Přidej se

nechtěné ztišení vyzvánění

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
vilish
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 1. 2014 21:05

nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od vilish »

Zdravím fórum,
mám první smartfoun - Y300. Dlouho jsem odolával, ale dárek je holt dárek. Neustále řeším nějaké věci - problémy, které fungovaly na "hloupých" telefonech naprosto perfektně.
Můj problém spočívá v tom, že pokud mi začne telefon vyzvánět, já jej vyndám z kapsy, či futrálu, tak se krabička sama od sebe ztiší - neztlumí, jen ztiší (asi abych nerušil okolí), já hovor přijmu a posléze ukončím. Jenže ten chytrák už nevrátí hlasitost zpět na maximum, ale nechá ho na úrovni ztlumení. Y300 sama o sobě nemá zrovna hlasité vyzvánění a navíc, když je ještě částečně ztlumené, tak k čemu takový telefon je. Dá se to nějak řešit?
Pokud si po ukončení telefonátu nevzpomenu a opět hlasitost manuálně nezesílím, tak je mi ta androidní hračka k ničemu. Díky za rady vedoucí k řešení. V telefonu mám root.
Hezký den všem.

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od TeeJay »

Takovej problém teda vůbec nemám, že by se mi hlasitost sama ztlumovala - všechno se chová naprosto očekávaně. A co jsem nainstaloval místo oficiálního Androidu 4.1.1 ROM CM11, tak je hlasitost tak uřvaná, že budík vzbudí celej barák a to máme nudli dlouhou šest místností... :D

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od mitsuu84 »

O tomhle problému taky čtu prvně.Nic podobnýho se mi za necelej rok co Y300 mám nestalo a na žádné ROM a že jich bylo :lol: Zvoní pěkně nahlas a nic se neztišuje.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

vilish
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 1. 2014 21:05

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od vilish »

To je právě ono. Milion tisíc ROMek a uživatelé jsou pasováni do role betatesterů. Mě to bohužel tak funguje. Telefon mám koupený od růžového operátora.
Když už jsme u toho jejich hrozného uvítacího a loučícího zvuku, jak je možné, že to řve jak kráva a klasické vyzvánění je hlasitostí úplně jinde (zkoušel jsem několik znělek, mp3, ap.)
Někde tady na fóru jsem kdysi četl, že úroveň hlasitosti se dá nějak nastavit systémové části telefonu - tedy jestli se vyjadřuje přesně. Takže pokud by to šlo, tak bych hlasitost zvýšil a tím bych sice krkolomně, ale alespoň nějak vyřešil ten problém, že telefon není slyšet, když zvoní. Poradíte mi?

vilish
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 1. 2014 21:05

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od vilish »

Tak moji milí, záhada hlavolamu je vyřešena.
Od začátku mi bylo jasné, že v úvahu připadají pouze tři možnosti.
1. špatné nastavení v telefonu - zkrátka nějaká fičůrka, která to ovládá. Prolezl jsem nastavení křížem krážem a nikde nic nenašel.
2. vadný soft, respektive verze ROM - to jsem po Vašich reakcích vyloučil.
3. nějaká aplikace, která pozná, že je s telefonem při vyzvánění manipulováno. Y3OO má dva senzory, z kterých byl poznal manipulaci. A sice G-senzor na automatické otáčení obrazovky telefonu a snímač monitorující okolní osvětlení.
Takže vypnul jsem všechny (asi dvě) aplikace, které s uvedeným senzorem pracují a v nastavení v záložce usnadnění pro sichr zakázal možnost automatické otáčení obrazovky. Výsledek nulový.
Tudíž to musel zákonitě ovlivňovat senzor osvětlení.
Prolezl jsem všechny aplikace, kde by byla nějaká zmínka o nějaké souvislosti s tímto senzorem během volání.
A bingo. Světe div se, problémy, respektive ztišení vyzvánění způsobuje aplikace Smart Notify autora Milana Vyšaty.
Konkrétně volba v nastavení, která se nazývá - hlasitě zvonit v kapse.
Jelikož telefon má opravdu slabé vyzvánění, tak jsem si naivně myslel, že touto volba dosáhnu nějakého toho decibelíku navíc. Bohužel ne. Telefon zvoní stejně a pokud jej vytáhnete z kapsy anebo futrálu, prostě odněkud z přítmí, tak se vyzvánění ztlumí a po ukončení hovoru zůstane ztlumeno.
Takže správně by se tato volba měla jmenovat - telefon v kapse zvoní nastavenou maximální hlasitostí, po vyndání se ztlumí a zůstane ztlumena.
Nevím je-li to bug v aplikaci, anebo to autor nedomyslel, zkrátka to nefunguje jak má.
Mrzí mě to o to víc, že tuto aplikaci jsem si koupil, jelikož se mi opravdu líbila. Asi budu muset autorovi napsat, že za svých 20 korun českých chci kvalitní aplikaci :D
Tedy, problém je vyřešen, položku nemám zaškrklou a telefon zvoní normálně. Sice mizerně, ale aspoň se ještě nezeslabuje.
Takže moje otázka zůstává stejná. Je někde v systému nějakej log, config, setings anebo něco podobného, kde změnou nějaké hodnoty zvýším hlasitost vyzvánění?
Neodpustím si však moji poznámku, která mě na těchto "chytrolínech" štve. A to jsou ty různé aplikace, které musíte doinstalovat, aby telefon tak ňák fungoval alespoň jak jsem byl zvyklý. Třeba upozornění při zmeškaném hovoru, nepřečtěné sms, rozlišení volajícího jinou melodií, která se nevymaže pokud připojím telefon k usb, obrázek volajícího přes celou obrazovku, možnost skupinového vyzvánění, atd.
Zkrátka tyhle telefony musíte neustále hlídat co dělají, jelikož se snaží být chytřejší než uživatel. Ale základní věci neumí. Bohužel.
Pomůže mi někdo s tou hlasitostí vyzvánění?
Díky předem lidé dobří.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od mitsuu84 »

Já nevím,ale upozornění při zmeškaném hovoru,nepřečtěné sms,odlišení volajícího jinou melodií umí telefon v základu.Ta fotka přes celej dispej není vada systému ale spíš výrobc,že si to udělá dle sebe a u huawei je to řešeno jen malou fotkou v levým rohu.Každopádně telefon tak jak ho koupíš umí to stejný co kterejkoliv jinej "hloupej" telefon,jen máš možnosti si celej telefon doupravit pak dle sebe.A nevím že by někdo musel jak píšeš,musel telefon furt hlídat co dělá atd.Moje mtka i sígra měli dicky "hloupý telefony" a vtšinou nokie,ted maj androidy,krom nějakých her nebo hloupostí tam nic nestahujou a ještě sem ani od jedné neslyšel že by jim telefon dělal něco sám od sebe co nechcou a nebo že by jim tam chybělo v základu něco,co v obyč telefonech bylo.A to sou obě totální antitalenti na tyhle věci.A zvýšit hlasitost(mě teda telefon vyzvání dosti nahlas,jak mp3 tak budík) bys musel leda upravou v build.prop ,dat tam vyšší hodnotu.Někde se to řešilo v sekci G510 tuším.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od TeeJay »

Já si všiml hodně výrazného zvýšení hlasitosti co jsem nainstaloval CM11 ROM, a ta ROM, nebo spíš Google Apps co jsem nainstaloval, obsahují aplikaci DSP Manager - nijak jsem ji nenastavoval, ale je tam, a myslím, že by to mohl klíč k vyšší hlasitosti

antitalent
Neregistrovaný uživatel

Re: nechtěné ztišení vyzvánění

Příspěvek od antitalent »

ahoj, taky jsem antitalent a nic nestahuju a problém s automatickým ztlumováním vyzvánění mám taky. Dokonce i když telefon vyndám z kapsy a zavolám já (ne jen u příchozího) a po ukončení a znovu oživení je ztlumeno.... pouze vyzvánění, budík a média zůstanou naplno. Prošvihávám hovory kámoši i rodina se vztekají a já zuřím a nevím si rady.

Odpovědět