Přidej se

Paměťová karta do Y300?

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Vacclav
Neregistrovaný uživatel

Paměťová karta do Y300?

Příspěvek od Vacclav »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jakou by jste doporučovali paměťovou kartu do Huawei Y300. Je opravdu velký rozdíl mezi microSDHC Class4 a microSDHC Class10? Rád bych měl takovou, aby telefon fungoval rychle a dobře, ale nevím jestli ta Class10 není zbytečnost. Díky moc za rady.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Paměťová karta do Y300?

Příspěvek od Exp »

Class označuje přenosovou rychlost karty. Taky záleží na použití. Pokud budeš telefon normálně používat, tak stačí class 4. Já ji mám taky (v G300) a nikdy nebyl žádný problém a všechno běží rychle. Pokud budeš třeba často kopírovat na kartu větší soubory (filmy apod.), nahrávat videa, hodně fotit apod., tak můžeš připlatit za vyšší třídu. Kopírování a ukládání by pak mělo být o něco rychlejší. Stejně tak o něco málo spouštění aplikací z SD karty atd. Nebo když bys třeba časem dal kartu někam do foťáku, tak uložení fotky ve vysokém rozlišení by trvalo kratší dobu. Apod. :) Otázka taky je, jestli mobil umí naplno využít přenosové rychlosti karty s class 10.

EDIT: Každopádně ale cenové rozdíly class 4 a class 10 jsou dnes už skoro zanedbatelné a proto je výhodnější vzít vyšší třídu. Třeba na Alze Kingston 16 GB class 4 stojí 319 kč a class 10 pak 359 kč. To je 40 kč rozdíl. :) Kdybych kupoval kartu dnes já, tak bych radši těch pár kaček připlatil za rychlejší class 10.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět