Přidej se

Mobil jako Long Life GPS Tracker

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Host
Neregistrovaný uživatel

Mobil jako Long Life GPS Tracker

Příspěvek od Host »

Mám takovou naivní představu.

Použít starý mobil jako GPS tracker. Představuji si, že by se jednou měsíčně sám zapnul, nastartoval, přihlásil se do sítě, chytil GPS polohu a odeslal ji. Přes data, nebo SMS. Výdrž asi rok na jednu baterku, případně připojím externí. Napřímo, bez měniče.

Samozřejmě existují GPS trackery, ale nejdříve se zeptám tady. Třeba to půjde mobilem a to by znamenalo levnější řešení a nový život pro starý mobil. :-)

Použití:

1. Hlídání včelstev, respektive zjištění, kdo je ukradl. :-)

2. Hlídání jízdního kola ukrytého v zahraničí. Stačí mi přibližná informace, že tam ještě je. Jen tak pro zajímavost.

Napadá vás něco k tomuto tématu v souvislosti s mobily? Pokud by byl problém zapnout Androidí mobil, snad by se dal použít nějaký neandroidí, případně pouze programově snížit spotřebu vypnutím rádií a snížením frekvence procesoru. Nebo zapínání externím obvodem.

Třeba už nějaké hotové řešení existuje.

A ještě malá podotázka. Všude čtu bombastické články o hromadném používání IoT, internet v kartáčku na zuby a podobné nesmysly. Když jsem ale zeptal na Českých radiokomunikacích, co se dá připojit do jejich sítě LoRa a kde to koupím, odpověď byla stručná. Nepřipojím téměř nic, snad nějaký vodoměr nebo plynoměr.

Ptám se proto, jestli někdo víte o GPS trackeru, který posílá data přes IoT. To zase pro jinou aplikaci.

Odpovědět