Přidej se

Alcatel OneTouch Idol 3 (4.7" a 5.5")

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Alcatel OneTouch Idol 3 (4.7" a 5.5")

Příspěvek od mitsuu84 »

Alcatel dneska začal v ČR prodávat svůj nový smartphone OneTouch Idol 3, který byl představen na veletrhu MWC v Barceloně. Alcatel OneTouch Idol 3 se u nás prodává ve dvou verzích 4.7" a 5.5" přičemž slabší a menší model má cenovku 6190 Kč,větší a vybavenější model pak 7990 Kč. Obě verze navíc mají certifikované stereo repro od JBL Audio s technologií Clari-Fi (2x1.2W s 3D audio efektem). Jako asi první smartphone na světě má mikrofonek a sluchátko nahoře i dole (tento telefon je 100% oboustranný, uživatelské rozhraní se vždy přizpůsobí tomu, kterým směrem telefon držíte a to dokonce i během hovorů, výsledkem je rychlejší a intuitivnější používání, už nebudete muset myslet na to, kterým směrem telefon držíte).

Obrázek

Parametry Alcatel OneTouch Idol 3 s 4.7" displejem:

CPU Quad-core Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz
GPU Adreno 306
RAM 1 GB
ROM 8 GB nebo 16 GB dual-sim verze + slot na microSD kartu až do velikosti 128 GB u jedno simkové verze
Android 5.0
Displej IPS 4.7" s HD rozlišením 720×1280 (313 ppi)
Zadní fotoaparát SONY 13 Mpx,LED
Přední fotoaparát 5 Mpx
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.1, LTE (pásma 800, 900, 2100 a 2600 MHz), NFC, GPS
Kapacita baterie 2000 mAh
Rozměry 134.6x65.9x7.6 mm a hmotnost 110g

Parametry Alcatel OneTouch Idol 3 s 5.5" displejem:

CPU Octa-core Qualcomm Snapdragon 615 s taktem 4x1.5 GHz a 4x1 GHz
GPU Adreno 405
RAM 2 GB
ROM 16 GB nebo 32 GB dual sim verze +slot na microSD kartu až do velikosti 128 GB jedno simkové verze
Android 5.0
Displej IPS 5.5" s FullHD rozlišením 1080x1920 (401 ppi)
Zadní fotoaparát SONY 13 Mpx,LED,autofocus,HDR,video 1080p@30fps
Přední fotoaparát 8 Mpx
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.1, LTE (pásma 800, 900, 2100 a 2600 MHz), NFC, GPS, A-GPS
Kapacita baterie 2910 mAh
Rozměry 152,7×74,14×7,4 mm a hmotnost 141g
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak objednána 5.5" verze z české distribuce u czc za 6990 Kč (například na Alze nebo TS Bohemia atd stojí 7999 kč).Tak sem zvědavej jakej bude.Verzu s 4.7" displejem lidi v diskuzích cé ho už maj chválej,jak do kvality spracování,tak do plynulosti systému atd.Tak snad na tom i větší vybavenější 5.5" verze bude stejně.Původně sem chtěl Huawei Mate 7 a pod,ale ten Idol 3 mi nějak nejvíc padl do oka a když sem viděl tu cenu posledního kusu u czc,bylo vymalováno :D .Zejtra by měl dorazit,tak pak hodím nějaký info zas :D

EDIT: Ted sem se na oficiální OneTouch FB dočet že OT Idol 3 je vlajková lod a proto se počítá i s updatem na Android M :D .Tak doufám že sliby dodržej :twisted:
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak dneska Alcatel došel a musím říct vau :twisted: .Telefon vypadá vzhledově hezky,je docela tenkej a hlavně lehkej.Líbí se mi i to,že čočka fotoaparátu není vystouplá,ale je krásně zarovnaná se zádama telefonu.V balení byl smartphone,USB kabel,adapter do zásuvky,sluchátka od JBL+náhradní špunty,pičičment na vytažení šuplíku na sim a sd kartu a pak klasika manuály a záručák.Jinak sluchátka nejsou klasický pecky plastový,ale takový ty jak maj i xperie,což je paráda a navíc kabel je placatej a né kulatej,kterej se rád zamotává :)

Sluchátka:

ObrázekObrázek

Obsah balení:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Telefon je krásně zakulacenej a na přední straně bez loga výrobce.Takže na čelní ploše krom 5.5" displeje s FullHD rozlišením najdeme jen přední fotoaparát,různý čidla,dva reprodukroty (nahoře a dole) a hlavně pro mě užitečnou věc,notifikační LED diodu.Na levé straně je tlačítko power a pod ním šuplíček pro sim kartu a sd kartu.Dole je pakmikrofon a usb vstup (nebo to je nahoře? :D) .Na pravé straně pak sou jen tlačítka volume a na horní straně je 3.5 výstup a druhej mikrofon.Na zádech pak už je jen čočka fotoaparátu a pod ní přisvětlovací LED.Konstrukce celýho telefonu se zdá bytelná,nikde nic nevrže,neskřípá a podobně.A sice v praxi asi o ničem,ale líbí se mi právě ve spojitosti s dvěma repráčkama a mikrofonoma,že se dá volat jakkoliv.Prostě chytnete telefon a jestli je vzhuru nohama je jedno,celý prostředí se otočí a vy můžete volat.

Displej telefonu je fakt super.Nádhernej jas,sytost barev a i pozorovací uhly sou na jedničku.Dokonce bych řekl,že displej je lepší jak u Xperie Z Ultra.Fakt paráda.A hned sem taky musel vyzkoušet stereo repráčky,kor když sou od JBL a jako mazec.První telefon kterej sem kdy měl,kterej hraje fakt suprově.Má to vejšky,hloubky i basy a tohle se Alcatelu povedlo.A co se tejká sluchátek,bezkonkurenční.Alcatel má očividně kvalitní výstup a ve spojení se sluchátkama JBL je to paráda.Za displej a repráčky si Alcatel zaslouží mega pochvalu ;)

Telefon jede na Androidu 5.0.2 a krom malách zásahů od Alcatelu,je skoro v čisté podobě.Jak moc je odladěnej nebo není zatím nevím.Ale co sem lehce zkoušel,vše běží svižně a to asi i dík 64bit CPU Qualcomm Snapdragon 615.Není to žádnej dravec,ale myslím si že udrží dech i při náročnějších hrách a podobně.V AnTuTu vyhazuje v 64bit testu 31000 bodů ,což je víc než vyhazoval Honor 4X.A hodně se mi líbí,pač sem si na to zvykl u Honoru,uspání a probuzení telefonu dvojklikem :)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Jinak co do výbavy,GPS se fixne během pár sekund,Wifi má parádní příjem,Bluetooth funguje,stejně tak LTE.NFC nemám jak vyzkoušet.Fotoaparát sem zatím taky nezkoušel,ale jak vyzkouším,přihodím nějaký fota.OTG taky jede.

Jak na tom je baterka to zatím nemůžu soudit.Ale celkově sem z telefonu nadšenej a koupě nelituju.Parádní displej,luxusní stereo repráčky,solidní HW výbava a podobně :twisted: .Ted už jen aby Alcatel dodržel co slíbil a to aktualizace a pak i update na Android M.

Už jen počkat až pude ROOT a bude to dokonalý.Aj na XDA už má tenhle model samostatný vlákno,tak se to tam snad rozjede.A ještě sehnat kryty gumový zadní a tvrzený sklo.Zatím sem koupil jen koženkový vycpaný pouzdro a obyč folii do začátku,pač jediná folie co Alcatel na displeji má,tak je popsaná nápisama :D

EDIT: a ted sem koukal na CZC a už ho maj za 7990 Kč .Tak bud cena 6990 byla chybná a nebo to byl předprodej ještě.Každopídně sem rád,že sem ten poslední kus za tu cenu 6990 ulovil já :D

EDIT 24.6:

Tak baterka se zdá v poho.Nabíjel sem včera odpolko a i přes celodění hrání si z telefonem,hraní her atd má telefon furt 35%..a to jede víc jak den.Při normal mojím používání určo lehce vydrží dva dny

Při brouzdání v menu sem si všim,že telefon se dá odemknout kromě tažení prstu,gesta,fotky atd,tak i očima :D .Jen budu muset vyzkoušet,zda to fakt funguje jen na jedny oči a nebo to odemkne kdokoliv kdo hodí kukuč :D

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

pecan
Příspěvky: 81
Registrován: 14. 7. 2014 9:08
Zařízení: Huawei Honor 3C
Firmware: Android 4.2.2
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od pecan »

Jsem rád že se to tak povedlo já uvažujii o koupi pro manželku tu menší verzi jen mám trošku strach z té baterie 2000 mAh není žádná sláva.Nevíte někdo o nějaké recenzi.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od mitsuu84 »

Recenze ještě moc nejsou,teda né český..Zahraniční by se možná nějaký našly jak text tak na youtubku videa :)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

pecan
Příspěvky: 81
Registrován: 14. 7. 2014 9:08
Zařízení: Huawei Honor 3C
Firmware: Android 4.2.2
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od pecan »

A tobě se jak jeví baterka u té verze co máš.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od mitsuu84 »

U mě je baterka paráda..ráno sem sundal z nabíječky (04h) a ted mám 70%..celej den na 3g/4g..notifikace,komunikace na fb a dalších kecálkách a pod a asi jen 3x 10min hovory a pár sms...takže nenáročnej den
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

pecan
Příspěvky: 81
Registrován: 14. 7. 2014 9:08
Zařízení: Huawei Honor 3C
Firmware: Android 4.2.2
Operátor: Mobil.cz
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od pecan »

Na heuréce jsou dvě recenze a v obou případech je telefon hodnocený jako perfektní včetně baterie.
http://mobilni-telefony.heureka.cz/alca ... e/#section

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od mitsuu84 »

Ono to je individuální.Záleží hodně na používání..lehce mimo,ale kámoška a i moje máti maj Xperie E4g...4.7" a baterka 2300 mAh...kámoška furt na datech,facebook,sms,volání,focení a podobně a vydrží den a půl..moje máti data NE,jen sem tam sms a jinak hovory a na baterce vydrží i 8 dní..takže je to o používání,odladěnosti systému atd...ale ta 2000 mAh baterka si myslím že při náročným používání den v poho...při normálním režimu (což má většina lidí) daleko víc..Já když sem hledal info na tu 5.5" verzu,tak sem čet plno zkušeností s tou menší verzou (prodávala se dřív) a vesměs spokojení všici..baterka,displej,stereo repro,skoro čistej android atd...
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Alcatel OneTouch Idol 3

Příspěvek od Exp »

Já osobně co mám zkušenosti s Alcatelem, tak vždycky hodně dobrý. A to i s těma nejlevnějšíma kouskama za pár korun. Takže za mě dobrej výběr a díky za info. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět