Přidej se

Android One - čistý Android s garantovanou podporou

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Android One - čistý Android s garantovanou podporou

Příspěvek od Exp »

Určitě jste o tomto programu už slyšeli. Android One byl původně určený jen do rozvojových zemí na levné telefony. Celkově to ale nesplnilo očekávání Googlu a ten ho naštěstí nezaříznul, ale upravil do podoby, ve které je dnes. Telefony s logem Android One mají čistý Android a dostávají aktualizace od Googlu, 2 roky nové verze systému a 3 roky měsíční bezpečnostní aktualizace. Za mě by takto měly fungovat všechny telefony s Androidem. Z původně okrajové záležitosti se tak stala výborná levnější alternativa k Pixelům.

Jaké telefony s Android One jsou aktuálně v prodeji? Novinka Xiaomi Mi A3, Motorola One Vision, Nokia 9, Nokia 3.2, Nokia 4.2., LG G7 One a další. Kompletní seznam najdete na oficiálním webu www.android.com/one/

Máte někdo telefon s Android One? Chodí aktualizace pravidelně každý měsíc? Jste spokojení s čistým Androidem? Napište. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
šulda
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 12. 2018 23:50
Zařízení: Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB

Re: Android One - čistý Android s garantovanou podporou

Příspěvek od šulda »

Nikdy sem nebyl velký spisovatel tak stručně :D Mám svůj první telefon s Androidem. Měl sem možnost vyzkoušet telefony s nadstavbou ale sem rád za Android One. Pokud uvažujete nad telefonem s AO, tak napřed doporučuji vyzkoušet. Některým lidem totiž vůbec nevyhovuje. Já sem s ním nadmíru spokojen, a zatím sem nenarazil na problém. Co se aktualizací týká, tak chodí v pravidelném intervalu + - zanedbatelný rozdíl.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Android One - čistý Android s garantovanou podporou

Příspěvek od mitsuu84 »

Android One máme doma Xiaomi Mi A3. Je leden a pořád jede na Androidu 9 a bezpečnostní záplata prosinec 2019. Na Samsungu už mám záplatu leden 2020. Plno výrobců s nadstavbami už vypustilo android 10 (Samsung atd) a Android One nic,aspoň u Xiaomi. Takže zatím si těmi bleskovými aktualizacemi a výhodami Android One moc jistej nejsu 😃
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
šulda
Příspěvky: 28
Registrován: 3. 12. 2018 23:50
Zařízení: Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB

Re: Android One - čistý Android s garantovanou podporou

Příspěvek od šulda »

"Brečíš" nad jedním a tím samým v několika tématech :roll: Ještě jednou, AO není o ničem bleskovém. Pro zjištění o programu AO stačí otevřít oči. Mě zatím A 9 funguje. Bezpečnostní záplaty dostávám pravidelně každý měsíc, a až bude A 10, tak bude. Jelikož sou nové OS každý rok, tak stejně nepřinesou nic revolučního, spíš naopak, spoustu se toho omezuje. Dneska jsou ale lidi zblbý systémem, a místo kvality a funkčnosti, preferují vyšší číslo OS. Konkrétně u Mi A3 založili petici pro uspíšení aktualizace na A 10. Pokud máš potřebu za tohle "bojovat" jako ti ostatní nadrženci, tak si jí vyhledej, a můžeš jí podepsat vlastní krví :mrgreen:

Odpovědět