Přidej se

Samsung Galaxy A40

Samsung Galaxy S10, S10e, A70, A50, A40, A20e atd.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

Povedenej model z nový áčkový řady. Byl jsem se na něho včera dívat v Datartu (jestli jste někdo z Brna, tak v Campusu mají vystavenej bílej, v Avionu černej) a super. Kompaktní rozměry - krásně se drží, lehoučkej, bezráměčkovej design, NFC, rychlonabíjení a hlavně výbornej displej. Srovnával jsem ho s A50, ale to je oproti němu už velký pádlo. :) Jestli máte (tak jako já) raději menší telefony, tak tohle by mohla být dobrá volba. Prodává se za 6490 kč v bílé, černé, modré a oranžové barvě.

Co jsem četl recenze, tak údajně největší slabina je foťák - nemám ho ale vyzkoušený, hoďte sem pak někdo nějaký ukázkový fotky. :)

Obrázek

Parametry:

5,9" Super Amoled displej s rozlišením 2340 x 1080 px (FHD+)
osmijádrový procesor Samsung Exynos
4 GB ram + 64 GB vnitřní paměť + slot na karty (max. 512 GB)
duální foťák 16 + 5 MPx, automatické ostření a LED blesk, přední 25 MPx
wifi a/b/g/n/ac 2,4 a 5 GHz, bluetooth 5, LTE, NFC, GPS (Galileo), USB-C, plnohodnotný dualsim, čtečka otisků
rozměry 144,4 x 62,9 x 7,9 mm, hmotnost 140 g
baterie 3100 mAh
Android 9

V balení je telefon, rychlonabíječka, USB-C kabel, špendlík na slot pro sim, příručka a sluchátka.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

A40 jde až do 6.10. koupit s 1000 kč cashbackem. Akce přímo od Samsungu. Info kdyžtak tady: samsung-bonus.eu/cz/bonusove-akce/8-galaxy-bonus-2000-kc :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
PepaStepa
Příspěvky: 137
Registrován: 22. 3. 2013 1:25
Zařízení: Huawei G300

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od PepaStepa »

Kolegyně v práci (👍díky Tvému článku Dny Marianne, zde na fóru👍) tento telefon pořídila s 20% slevou v Datartu ve světle modré barvě. Už po něm pokukovala nějakou tu dobu, (po tom co ji nešťastně prasklo sklo na Samsungu S7 Edge) jen ta původní cena ji odrazovala od koupi a chtěla s pořízením vydržet ještě do Vánoc :). U A40 chválí kompaktnost, displej a foto. Na první pohled vypadají pořízené fotky z A40 pěkně, ale více jsem je nezkoumal. A jediné co u A40 postrádá je chybějící notifikační diodka a nebo alespoň Always-on funkci. Je to škoda, když už je opatřený krásným Super Amoled panelem.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

Ten super amoled displej je jedna z největších předností podle mě. :) Máme jeden kousek doma taky a přesně jak říkáš, displej, rozměry a fotky super. Ještě k tomu lehoučkej, NFC, USB-C s rychlonabíjením. Vyváženej povedenej telefon. Chybějícího always on je škoda, přitom je to v případě A40 jen záležitost softwaru a Samsung to asi omezuje záměrně kvůli vyšším řadám (to se mi nelíbí). Ale kdoví, třeba to spraví nějaká aktualizace. :)

EDIT: A40 už má potvrzený upgrade na Android 10
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

Jinak ještě doplním k tomu always on, jde to nahradit aplikací. Třeba Always On AMOLED z Google Play zadarmo. Je potřeba to ale vyzkoušet a pohrát si s nastavením, bude to samozřejmě spotřebovávat víc energie. A40 taky umí zapnutí displeje po dvojím poklepání, aspoň taková berlička, která by mohla pomoct. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
PepaStepa
Příspěvky: 137
Registrován: 22. 3. 2013 1:25
Zařízení: Huawei G300

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od PepaStepa »

Tak z doinstalované aplikace je zatím radost veliká.
Moc děkuju za tip! 👍 :)

Edit: Celkem hodně papá energii z baterie.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

Tip na ještě jednu fajn doplňkovou funkci, kterou by šel částečně nahradit always on. :) V nastavení se dají zapnout vibrace při zvednutí telefonu, pokud je tam nějaká změškaná událost. Už jsem si na to docela zvyknul, vezmu zamknutej telefon ze stolu a on 2x krátce zavibruje. Je to v nastavení - rozšířené funkce - pohyby a gesta - inteligentní upozornění. Líbí se mi, že i levnej model má tady ty vychytávky, které mají vlajkové S10.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od Exp »

Už ho používám přes měsíc jako hlavní telefon, kdybyste někdo potřeboval jakékoliv info, klidně se ptejte. :) A40 jsem si nastavil hodně na výdrž, mám zapnutý celý den tmavý režim, černou tapetu, povypínané zbytečné synchornizace atd. Při střední zátěži s ním dám spolehlivě 2 dny na jedno nabití a ještě zbyde cca 10 - 20 % baterie. Takže za mě výdrž ok, plus mínus stejné jako na iPhonu 7. :)

Přiložená sluchátka na základní použití v pohodě, jen se mi nelíbí, že je kabel u jednoho krátký a u druhého dlouhý. Má to výhodu v tom, že máte mikrofon blízko u pusy, ale obecně tento typ sluchátek nemám moc rád. Používám bezdrátová bluetooth sluchátka + je tam audio jack, tak není problém s připojením něčeho kvalitnějšího. :) Jinak bluetooth 5 sluchátka vydrží déle nabitá. Nemám to zatím přesně změřené na hodiny, ale když srovnám výdrž sluchátek na iPhonu 7 (bluetooth 4.2) a A40 (bluetooh 5), tak je to poznat (přesnější info přihodím později).

Jedna ukázková podzimní fotka v plném rozlišení, vše na automatiku. :)

Obrázek
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Samsung Galaxy A40 - Android 10

Příspěvek od Exp »

Samsung už údajně připravuje aktualizaci na Android 10 pro Galaxy A40 a A50. Odhad vydání je březen až duben 2020. Informace vyšla před dvěma dny na SamMobile.com. A50 byla potvrzená, ale u A40 se o tom zatím moc nemluvilo, tak snad to klapne. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy A40

Příspěvek od mitsuu84 »

Má A40 hmatovou (vibrační) odezvu na spodní navigační lištu (tlačítka) ?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět