aktualizace telefonu tak se to zeptalo zda chci online nebo z místního uložiště tak se ptám :-) Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) Exp dne 20. 10. 2014 13:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku. Viz pravidla fóra.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od Exp »

Ahoj Jayi, vítej na fóru. :) Jak už psal Lukas, trojhmat je určený k instalaci firmwaru z karty. V tomto případě jde ale použít kombinace tlačítek Power (zapínací tlačítko) a VOL+ (tlačítko na zvýšení hlasitosti). Tím se dostaneš do recovery módu, odkud jde provést tovární nastavení taky (pohybuješ se tam tlačítkama na hlasitost a vybranou volbu potvrdíš zapínacím tlačítkem). Udělá to ale úplně to stejné jako tovární nastavení v menu telefonu. Tovární nastavení přes recovery mód je určeno hlavně pro případy, kdy nenaběhne systém a nejde to tím pádem vyvolat v menu.

Pokud nepomůže tovární nastavení, tak jedině zkusit aktualizaci firmwaru na nějakou novější verzi (pokud je k dispozici). Doporučuji ti zůstat na oficiálních firmwarech. Zkus zkontrolovat aktualizace v nastavení telefonu. Každopádně tovární nastavení by mělo vyřešit většinu softwarových problémů (vrací telefon do původního stavu). Ideálně před ním zazálohovat obsah a smazat i paměťovou kartu a vnitřní úložiště (vyřešení možných problémů s aplikacemi nainstalovanými na kartě apod.).

To že nejde připojení k wifi bude v nastavení té sítě. Zkus odebrat připojení z telefonu a zadat údaje znova (hlavně pozor na správně zadané heslo). Pokud to nezabere, tak pak projít nastavení routeru, jestli není zapnuté omezení jen na zadané mac adresy, zkusit změnit WIFI kanál apod. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

S-Jay
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 10. 2014 12:36
Zařízení: Sony Xperia Z
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od S-Jay »

Ahoj admine :-) Děkuji za přivítání. Jsem mile překvapen za rychlou reakci. ;)

Každopádně wifi připojení můžeme řešit někdy jindy to pro mě není nyní tak podstatné. Spíš je problém s těmi sms a hovory protože chápu přítelkyni, že není příjemné při každé 3-4 sms nebo hovoru restartovat telefon...ale jelikož když dám do továrního nastavení tak se nic nezmění a zůstane mi verze nejnovější a systém mi online nenabízí novější verzi takže jsem v začarovaném kruhu :-( ...Zeptám se takhle...nemůže to být chybou u operátora, nebo sim? Ale zase je mi divné, že vždy po restartu to jde odeslat a nebo se dovolat, ale po nějaké době to už zase nejde...a souhlasím rád zůstanu u originálního SW, ale nevím jak už dál postupovat, protože jestli nepomohlo jedno obnovení továrních dat tak další také nepomůže a ani jsem nic nezálohoval...vůbec nic...
Naposledy upravil(a) Exp dne 20. 10. 2014 13:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku. Viz pravidla fóra.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od Exp »

Pokud nezabralo tovární nastavení, tak to firmwarem podle mě nebude. Tohle by vyřešilo softwarovou vadu a navíc takovou chybu nemá žádný oficiální firmware. Buď může být problém se sim kartou, se sítí v místě a nebo nějaká hardwarová vada telefonu. Jestli máš možnost, zkus nějakou jinou sim kartu, případě si rovnou objednejte výměnu té původní. Mělo by to být u operátora zdarma.

Jinak k té správě paměti a aplikací...Android si umí v případě potřeby automaticky ukončit nepoužívané aplikace a uvolňovat tak paměť. Podle mě tohle není potřeba nějak řešit a doinstalovávat do systému nějaké další programy na tohle, které by akorát braly další výkon (zvlášť když tam je jen 512 MB ram).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

S-Jay
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 10. 2014 12:36
Zařízení: Sony Xperia Z
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od S-Jay »

Dobře moc zatím děkuji za rady. A ještě když už jste tak hodný a odpovídáte. Chtěl sem se zeptat nějaký program, který by uměl odinstalovat předem nainstalované app v telefonu? Takové ty absolutně nepoužívané a nechci dělat root. Díky ;)

ps. dám pak schválně vědět zda pomohla výměna SIM...smutné je, že když měla přítelkyně starou a na můj popud si jí po xx letech nechala vyměnit tak jí začal telefon dělat problémy :-(

ps2. mohu odinstalovat google+ ? štve mě i na mém telefonu páč zbytečně žere paměť a je mi k ničemu...to samé hangoust nebo jak se to píše :-)
Naposledy upravil(a) Exp dne 20. 10. 2014 16:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku. Viz pravidla fóra.

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od myg74 »

Mel jsem y300 a T-Mobile.výměna karty mi pomohla

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od LukasA »

Odinstalace je zbytečná protože si tím plac neuvolníš ( SYS. App jsou v jiné paměti než ty tvoje)
Takže jenom nastavení - aplikace - vše - aplikace kterou Nechceš - vypnout :) aplikace tě již nebude ožírat o RAM ( vpodstatě, jako by v telefonu nebyla )

Uživatelský avatar
fidik
Příspěvky: 109
Registrován: 27. 4. 2014 12:57
Zařízení: Huawei Y300-100
Firmware: Slimkat
Operátor: O2

Re: [Rozcestník] Oficial/Custom ROM, mody...

Příspěvek od fidik »

ja pomoci link2sd smaznul 300 mb system app. takze urcite doporucuju zakoupit-i ten gplus jsem s tim poslal do kremikovyho nebe ;) tu cistotu jsem pak poznal. naopak greenify mi nakej velkej uzitek neprinesla. pokud messenger je nejvetsi zrout,hibernovat ho nemuzu,pac je to forma komunikace,kterou,kdyby se v noci nespalo,potrebuju 24/7 :P

Odpovědět