Přidej se

Huawei Ascend P6 root (návod)

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od Exp »

Bližší informace o tom, co je to root a co přináší najdete v tomto tématu: viewtopic.php?f=15&t=323

Použití rootu může být v rozporu se záručními podmínkami (= možnost ztráty záruky). Root je doporučen jen zkušenějším uživatelům (neodborným zásahem může dojít k poškození telefonu - např. smazání systémových souborů apod.). Autor návodu, ani kdokoliv jiný, nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv ztráty nebo poškození způsobené použitím těchto návodů. Vše děláte na vlastní odpovědnost!

A teď už samotný návod na provedení rootu u Huawei Ascend P6. :)

Před provedením rootu si nainstalujte do počítače ovladače telefonu. Telefon musí být při spuštění instalace ovladačů odpojený od PC. Spusťte stažený soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce. Po dokončení instalace ovladače připojte telefon k počítači a nechte dokončit všechny nezbytné instalační procesy. Po kompletním nainstalování ovladačů odpojte telefon a restartujte počítač.

Potřebné ovladače obsahuje také software Huawei HiSuite. Můžete použít i tuhle možnost, stačí spárovat telefon s HiSuite v počítači (v telefonu zapněte ladění USB, jinak nemusí HiSuite rozpoznat telefon).


Root je možné provést 3 způsoby. Vyberte si jeden z nich a dodržujte uvedený postup:

Způsob č. 1 - použití eRoot tool:

1. Stáhněte si do počítače software na provedení rootu.

2. V nastavení telefonu zapněte funkci ladění USB.

3. Připojte telefon k počítači USB kabelem. V oznamovací liště vyberte režim připojení MTP.

4. Pokud používáte Huawei HiSuite, ujistěte se, že je zavřený (v počítači vedle hodin bývá ikona spuštěného programu). V počítači spusťte stažený program eRoot.exe a počkejte několik vteřin než program rozpozná telefon.

5. V programu klepněte vpravo dole na zelené tlačítko "Root" a počkejte na dokončení procesu, který se skládá ze čtyř kroků (vše oznámí program).


Způsob č. 2 - použití SRS One CLick Tool:

1. Stáhněte si do počítače software na provedení rootu.

2. V nastavení telefonu zapněte funkci ladění USB.

3. Připojte telefon k počítači USB kabelem. V oznamovací liště vyberte režim připojení MTP.

4. Spusťte staženou aplikaci SRS One Click Root. V programu vlevo nahoře klepněte na tlačítko "Root Devices (All Methods)" a postupujte podle zobrazených pokynů a k dokončení rootu.


Způsob č. 3 - použití Root Wizard:

1. Stáhněte si do počítače software na provedení rootu.

2. V nastavení telefonu zapněte funkci ladění USB a připojte telefon kabelem k počítači.

3. Spusťte stažený program na provedení rootu. Vpravo dole klepněte na zelené tlačítko "Root Now". Postupujte podle pokynů v programu a počkejte na dokončení rootu.


Poznámka: Některé části těchto návodů byly volně přeloženy a převzaty z anglického originálu na stránkách http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2390491.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

awakened
Příspěvky: 32
Registrován: 15. 11. 2013 14:29
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: HYD52ROM (B125)
Operátor: Vodafone

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od awakened »

Root FW B125 metodou č. 3 úspěšný. Chtěl bych se jen zeptat, zda někdo zkoušel root pomocí zbylých 2 metod a jakou "dostal" ke správě aplikaci. Při použití metody č. 3 se totiž nainstaluje ke správě root práv aplikace Kinguser. Zkoušel jsem ji vyměnit za SuperSU, ale buď jsem někde udělal chybu nebo to nelze, jelikož po restartu telefonu byl root pryč. Naštěstí obnova (opět pomocí metody č. 3) nebyla problém :).

jiran
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 1. 2014 22:47
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: B125

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od jiran »

Ja pouzil metodu c.1 a uplne v pohode. Dokonce se da stejnym programem telefon un-rootnout. Spis jsem se chtěl zeptat, když chci nahrat custom ROM - potrebuju CWM nebo TWRP recovery. Moje otázka zni : Když chci telefon vrátit zpet do původního stavu, co musim udelat? Staci provest aktualizaci systemu přes Dload? Nebo musim napred prehrat custom recovery na puvodni, a teprve pak udelat flash?
2. Jakou kombinaci klaves se vlastne dostanu do Custom Recovery?

awakened
Příspěvky: 32
Registrován: 15. 11. 2013 14:29
Zařízení: Huawei Ascend P6
Firmware: HYD52ROM (B125)
Operátor: Vodafone

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od awakened »

Vrátit do původního stavu lze pomocí aktualizace systému přes adresář dload s patřičným souborem originálního FW.
Do TWRP recovery se dostaneš tak, že po restartu telefonu počkáš na moment, kdy se rozsvítí dioda a poté budeš mačkat tlačítko Vol+, dokud se nerozsvítí dioda červeně, poté již naskočí logo TWRP.

celinek
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 2. 2014 18:53
Zařízení: Huawei
Operátor: Vodafone

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od celinek »

Ahoj jsem tady novy a proto nevím kde to psát chtěl bych prosím poradit s obnovením továrních dat nejde mi to udělat pořád to chce po mě nějaký pin a já nevím kde ho opravdu vzít předem moc děkuji za pomoc (Huawei Ascend P6)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Zkus menu - systémová nastavení - zálohování a obnovení dat a tam obnovení továrních dat. Pokud by to nešlo, tak vypni v nastavení rychlé zavedení systému, vypni telefon a zmáčkni zaráz tlačítka VOL + a POWER. Měl by naběhnout recovery režim. Přes tlačítka na ovládání hlasitosti najeď na "wipe data / factory reset" a potvrď zapínacím tlačítkem. Tohle je druhý způsob. Tovární nastavení smaže všechna uživatelská data v paměti telefonu, takže kdyžtak nejdřív zálohovat. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

celinek
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 2. 2014 18:53
Zařízení: Huawei
Operátor: Vodafone

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od celinek »

:D :D :D super děkuji moc :D :D :D

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Příspěvek od myg74 »

Tak hlásím,ze se mi podařilo rootnout P6 úplně jiným způsobem. Ani jeden z nabízených mi nefungoval,což pricitam tomu,ze jsem updatoval na emui3.
Ted už vesele zkousim CM11.

Uživatelský avatar
Ceon
Příspěvky: 96
Registrován: 15. 6. 2014 16:12
Zařízení: Huawei G7
Firmware: STOCK
Operátor: Vodafone
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od Ceon »

Možná by bylo dobré sem hodit návod ..

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Huawei Ascend P6 root (návod)

Příspěvek od myg74 »

Během víkendu to spracuju,včetně potřebných souborů a zalozim samostatné vlákno.
Nefungovalo mi nic co tu je a ted už jedu na CM. Zatím spokojenost,žádné restarty....
Naposledy upravil(a) ShockeyCzT dne 13. 2. 2015 19:35, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět