Přidej se

Unlock Bootloader a záruka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
itomisak
Příspěvky: 301
Registrován: 14. 6. 2013 10:34
Zařízení: S7 EDGE
Firmware: Original
Operátor: Vodafone
Bydliště: Dobříš

Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od itomisak »

Máte prosím někdo zkušenost s uplatněním záruky po odemčení telefonu?

Vzhledem k tomu, že máme doma dva tyhle telefony a jeden už byl na záruční opravě (reprák - deska), tak bych nerad platil případnou opravu když nemusím.

Názory na to jsem četl průběžně, ale o osobní zkušenosti nikdo (tuším) nepsal - jen doměnky ...
SamSung S7edge

MrFreak
Příspěvky: 5
Registrován: 24. 12. 2013 13:40
Zařízení: Y300
Firmware: B184

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od MrFreak »

Měl jsem přes rok Ascend G300 s neoficiálně odemčeným bootloaderem, CWM a Slimkou. Jednoho dne umřel a tak jsem jej odnesl na reklamaci. Ze servisu se vrátil s tím, že už nemají náhradní díly a že můžu odstoupit od smlouvy. Bylo to u Vodafonu a servis Britex. Toť mé zkušenosti.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od mitsuu84 »

A u Y300 to jde jen ofiko,takže by se záukou problém bej neměl,když to je přímo nástroj od huawei.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
itomisak
Příspěvky: 301
Registrován: 14. 6. 2013 10:34
Zařízení: S7 EDGE
Firmware: Original
Operátor: Vodafone
Bydliště: Dobříš

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od itomisak »

No právě - NEMĚL BY BEJT PROBLÉM ... dám dotaz asi přímo na Huawei ... raději ... bo co je psáno to je dáno ;-)
SamSung S7edge

parezzbablu
Příspěvky: 62
Registrován: 8. 2. 2013 14:31
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B199

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od parezzbablu »

MrFreak píše:Měl jsem přes rok Ascend G300 s neoficiálně odemčeným bootloaderem, CWM a Slimkou. Jednoho dne umřel a tak jsem jej odnesl na reklamaci. Ze servisu se vrátil s tím, že už nemají náhradní díly a že můžu odstoupit od smlouvy. Bylo to u Vodafonu a servis Britex. Toť mé zkušenosti.
Zajímavá zpráva. 31.12. Jsem dal na reklamaci G300, starou 1rok. Byl na ní totální K.O. Nešel zapnout, ani trojhmat pro Flash mód, ani nesvítila kontrolka, když byl strčenej v nabíječce :-( Je pravdou, že mě na něm měnily v Britexu někdy v létě základní desku a displej (po pádu na zem), ale když byl servisovanej v origo servisu, tak by se na to mohla záruka snad vztahovat.

MrFreak
Příspěvky: 5
Registrován: 24. 12. 2013 13:40
Zařízení: Y300
Firmware: B184

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od MrFreak »

S tím odstoupením od smlouvy jsem nebyl jedinej, je to na androidforu.cz pro G300. Zhruba od podzimu už majitelé G300 psali, že sem jim vraceli telefony neopravený. Hodně to popadalo kvůli nepovedenýmu CWM a následnýmu flashování CM 11. Mě to neodešlo bezprostředně po rom rizikovém CM 11 ale pár dní po tom, co jsem byl na Slimce. Odcházela RAMka, tuším, a museli měnit celou základní desku. Doufám, že Y300 vydrží déle:-) Zatím spokojenost, nemám potřebu měnit ani rom, mám jen root - celkově je rychlejší a Jelly bean je plynulejší a stabilnější než ICS...
Naposledy upravil(a) MrFreak dne 6. 1. 2014 22:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od mitsuu84 »

U té G300 to dělalo jen s pamětí hynix ne?Ti co maj pamět samsung tak tam to nehrozilo.Tady viewtopic.php?f=4&t=2245 je o tom vlákno.A odcházela ROM pamět a né RAM co sem tak pobral a né skrz CWM ale skrz kernel pro Android 4.3.1 (CM10.2)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

methiu
Příspěvky: 21
Registrován: 16. 12. 2013 16:12
Zařízení: y300
Firmware: slimkat
Operátor: mobil.cz

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od methiu »

itomisak píše:No právě - NEMĚL BY BEJT PROBLÉM ... dám dotaz asi přímo na Huawei ... raději ... bo co je psáno to je dáno ;-)
Rešil jsi to teda nejako dále? .. nefunguji mi v telefonu SD karty :( mam odemklý botloader a preflashovanou ROM tak by mě zajímalo jestli má cenu dávat reklamovat.. když tam naoko nahodim stock B199

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od mitsuu84 »

Žádnou SD kartu ti neveme?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

methiu
Příspěvky: 21
Registrován: 16. 12. 2013 16:12
Zařízení: y300
Firmware: slimkat
Operátor: mobil.cz

Re: Unlock Bootloader a záruka

Příspěvek od methiu »

zkousel sem 3 (z toho jedna vytahnuta z jinyho android telefonu) .. zastrcim kartu, nahore v radku napise priprava SD karty a tim to zkonci, nikde ji v telefonu nevidim.. a kdyz ji vyndam tak zas napise Karta SD byla odebrana .. v PC karty chodi

Odpovědět